İBB Beykoz'a ne zaman eğitim yardımı yapacak?

  • Güncelleme: 23.09.2016 10:55
  • Okunma: 12045 kez
  • Yorum: 4
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, oluşturduğu ödeme planıyla Beykoz'da ihtiyacı olan öğrencilere nakdi yardım yapacak.
İBB Beykoz'a ne zaman eğitim yardımı yapacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen nakdi yardımlar il genelinde verilen kriterleri yerine getiren bütün çocuklar için geçerli olacak.

Şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli  ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine her yıl yapılan  eğitim yardımı ile ilgili ödeme takvimi açıklandı. Belirli dönemlerde ilçelere ayrılan süre içerisinde ödemeler gerçekleştiriliyor.

İlk ödeme Anadolu Yakası'nda 20 Eylül’de Adalar ilçesine yapılırken, 26-27-28 Eylül tarihlerinde de Beykoz'da ki çocuklara yapılacak. Ödemeler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü vezneleri aracılığıyla elden teslim edilecek.

İstenilen Belgeler:

1-) Öğrenci Belgesi (Öz anne, öz baba veya yasal vasisi olmayan veliler için, öğrenci belgesine, öğrencinin velisi olduğunu belirtir ibarenin okul müdürlüğünce yazılması ve bu ibarenin altının okul müdürlüğünce ayrıca mühürlenip imzalanarak öğrenci belgesinin tanzim edilmesi gerekmektedir.),

2-) Ödemeyi alan velinin ve öğrencinin nüfus cüzdan fotokopileri (aslının ibraz edilmesi gerekmektedir)

3-) Engelliler için engel durumunu gösterir belge (Geçerlilik süresi halen devam eden; Sağlık Kurulu Raporu fotokopisi (aslı görülerek) veya Rehberlik Araştırma Merkezlerinden alınan RAM raporu)

4-) Yetim, öksüz ve şehit çocuğu olan öğrenciler için Nüfus Müdürlüğü'nden alınacak vukuatlı nüfus kayıt örneği veya ölüm belgesi

Dikkat Edilecek Hususlar

1-) Engelli öğrencilerimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yaş sınırları kabul edilecek.

2-) Anaokulu, kreş ya da özel okula gidenlere eğitim yardımı yapılmayacaktır.

3-) Özel ilkokul, özel ortaokul, ve özel liselerde eğitim gören şehit çocuklarına, diğer belgelerine ilave olarak Şahadet Belgesi ibrazı ile ödeme yapılacaktır.

4-) Öğrenci başına bir kereye mahsus olmak üzere sadece İstanbul içinde ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere eğitim yardımı yapılacaktır.

Selimiye Mahallesi Tıbbiye Caddesi Atölyeler Sokak No:7/A Üsküdar adresinden, 0 (212) 453 7399 no'lu telefondan veya www.ibb.gov.tr adresinden bilgi sahibi olunabilir.

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İBB, Eğitim, Yardım, Burs

Yorumlar (4 Yorum)

Zeynep (3 yıl önce)

Benim oğlum yeni bir e başlıcak bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Fatma (4 yıl önce)

Benimde liseye.giden.kizim.var bende.yardim.almak.istiyirum.fakat napmam.gerekiyor bilmiyorum bende kiradayim yardimci olursaniz cok.sevinirim

Fatma (5 yıl önce)

Merabalar ilk kez önceki sene aldım oğluma 200 tl bu senede alabiliyormuyum

Kemal (5 yıl önce)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Öksüz yetim engelli öğrencilere yönelik yapmış olduğu yardım 11 Kasım 2016 da son bulacaktır ödemesini almamış olanlar Bu tarihe kadar gitmediği takdirde bu seneki ödemesi yanacaktır

Yorum Yaz