Beykoz’un okullarında yeni dönem hazırlıkları

  • 13.08.2016 16:57
  • Güncelleme: 13.08.2016 17:04
  • Okunma: 6587 kez
  • Yorum: 0
19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak olan Eğitim Öğretim yılı öncesi Beykoz’un tüm okullarında hummalı bir bakım onarım çalışması başlatıldı.
Beykoz’un okullarında yeni dönem hazırlıkları

Beykoz Belediyesi okulların temizlik ve bakım ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra tadilatlarına da el attı.

Her eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçedeki okullara bir yıllık boya ve temizlik malzemesi temin eden Beykoz Belediyesi, okulların tamiri, bakımı ve fiziki ihtiyaçlarıyla da eğitime katkı sunuyor. 
Okulların dış cephe korumasından, bahçe duvarına,  merdivene kadar tüm ihtiyaçları belediye tarafından karşılanıyor.

Öğrencilerin temiz ve bakımlı ortamlarda eğitim alması, başarılarının artması amacıyla ilçedeki ihtiyaç duyulan 30 lise ve ilköğretim okulunda tadilat ve onarım çalışmalarına başlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürlüklerden gelen başvurular Fen İşleri Müdürlüğü tarafından programa alınarak tek tek karşılanıyor.

Okul bahçelerinin merdiven kaplamalarının çatı ve oluklarında tadilat yapılarak kırık mermer zeminler ve basamaklar onarılıyor. Okul bahçesindeki demir kapılar, engelli rampaları, korkuluklar, prefabrik soyunma odası imalatları,  öğrenci tuvaletlerinin kırılan asma tavanları yenileniyor.

Ayrıca, okulu çevreleyen ferforje imalatın yapılması, çatılarda mevcut olan yağmur giderlerinin onarılması, okul etrafına drenaj yapılması, bodrum katı duvarlarının onarılması, sınıf kapılarının, elektrik tesisatının yenilenmesi, derslik kapılarının yenilenmesi, bahçe bordür imalatı yapılması, arka deponun iç cephesinin yapılandırılması,  otomatik yana kayar kapı imalatı gibi işler yapılmaya devam ediyor.

Yapılan çalışmalar bittiğinde, yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler tertemiz, bakımlı ve donanımlı okullarına kavuşmuş olacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Okul, Eğitim, Tadilat

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz