Eğitim

Eğitim

Ferda ve Turan Takmaz'ın ruhu Beykoz'da şad oluyor

28 Temmuz 1916'da doğan ve vefat ettiği 11 Kasım 2005 yılına değin ömrünü eğitime, bilime adayan Turan Takmaz'ın adı, eşiyle birlikte Beykoz'da bir okula verilmişti.

Eğitim

Beykoz Vakfı'ndan kırtasiye desteği

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, geçtiğimiz Ramazan ayında verdiği iftar yemeğinde, yılın 7 ayı İzmir Dikili'de yaşayacağını belirtip, tüm işleri Vakfın Genel Sekreteri Mesut Arslan'a bıraktığını açıklamıştı.

Eğitim

İmam Hatip Lisesi’ne yeni mescit

Beykoz’un ilk İmam Hatip Lisesi ve Anadolu olan, Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki mevcut mescit Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yenilettirilerek hizmete açıldı.

Eğitim

Beykozlu Çocuklar 'Bilim'le buluştu

Türkiye'nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin yer aldığı projede, Beykoz Hacı Numan Ortaokulu'nun 6. sınıf öğrencileri, bilimle ilgili deneysel gözlem gerçekleştirdi.

Eğitim

Beykoz Belediyesi'nden eğitime ‘online’ destek

Beykoz Belediyesi ilçedeki ortaokul 8. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine 4 bin adet online eğitim seti dağıtımına başladı.

Eğitim

Beykoz’da İmam Hatip eylemine CHP desteği

Beykoz Paşabahçe Ortaokulu'nda İmam Hatip sınıfı açılmasına karşı olduklarını belirten bir grup veli eylem yaptı.

Eğitim

Müdür değişikliklerine protesto

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen Türk Eğitim-Sen üyeleri, okul müdürlerinin görevden alınmasını protesto etti.

Eğitim

2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılına görkemli açılış

Üç aylık yaz tatilinin ardından, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı törenlerle başladı.

Eğitim

Beykoz halkı İmam Hatip istemiyor mu?

Beykoz’da uygulamaya sokulmak istenen “imam hatip sınıfı” düzenlemesi dün Paşabahçe Meydanı’nda gerçekleştirilen forumda tartışıldı.

Eğitim

Borsa Ortaokul velileri toplanıyor!

Geçtiğimiz aylarda bir araya gelerek, bir başka okul öğrencilerinin kendi okullarına gelmesi söylentilerine isyan eden Kavacık Borsa İlkokulu ve Ortaokulu velileri, yeniden bir araya geldi.

Eğitim

Taraf ve Kanal D'nin Beykoz’a ilgisi!

Beykoz’da imam Hatip Ortaokullarının yetersiz olması nedeniyle belli bazı okullarda ilave derslik açılması Taraf Gazetesi’nden sonra Doğan Grubu’nun da dikkatini çekti.

Eğitim

Veliler İmam Hatiplere tepkiliymiş!..

Taraf Gazetesi Dost Beykoz’un İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile yapmış olduğu röportajdan derlediği bilgilerle haber yaptı…

Eğitim

Okul öncesi kırtasiye denetimi

Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan okul sezonu öncesi ilçedeki kırtasiyelerde denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde çocukların hayallerini süsleyen okul malzemeleri incelenerek kırtasiye sahiplerine çeşitli uyarılarda bulunuldu.

Eğitim

Hangi okula ne kadar malzeme yardımı yapıldı?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçedeki ilk ve ortaokullar ila liselere ve hatta anaokullarına yardım yapan Beykoz Belediyesi, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde de öğrencilerin ve eğitim dünyasının yanında yer aldı.

Eğitim

Final, okul öncesi eğitime el attı

Türkiye’de 35 yıllık dershane deneyimine sahip olan Final Okulları şimdide okul öncesi eğitime el attı.

Eğitim

Beykoz Lojistik Öğrencilerinden Sokak Sergisi

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri İslam Taşar, Tufan Erboy, Uğur Çakır, Ali Kasa, Gökhan Alp, Hakan Şimşek, Doğukan Demir sosyal sorumluluk dersi kapsamında yaptıkları proje çerçevesinde bir sokak sergisini hayata geçirdiler.

Eğitim

Öğretmenle aşk yaşayan E.T konuştu

Kadın Din Kültürü öğretmeniyle ilişki yaşayan öğrenci E.T. konuştu: 7 ay boyunca görüştük. Bir öğretmenle ilişkisinin olduğunu öğrenince de bitti.

Eğitim

Çocuklar kitap sevgisiyle tanışacak

Beykozlulara “Kütüphaneler Haftası”nda “Çocuk Kütüphanesi” müjdesi geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde çocuklara özel kitap ve yayınlardan oluşan bir kütüphane kurulacağını söyledi.

Eğitim

Gökçepınar Okulu’ndan Başkana plaket

Çelikbilek, Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu Aile Birliği tarafından düzenlenen kahvaltı programında velilerle buluştu.

Eğitim

Lojistik öğrencileri sektörle buluştu

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Endüstriye Dayalı Öğrenme Koordinatörlüğü ve Lojistik Kulübü tarafından düzenlenen 5. Kariyer Günleri sona erdi.

Eğitim

Beykoz çağ atlamaya devam ediyor

Beykoz, ilçeye yapılan eğitim yatırımlarıyla her geçen gün yeni okul ve başarı imkânlarına kavuşuyor.

Eğitim

Beykoz İş Okulu’na yepyeni sınıf

Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beykoz İş Okulu, Beykoz Belediyesi, Turyap Gayrimenkul ve Göksu Evleri Hayvanseverleri’nin katkılarıyla yep yeni bir bilgisayar sınıfına kavuştu

Eğitim

TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor…

​Öğrencilere okuldan arta kalan zamanlarda eğitim desteği vermek üzere kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 30 Eylül 2013 Pazartesi günü tüm etkinlik noktalarının kapılarını açarak, eğitim etkinliklerine başladı.

Eğitim

500 Öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı

Beykoz’da eğitimin her aşamasına yeni proje ve yatırımlarla destek veren Beykoz Belediyesi, ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te oryantasyon programı

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu katıldığı Oryantasyon Eğitimi ile 2013-2014 Eğitim Dönemi’ne “merhaba” dediler…

Eğitim

Rüzgarlıbahçe’ye Nanoteknolojik Okul

Beykoz’da Dünya Bankası’nın desteği ve hayırseverlerin katkılarıyla nanoteknolojik malzeme kullanılarak yenilenen Rüzgarlıbahçe Ortaokulu yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

Eğitim

Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz...

Beykoz Belediyesi’nin ev hanımlarının günlük internet ve bilgisayar teknolojisinden daha fazla yararlanması için açtığı “Bilgili Hanım Kurs Programı”nı başarıyla bitiren 227 kursiyere sertifikaları verildi.

Eğitim

İki kere gitti üçüncü kez geliyor…

Renkli kişiliği ile tanınan ve geniş bir kesim tarafından sevilen eski Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla Beykoz’a geri dönüyor…

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"