Eğitim

Eğitim

Fatin Hoca Beykoz’da 1 numara olacak

Fatin Hoca İlköğretim Okulu Aile Birliği, Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda bir program düzenledi. Okul Aile Birliği başkanı Yaşar Kesici, Fatin Hoca’yı Beykoz’da 1 numaralı okul yapacaklarını söyledi.

Eğitim

Çelikbilek İSMEK eğitmenlerini ağırladı

İSMEK kurslarını ziyaret eden ve çeşitli konularda destek veren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’da görev yapan eğitmenler ve kurs yöneticileriyle buluştu.

Eğitim

'Öğretmenlik kutsal bir meslektir'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okul müdürleri ve öğretmenlere İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde akşam yemeği verdi.

Eğitim

Beykoz’da Öğretmenler Günü…

Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak ilan edilen 24 Kasım Beykoz’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Eğitim

Beykoz’da eğitimin durumu?

Ülkemizin geleceği eğitim, Beykoz’un geleceği eğitim, bizim ve çocuklarımızın yarınlara güvenle bakabilmesinin temel dayanağı eğitim.

Eğitim

Bilgili Hanım kursları devam ediyor

Beykozlu ev hanımlarına, internet teknolojisi ve temel bilgisayar eğitimi vermek üzere açılan “Bilgili Hanım” kursları devam ediyor.

Eğitim

Minik itfaiyeciler görev başında...

Beykoz Belediyesi Kreşi’nde İtfaiye Haftası dolayısıyla öğrencilere yönelik düzenlenen temsili yangın tatbikatına katılan minikler, hem eğlendi hem de yangın sırasında yapılması gerekenleri öğrendi.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te başörtüsü yasak mı?

Son günlerde bir çok medya organında çıkan, üniversitelerde başörtüsü yasağına ilişkin haberlerin içinde Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun da adının geçmesi Beykoz’da tartışmalara neden oldu..

Eğitim

Şehit Er Ersin Güner İ.O. yenileniyor

Beykoz’un başarılarıyla dikkat çeken okullarından Şehit Er Ersin İlköğretim Okulu hayırseverlerin büyük katkılarıyla adeta yeniden inşa ediliyor.

Eğitim

Beykoz Lojistik Yerleşkesi açıldı...

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun yeni Çubuklu Yerleşkesi düzenlenen törenle 2011 – 2012 Akademik yılını hizmete açtı...

Eğitim

Öğrencilere ücretsiz kurs kayıtları başladı

Beykoz Belediyesi’nin ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ücretsiz yaz kursları yoğun ilgi üzerine kış döneminde de devam edecek.

Eğitim

Çiğdem İÖO’ndan Başkana ziyaret

Çiğdem Mahallesi’nde 2010 yılında inşa edilen ve okulla mahalle arasında geçişi sağlayan Çiğdem İlk Okulu Üst Geçidi için, okul müdürü ve okul aile birliği üyeleri tarafından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür ziyareti yapıldı.

Eğitim

Paşabahçe İlköğretim’de ilk gün heyecanı

2011-12 Eğitim-öğretim dönemi geçen hafta erken başlayan 1.sınıfların ardından diğer sınıflarda da resmen başladı…

Eğitim

Beykoz’da 62 okul yeni döneme hazır

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına günler kala, okullarda da hummalı hazırlık devam ediyor…

Eğitim

Akademik yarışta transfer atakları...

Başarılı öğrencileri burslarla çekmeye çalışan vakıf ve devlet üniversiteleri, tanınmış öğretim üyelerini transfer ederek adayları etkilemeye çalışıyor...

Eğitim

Celal Aras Anadolu Lisesi eğitime hazır

Motor Meslek Lisesi olarak yapımına başlanan ve daha sonra Anadolu Lisesi olmasına karar verilen Beykoz Celal Aras Lisesi yeni dönemde eğitim öğretime başlıyor.

Eğitim

Beykozlu Feride LYS’de ilk bine girdi

Beykoz’un tanınan simalarından İsmail Hakkı Öztürk'ün kızı Feride Hicret Öztürk bu yıl yapılan LYS sınavında TM-2 puantöründe Türkiye 880.si oldu.

Eğitim

İstihdam garantili kurslar başladı

Beykoz’da yaşayan işsiz veya sosyal güvencesi olmayan kadınların meslek ve istihdam edinmelerini sağlamak üzere açılan “Ev Hizmetleri Yardımcı Personel Yetiştirme Programı” başladı.

Eğitim

YTÜ 100. yaşını Beykoz’da kutladı.

Rektörlüğünü Beykozun sevilen simalarından İsmail Yüksek’in yapmış olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi, kuruluşunun 100. Yılı düzenlemiş olduğu, “Akıllı Yerleşim Planlaması” adlı proje yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini İBB Beykoz Koru

Eğitim

Başarı dolu bir yıla veda ettiler...

Ayetullah Keser Eğitim Uygulama ve İş Okulu’nda, 2010 – 2011 eğitim öğretim yılsonu kapanış töreni düzenlendi…

Eğitim

Karneler alındı, büyük tatil başladı

Ülke genelinde olduğu gibi İlk ve Orta dereceli okullarda 2010-11 Eğitim-Öğretim Dönemi sona ererken karneleri alan öğrencilerin 3 ay sürecek yaz tatili başladı.

Eğitim

Yeşil Okul Projesi ödül töreni yapıldı

Beykoz genelindeki okullarda uygulanan Yeşil Okul Projesi ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası münasebetiyle düzenlenen ödül töreni Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Eğitim

Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi’ni açtı

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Yılsonu Sergisi’nin açılışı gerçekleşti…

Eğitim

Okullarda yılsonu etkinlikleri sürüyor

2010-2011 Eğitim-Öğretim Dönemi'nin sona ermesine artık günler kala öğrenciler çeşitli etkinliklerle yılın yorgunluğunu atmaya başladı…

Eğitim

Okullar kapanıyor yaz kursları başlıyor

Okulların kapanmasıyla birlikte birçok belediye de öğrencilerin yaz aylarını daha verimli geçirebilmeleri için kurslar açıyor…

Eğitim

Çocuk Şenliği Çavuşbaşı’nda final yaptı

Beykoz Belediyesi tarafından, okul öncesi eğitime ilgi çekmek amacıyla yapılan Çocuk Şenliği Gençlik Festivali finali Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı Ek Hizmet Binası’nın bahçesinde yapıldı.

Eğitim

Sadettin Gökçepınarlılar hayallerini yazdı

Beykoz Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencileri hayallerini yazarak yayınladıkları dergide topladılar.

Eğitim

Girişimci Kadınlara KOSGEB sertifikası

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı işbirliği ile ilçedeki işsiz gençler ve kadınlara yönelik düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri mezunlarını verdi.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"