Eğitim

Eğitim

Taraf ve Kanal D'nin Beykoz’a ilgisi!

Beykoz’da imam Hatip Ortaokullarının yetersiz olması nedeniyle belli bazı okullarda ilave derslik açılması Taraf Gazetesi’nden sonra Doğan Grubu’nun da dikkatini çekti.

Eğitim

Veliler İmam Hatiplere tepkiliymiş!..

Taraf Gazetesi Dost Beykoz’un İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile yapmış olduğu röportajdan derlediği bilgilerle haber yaptı…

Eğitim

Okul öncesi kırtasiye denetimi

Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan okul sezonu öncesi ilçedeki kırtasiyelerde denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde çocukların hayallerini süsleyen okul malzemeleri incelenerek kırtasiye sahiplerine çeşitli uyarılarda bulunuldu.

Eğitim

Hangi okula ne kadar malzeme yardımı yapıldı?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçedeki ilk ve ortaokullar ila liselere ve hatta anaokullarına yardım yapan Beykoz Belediyesi, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde de öğrencilerin ve eğitim dünyasının yanında yer aldı.

Eğitim

Final, okul öncesi eğitime el attı

Türkiye’de 35 yıllık dershane deneyimine sahip olan Final Okulları şimdide okul öncesi eğitime el attı.

Eğitim

Beykoz Lojistik Öğrencilerinden Sokak Sergisi

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri İslam Taşar, Tufan Erboy, Uğur Çakır, Ali Kasa, Gökhan Alp, Hakan Şimşek, Doğukan Demir sosyal sorumluluk dersi kapsamında yaptıkları proje çerçevesinde bir sokak sergisini hayata geçirdiler.

Eğitim

Öğretmenle aşk yaşayan E.T konuştu

Kadın Din Kültürü öğretmeniyle ilişki yaşayan öğrenci E.T. konuştu: 7 ay boyunca görüştük. Bir öğretmenle ilişkisinin olduğunu öğrenince de bitti.

Eğitim

Çocuklar kitap sevgisiyle tanışacak

Beykozlulara “Kütüphaneler Haftası”nda “Çocuk Kütüphanesi” müjdesi geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde çocuklara özel kitap ve yayınlardan oluşan bir kütüphane kurulacağını söyledi.

Eğitim

Gökçepınar Okulu’ndan Başkana plaket

Çelikbilek, Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu Aile Birliği tarafından düzenlenen kahvaltı programında velilerle buluştu.

Eğitim

Lojistik öğrencileri sektörle buluştu

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Endüstriye Dayalı Öğrenme Koordinatörlüğü ve Lojistik Kulübü tarafından düzenlenen 5. Kariyer Günleri sona erdi.

Eğitim

Beykoz çağ atlamaya devam ediyor

Beykoz, ilçeye yapılan eğitim yatırımlarıyla her geçen gün yeni okul ve başarı imkânlarına kavuşuyor.

Eğitim

Beykoz İş Okulu’na yepyeni sınıf

Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beykoz İş Okulu, Beykoz Belediyesi, Turyap Gayrimenkul ve Göksu Evleri Hayvanseverleri’nin katkılarıyla yep yeni bir bilgisayar sınıfına kavuştu

Eğitim

TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor…

​Öğrencilere okuldan arta kalan zamanlarda eğitim desteği vermek üzere kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 30 Eylül 2013 Pazartesi günü tüm etkinlik noktalarının kapılarını açarak, eğitim etkinliklerine başladı.

Eğitim

500 Öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı

Beykoz’da eğitimin her aşamasına yeni proje ve yatırımlarla destek veren Beykoz Belediyesi, ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te oryantasyon programı

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu katıldığı Oryantasyon Eğitimi ile 2013-2014 Eğitim Dönemi’ne “merhaba” dediler…

Eğitim

Rüzgarlıbahçe’ye Nanoteknolojik Okul

Beykoz’da Dünya Bankası’nın desteği ve hayırseverlerin katkılarıyla nanoteknolojik malzeme kullanılarak yenilenen Rüzgarlıbahçe Ortaokulu yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

Eğitim

Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz...

Beykoz Belediyesi’nin ev hanımlarının günlük internet ve bilgisayar teknolojisinden daha fazla yararlanması için açtığı “Bilgili Hanım Kurs Programı”nı başarıyla bitiren 227 kursiyere sertifikaları verildi.

Eğitim

İki kere gitti üçüncü kez geliyor…

Renkli kişiliği ile tanınan ve geniş bir kesim tarafından sevilen eski Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla Beykoz’a geri dönüyor…

Eğitim

Öğrenciler Anadolufeneri'nde Orman kuracak

Tohumdan Fidana Projesi kapsamında 26 bin 530 öğrenciye çam tohumları dağıtılacak, öğrencilerin yetiştirdiği fidanlarla Anadolufeneri’nde bir orman kurulacak.

Eğitim

Doğa öğrencilerine belediyecilik dersi

Beykoz Doğa Koleji 4. sınıf öğrencileri Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı, küçük misafirleriyle tek tek ilgilenen Çelikbilek, öğrencilere belediyeciliğin önemini ve inceliklerini anlattı.

Eğitim

Sosyal Medya Uzmanları eğitime başladı

Beykoz Belediyesi’nin kadınların nitelikli iş gücüne katılımı artırmak amacıyla açtığı Sosyal Medya Uzmanlığı Programı’nda eğitimler başladı.

Eğitim

Çelikbilek’ten öğrencilere başarı dileği

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 24 Mart 2013 Pazar günü yapılacak YGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi…

Eğitim

Fevzi Çakmaklılara Çanakkale Ruhu

Fevzi Çakmak Lisesi'nde Çanakkale Destanı'na yönelik bir sunum gerçekleştiren Prof. Öztek, öğrencilere o dönemin ruhunu yaşatmaya çalıştı.

Eğitim

Başkana projelerini anlattılar...

Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ve Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK’ın düzenlediği Ortaöğretim Proje Yarışması’nda Asya Bölgesi yarı finaline kaldı.

Eğitim

Gönüllü hayırseverlerden eğitime destek

İlköğretimden üniversiteye kadar eğitimin her alanında birbirinden değerli projeleri kucaklayan Beykoz’da gönüllü dernek ve hayırseverlerin katkılarıyla da eğitim vizyonu güçleniyor.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te kariyer günleri…

Girişimcilik ve İşletme Kulübü tarafından organize edilen "Kariyer Günleri" etkinliğinin ilk günü...

Eğitim

Rotası kalifiye iş gücü ve bilgili bireyler

Boğaz’ın incisi Beykoz’da 40 yıldan bu yana denizle iç içe eğitim veren Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Beykozlu gençleri, bilgili ve nitelikli bireyler olarak geleceğe hazırlıyor.

Eğitim

Engelli öğretmene utanç verici muamele!

Ali Ercan, görme engelli ve 25 yıllık tarih öğretmeni. Beykoz Anadolu Lisesi'nde 'yetersiz' olduğu iddiasıyla sadece Fen sınıflarına öğretmenlik yapmasına izin veriliyor.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"