Beykoz’da 2 öğretmen iade, 55 öğretmen ise ihraç edildi

  • Güncelleme: 02.09.2016 23:15
  • Okunma: 20969 kez
  • Yorum: 0
FETÖ mensubu oldukları gerekçesiyle Beykoz’da açığa alınan 80 öğretmenden 2’si göreve iade edilirken, 55 öğretmen ise meslekten ihraç edildi.
Beykoz’da 2 öğretmen iade, 55 öğretmen ise ihraç edildi

15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün ardından Milli Eğitim camiasında yaşanan deprem Beykoz’a da ciddi etki yapmıştı. Gruplar halinde açığa alınan öğretmen sayısı Beykoz’da ilk etapta 62 iken daha sonra 10 kişinin daha açığa alınmasıyla açığa alınan öğretmen sayısı 72 olmuştu…

Beykoz’da açığa alınan öğretmenlerin durumuyla ilgili 1 Eylül 2016 günü yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yeni bir gelişme yaşandı.

İki öğretmen göreve iade edildi…

27 Temmuz tarihinde açığa alınan 62 öğretmen arasında bulunan ve karı koca oldukları bildirilen iki öğretmen ise göreve iade edilirken, yine Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan beş öğretmenin ise açığa alınmadan direk ihraç edildiği öğrenildi.

Beykoz genelinde toplamda açığa alınan öğretmen sayısı son gelişmelerle birlikte 80 olurken bunlardan 55 tanesinin ise 1 Eylül Tarihinde yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile öğretmenlikten ihraç edilerek, lisanslarının geçersiz kılındığı bildirildi.

Beykoz’da toplamda 80 olan açığa alınan öğretmenlerin 55 tanesinin ihraç edilmesiyle durumları netlik kazanırken, diğer 25 öğretmen hakkında ise nasıl bir işlem yapılacağı henüz bilinmiyor.

Yapılacak soruşturma sonucunda göreve iade edilme ihtimali bulunan öğretmenlerin, meslekten ihraç edilebileceği de ifade edildi.

2 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazete'de yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapılarla irtibatı olduğu gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı ile ilişiği kesilen Beykozlu öğretmenler şu isimlerden oluştu:

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Öğretmen, FETÖ, İhraç

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz