Eğitim

Beykoz'da 45 okula 45 ton destek

Beykoz'da 45 okula 45 ton destek
05.08.2016 12:46
| | |
4239

Beykoz Belediyesi geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda okullara boya ve temizlik malzemesi desteğini sürdürüyor.

'45 Okula 45 Ton' boya yardımı yapan Beykoz Belediyesi bunun yanında 200 bin lira değerinde temizlik malzemesi yardımı da yaptı. Her okulun talebi doğrultusunda yardımların yapıldığını kaydeden Başkan Çelikbilek, okulların bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını kaydetti.

Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen yardım malzemesi teslim törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Kurdele töreninden önce yapılan protokol konuşmalarında ilk konuşmayı Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay yaptı.

Konuşmasına 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitleri anarak başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay, "Belediyemiz okullara yalnız boya malzemesi yardımı değil, yaz dönemi içerisinde ihtiyacı olan okullarımızın da tadilat ihtiyaçlarını giderdi" dedi.

Müdür Bozbay şöyle konuştu: "Belediye Başkanımız eğitime gönül vermiş birisi olarak bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Sene boyunca yaptığı kampanyalarla okullarımıza 400 projeksiyon cihazı 550 dizüstü bilgisayar yardımı yaptı. Belediyemiz okullarımızın 5-10 yıllık teknoloji ihtiyaçlarını karşılamış oldular. Ayrıca kütüphanesi olmayan okullarımızda kütüphanelerin kurulmasına yönelik çalışmalar da yürütüldü. Bu kapsamda belediyemiz okullarımıza planlı olarak yüz bin kitap belediyemiz tarafından bağışlanacağı duyuruldu. Belediyemize ve Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum."

Başkan Çelikbilek: "Okullara hiç bir kısıtlama yapmadık"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçede hizmet vermeye devam eden okulların her türlü ihtiyacını karşılamak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek, "Her okulumuz neyi talep ettiyse onu gönderdik. Hiçbir kısıtlama yapmadık" şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek, "Şu anda ilçemizde birçok okulun tadilat ve yeniden yapım işlemleri devam ediyor. Tokatköy'de bir ortaokul çalışmamız devam ediyor. Çavuşbaşı'nda Ahmet Akça İlkokulu'nun yeniden yapılması için çalışmaları sürdürüyor. Eğitime destek olmak için de boya-badana ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz. Bu sene içerisinde hiçbir okulumuzun isteklerini geri çevirmedik. Okul müdürlerimizle yaptığımız istişareler sonrasında bizden ne kadar boya, ne kadar temizlik talep ettilerse onu karşıladık. 45 Okulumuza 45 ton boya ve 200 bin lira değerinde temizlik malzemesi sağladık... Yıl içerisinde de tadilatlarda 750 bin lira harcayarak, okullarımızın eksiklerini gidermeye çalıştık" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile birlikte okul müdürleri ve öğretmenlere okulların ihtiyaci olan malzemeleri teslim etti.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Eğitim, Malzeme, Yardım, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"