Eğitim

Beykoz'da açığa alınan öğretmen sayısı 72 oldu

Beykoz'da açığa alınan öğretmen sayısı 72 oldu
28.07.2016 18:43
| | |
8683

Milli Eğitim Bakanlığı’nın FETÖ operasyonu kapsamında Beykoz'da 5’i müdür 1'i müdür yardımcısı olmak üzere toplamda 72 öğretmen açığa alındı.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)/Paralel Devlet Yapılanması (PDY) operasyonu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarına yönelik başlatılan çalışmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki temizliğin Devletin yanı sıra özel okulları da kapsadığı bildirilirken, bu çerçevede 15 bin 200 personelin dışında, özel kurumlarda çalışan 21 bin öğretmenin de lisansı iptal edildi. Bunların büyük kısmının Gülen cemaatinin okullarında olduğu öğrenilirken, ülke genelinde toplamda 36 bin 200 kamu personeli ve öğretmenin de açığa alınmış olduğu kaydedildi.

Beykoz'da da 72 öğretmen açığa alındı

Beykoz'da ise çeşitli okullarda görev yapan 5’i müdür, 1'i müdür yardımcısı olmak üzere toplamda 72 öğretmen açığa alındı.

Önceki hafta 62 olan sayı bu hafta içinde 10 eğitimcinin daha açığa alınmasıyla bu sayı 72 oldu.

Açığa alınan milli eğitim personeli hakkında ayrıca soruşturma açılacağı öğrenildi. Açığa alınan eğitimcilerin yapılacak soruşturma sonrası göreve devam edip etmeyeceklerinin netleşeceği bildirilirken, 17/25 Aralık'ta yapılan operasyonlardan sonra Bank Asya'ya düzenli olarak para yatıran herkesin soruşturulacağı kaydedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Öğretmen, Soruşturma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"