Eğitim

Anaokulu öğrencilerinin Yılsonu Şenliği’nde renkli görüntüler

Anaokulu öğrencilerinin Yılsonu Şenliği’nde renkli görüntüler
25.06.2016 23:37
| | |
8481

Foto galeri Video galeri

Beykoz Göztepe Mahallesi'ndeki Kozalak Anaokulu, miniklerinin performansını aileleriyle buluşturdu.

Anadoluhisarı'nda faaliyet gösteren Anaokulu öğrencileri, aileleri için bir yılsonu gösterisi düzenledi. Kozalak Anaokulu Müdiresi Serap Işık Yılmaz, beraberindeki öğretmenlerle birlikte Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'ne gelen anne ve babalara güzel bir program izletti. Sahneye çıkan 3, 4 ve 5 yaş grubu çocuklar, birbirinden güzel figürleri başarıyla sergiledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatlı, 500 metrekarelik arsa içerisinde ve 350 metrekarelik bahçesi bulunan 2 katlı Kozalak Anaokulu, Beykozlu ailelere hizmet vermeye devam ediyor. Soğuksu, Çubuklu, Kavacık, Otağtepe, Anadoluhisarı, Göksu ve Küçüksu Mahalleleri'ne servis olanağı da bulunan Anaokulu'nda okul öncesi eğitim veriliyor.

Çam ve meyve ağaçlarının bulunduğu bahçede bol oksijenle günü geçiren minikler, tavuk ve horozun bulunduğu kümeste hayvanları, ekolojik tarım alanı bölümünde ise doğa ve canlılar dünyasını yerinde gözlemliyor. Özel Anaokulu, öğretmenlerinin candan gerçekleştirdiği eğitim ve oyunlarla, adeta ana kucağında büyüyor.

'Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde neşeli dakikalar...'

Aynı zamanda Beykoz Belediyesi Meclis eski Üyeleri'nden merhum Tekin Işık'ın da kızı olan Serap Işık Yılmaz tarafından idare edilen Kozalak Anaokulu, gerek içerideki kamera sistemiyle gerekse de donanımlı eğitim kadrosuyla, benzerleri içinde fark yaratıyor. Ahmet Mithat Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen yılsonu şenliğinde sahneye gelen minikler, öğretmenlerinin gösterdiklerini başarıyla sergiledi. Sahneden kendilerini izleyen annelerine seslenen ve "Anneee güzel olmuş muyum?" diyen 3-4 yaşındaki minikler, bu sırada kimi zaman gruptan kopup, sahneden inmek de istedi. Öğretmenleri ve ailelerin müdahalesiyle yeniden grup arkadaşlarının yanına dönen miniklerin bu sırada oldukça heyecanlı oldukları da gözlendi.

Grup grup sahneye alınan ve kendi yaş kategorisine göre oyun ve dans gösterisi yapan Kozalak Anaokulu öğrencileri, aileleri tarafından beğeni ve ilgiyle izlendi. Sahnede oyun ya da dans gösterisinin her bittiği sırada perdeler kapatılırken, bu sırada dışarıya kulisten değil de perdenin arasından çıkmaya çalışan minikler, Ahmet Mithat Kültür Merkezi'ni dolduran aileleri eğlendirdi. Dans ve oyun figürlerini yaparken öfkesine hâkim olamayan bir minik ise salonu kırdı, geçirdi. Yeterince güzel yapamadığı hareketi öğretmenlerinin müdahalesiyle yeniden denemek isteyen minik öğrenci, bu sırada daha da çok sinirlendi. Yere oturup kollarını bağlayan ve inatla hiç kıpırdamayan minik öğrenci, konuklara neşeli dakikalar yaşattı.

'Kozalak Anaokulu'ndan 3 öğrenci mezun oldu'

5 yaşını doldurarak Kozalak Anaokulu'ndan mezun olan Barış Mutlu, Berk Erdinçler, ve Zeynep Balta'ya diplomalarını Müdire Serap Işık Yılmaz takdim etti. Aileleriyle de büyük bir sevinç yaşayan ve Dost Beykoz'a özel hatıra pozu veren diplomalı minikler, gururlu bir şekilde Yaz Tatili'ne gitti. Öte yandan gerek müzisyenlerin gerekse sanatçı ruhlu öğretmenlerin, yaklaşık 2 saat süren etkinlikte gösterdiği performans, takdir edilmeye değerdi.

Özellikle miniklerin sahne alıp oyun oynadıkları ve dans ettikleri sırada dinletilen müziklerin özenle seçilmiş olduğu fark edildi. Yine, sahne yerleşimi ve performansı da oldukça başarılı olan miniklere, sahne arkasında da sürekli destek olan Anaokulu Öğretmenleri, günün gizli kahramanları gibiydi. Gerçekleştirilen performansların ardından ise sahneye topluca alınan çocuklar ve öğretmenler, ailelerin kendilerine yönelik tebriklerini kabul etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kozalak Ana Okulu, Yıl Sonu, Gösteri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"