Dost Beykoz Kurucuları

Bir grup arkadaşın bir araya gelerek kurmuş oldukları Dost Beykoz, Beykoz'un tarihinde istikrarlı duruşuyla önemli bir yere sahiptir. 

Dost Beykoz, 2002 yılında bir biraraya gelen arkadaşların aynı çatı altında olabilmesi amacıyla ilk etapta haber portalı olarak kurulmuştur... Kurulmasıyla birlikte Beykoz halkından büyük ilgi gören Dost Beykoz, bölgeyi internet ortamına taşımakla kalmamış, bir çok çarpıcı gerçeği de gün yüzüne çıkarmasıyla vatandaşın ihtiyaç duyduğu bir düşünce paltformu halini almıştır... 

Dost Beykoz, sadece bölgede olan biteni haberleştirmesinin yanısıra Beykoz tarihinde hiç olmadığı kadar güçlü kadrosu ile düşünce üreterek Beykoz'un gelişimine de ciddi katkılar sağlamıştır. 2005 yılında matbaa aşamasına geçen Dost Beykoz, görsel gazete olarakta büyük ilgi görmüştür... 2005 yılı itibari ile düzenli olarak, 10 sayfa renkli, 10 sayfa siyah beyaz olmak üzere toplamda 20 sayfa olarak her ay ve dönemler halinde 15 günde bir olmak üzere yayınlanan Dost Beykoz, gerekli görüldüğünde uygulamaya konulan 30 bin tirajıyla da yerel yayıncılık anlamında ayrı bir rekoru elinde tutmaktadır.

Kurucuları ve ekibinde yer alan hiç kimsenin ekonomik bir beklenti içinde olmadığı Dost Beykoz'un finansı konusunda, Beykoz'un gelişimine katkı sunmak anlayışıyla kurucuları her zaman sorumluluk üstlenmişlerdir. 

Beykoz'un, demokrasinin ve özgürlüklerin gelişimini kendisine misyon edinen Dost Beykoz'un vizyonu ise, halkını seven, Anadolu kültürünü kendisine yaşam biçimi edinen öngörü sahibi, güçlü karakterleri toplumla kaynaştırarak bölgenin gelişimine katkı sağlamalarına öncülük etmektir.

Dost Beykoz, bölgenin ilk haber portalı olarak lokomotif olmuş ve yayıncılık yapmak isteyen bir çok kişinin online haberciliğe yönlenmesini zorunlu kıldığı gibi, teknolojik ve görsel yenilikleri takip ederek zaman zaman kendi bünyesinde de değişim yaşamıştır. Tek sermayesi; kurucularında ve kadrosunda yer alan insanların birbirlerine duydukları güven olan Dost Beykoz, 15 yıldır sürdürmüş olduğu yayın hayatında zorlu süreçlerden geçmesine rağmen yayın anlayışından asla taviz vermemiştir. 

Dost Beykoz; kurucularından ziyade, Ekrem Tuncer, Bilgehan Murat Miniç, Kader Gür, Şeref Kaçmaz, Dr. Hüseyin Atilla Tüysüz, Prof. Faruk Şen, Elif Çelik, Talip Ercan, Erdal Öztürk, Prof. Dr. İsmail Kocaçalışkan, Mikail Akyıldız ve Asım Özdemir gibi isimlerden oluşan yönetici ve yazar kadrosu ile yoluna devam etmektedir.

Dost Beykoz, 12 Haziran 2012 tarihinde 10. yılını görkemli bir gece ile kutlamış ve yazarlarının yayınlanmış yazılarının yer aldığı "Dost Yazılar" isimli kitapı davetlilere hediye ederek geçmiş 10 yılda Beykoz'da iz bırakan düşünceleri kütüphanelere taşımıştır...   

Kurucuları:

Adem SEFER

Adem GÜNEY

Dr. Özer ODABAŞI

Kader GÜR

Mustafa ÖZTÜRK

Muharrem KAŞITOĞLU

Tuncer Dede

Haydar ÇELİK

Osman ÖNERBAY