Eğitim

Eğitim

Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

Ülke genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören yaklaşık 16 milyon öğrenci, Beykoz'da ise 42 bin öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı.

Eğitim

Bayanlara sosyal medya eğitimi verilecek

Beykoz Belediyesi, 2013’ün gözde meslekleri arasında ilk sıralarda yer alan sosyal medya uzmanlığı alanında programı açtı.

Eğitim

S. Gökçepınar’a çok amaçlı derslik

Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu’na Yıldırım Holding tarafından yaptırılan “Çok Amaçlı Salon ve Derslik” hizmete açıldı.

Eğitim

Hafif zihinsel engelliler meslek ediniyor

ByGroup bünyesindeki ByOtell, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ile Beykoz Özel Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü'nde okuyan hafif zihinsel engelli öğrencileri ağırladı.

Eğitim

Beykoz’da eğitim atılımı sürüyor…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçedeki hanımları ve hizmet taleplerini dinlediği “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” etkinliğinin 16.sı Çiğdem Mahallesi’nde gerçekleşti. Çelikbilek burada ilçedeki yeni okul imkânlarını aktardı.

Eğitim

Denizcilik Lisesi’ne rengarenk bahçe

Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında öğrencilerin dinlenebileceği düzenli ve renkli bir bahçeye kavuşuyor.

Eğitim

30 bin üniversiteli Beykoz'da eğitim alacak

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Çubuklu Mahallesi’nde hanımlara yönelik düzenlenen sabah kahvaltısında Beykoz’da kurulacak 4 yeni üniversitede 30 bin öğrencinin eğitim alacağını böylece ilçede istihdamın artacağını söyledi.

Eğitim

Birand'ın eşinden Beykoz'a anaokulu

İlköğretimden üniversiteye mesleki eğitimden spora kadar eğitimin her alanında günden güne yeni projelerin hayata geçtiği Beykoz’da minik öğrenciler pırıl pırıl bir anaokuluna daha kavuştu.

Eğitim

Toplum Destekli Polis İş Okulu’nda

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Bürosu, Beykoz İş Okulu öğrencilerine 155 ve 1550 Alo Kanka hattının önemini anlattı.

Eğitim

Türker İnanoğlu, 4+4+4 sistemine hazır

Çavuşbaşı Baklacı Mahallesinde 4+4+4 sistemine uygun olarak yeniden restore edilen Türker İnanoğlu İlk ve Ortaokulu açıldı.

Eğitim

TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor…

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Beykoz’da bulunan iki öğrenim birimi Beykoz ve İpek Kıraç çocuklarla ücretsiz etkinliklerine başlıyor.

Eğitim

TODEM’den bin öğrenciye okul armağanı

Beykoz Toplumsal Destek Merkezi (TODEM), Eğitim öğretim yılı öncesinde bin ihtiyaç sahibi çocuğa okul forması, ayakkabı, kırtasiye ve çanta yardımı yaptı.

Eğitim

Beykoz Belediyesi’nden eğitime destek

2012-2013 eğitim-öğretim yılının başlamasına çok az bir zaman kalırken Beykoz’daki okullarda hazırlıklar hummalı şekilde devam ediyor, Beykoz Belediyesi’nin boya ve temizlik malzemesi desteğiyle okullar yeni eğitim yılına ter temiz hazırlandı.

Eğitim

23 Branşta ücretsiz kurslar başlıyor

Beykoz Belediyesi’nin 23 farklı branşta düzenlediği kültür-sanat ve eğitim kursları için kış dönemi kayıtları başlıyor. Kayıtlar, 3-21 Eylül tarihleri arasında kurs merkezlerine yapılabilecek.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te 3. mezuniyet coşkusu…

İlk mezunlarını 2010 yılında veren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Hidiv Kasrı’nda düzenlen görkemli bir törenle 481 öğrencisini mezun ederek iş hayatına uğurladı.

Eğitim

Beykozlular trafikte daha bilinçli...

‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’ kapsamında vatandaşları trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek amacıyla...

Eğitim

Bilgili Hanımlar sertifikalarını aldı...

İlçedeki ev hanımlarının bilgisayar öğrenmeleri ve teknolojik imkânlardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren ‘Bilgili Hanım Otobüsleri’nin yeni mezunlarına düzenlenen törenle sertifikaları takdim edildi.

Eğitim

Sınav stresiyle nasıl başa çıkılır?

Eğitime verdiği destekle daima ilçedeki öğrencilerin yanında yer alan Beykoz Belediyesi, sınav başarısını artırmak amacıyla ilköğretim ve liselere yönelik “Motivasyon ve Kaygı Yönetimi” seminer programları başlattı.

Eğitim

İSMEK Kanlıca Sergisi’nin açılışı yapıldı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sanat ve meslek eğitiminde önemli hizmetler veren İSMEK Kanlıca Şubesi yılsonu resim sergisinin açılışını yaptı.

Eğitim

Engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi

Beykoz’daki eğitim uygulama ve iş okullarında eğitim gören engelli öğrenciler, Engelliler Haftası’nda (10-16 Mayıs) düzenledikleri gösterilerle başarı ve hünerlerini sergiledi.

Eğitim

Bu okul gazetesi alkışlanır…

İlçemizin güzide eğitim kurumlarından olan Paşabahçe İlköğretim Okulu’nun çıkarmış olduğu gazete birbirinden ünlü konukları ile yaptığı röportajlar ile dikkatleri fazlası ile çekmeyi başardı.

Eğitim

Ezanı güzel okuma ve musiki kursu açıldı

Beykoz Müftülüğünce din görevlilerine yönelik Ezanı Güzel Okuma ve Musiki Kursu açıldı. Emekli din görevlisi Zeki Durmuş tarafından verilen kurs programında musiki bilgisi yanında, makam bilgisi ve makamlara uygun ilahiler öğretilecek.

Eğitim

Bilgili Hanım Anadolukavağı ve Yalıköy’de

Beykozlu ev hanımlarına bilgisayar ve internet eğitim veren “Bilgili Hanım” kursu Anadolukavağı ve Yalıköy Mahalleleri’nde yeni kurs dönemine başlıyor.

Eğitim

Nasıl öğreneceğinizi biliyor musunuz?

Kavacık Selahattin Karakaşlı İlköğretim Okulu öğrencileri üniversite hocalarından ders alıyor.

Eğitim

Okullarda ortak sorun spor salonu ihtiyacı

Beykoz’da faaliyet gösteren Okul Aile Birliği Başkanları ile üyelerine, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen yemekle bir araya geldi.

Eğitim

Beykoz Lojistik'te afet tartışması

Mars Logistics, UND, AKUT ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun ortaklaşa organize ettikleri, ‘Afet Lojistiği’nin önemine dikkat çekmek ve yaklaşan İstanbul Depremi öncesinde bir farkındalık yaratabilmek amacıyla bir panel düzenlendi.

Eğitim

Beykoz Anadolu Lisesi Nevruz ile coştu

Baharın gelişini simgeleyen “Nevruz Bayramı” Beykoz Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programla kutlandı. Programda öğretmenler piyano çaldı, öğrenciler şarkı söyledi.

Eğitim

Beykozlu miniklerden Van’a yardım

Beykoz Saadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencileri örnek bir çalışmaya imza attı...

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"