Eğitim

Beykoz Üniversitesi’nin Rektörü atandı

Beykoz Üniversitesi’nin Rektörü atandı
29.09.2016 12:27
| | |
6867

Beykoz Üniversitesi’nin kurulması sonrasında 19 Eylül 2016 tarihinde toplanan Mütevelli Heyeti, Prof. Dr. Mehmet Durman’ın Kurucu Rektör olarak atanmasına karar verdi.

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından İstanbul’da hayata geçirilen Beykoz Üniversitesi, 7 Eylül 2016 tarihli ve 29824 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak kuruldu.

Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, asaleten atanma süreci tamamlanıncaya kadar Prof. Dr. Mehmet Durman’ın vekâleten Beykoz Üniversitesi Rektörü olduğunu belirterek, “Kurucu Rektörümüzü kutluyor, kendisinin yönetiminde üniversitemizin kaliteyi ön planda tutarak büyüyeceğine, dünya ölçeğinde eğitim veren, araştırmalar yapan, iş dünyasının aradığı yetkinliklere sahip mezunlar veren, örnek bir üniversite olacağına inanıyorum” dedi.

Beykoz Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman kimdir?

Beykoz Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, 1961 yılında Bursa, Mustafa Kemalpaşa’da doğdu. 1982 yılında İTÜ Kimya ve Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Aston Üniversitesi’nden Doktora derecesini aldı. 1993’da doçent ve 1998 yılında profesör oldu. 2002-2010 yılları arasında Sakarya Üniversitesi, 2015-2016 yılları arasında da Bilgi Üniversitesi rektörlüğü görevini yürüttü.

İlk öğrencilerini 2017-2018 akademik yılında alacak Beykoz Üniversitesi bünyesinde İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak üzere dört fakülte, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü bulunacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Üniversitesi, TÜRLEV, Engin Ruhi Özmen, Kurucu Rektör, Prof. Dr. Mehmet Durman

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"