Beykoz’da ilk dersi Kaymakam Ahmet Katırcı verdi

  • Güncelleme: 19.09.2016 19:21
  • Okunma: 9193 kez
  • Yorum: 1
Beykoz'da 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı oldukça hareketli başladı.
Beykoz’da ilk dersi Kaymakam Ahmet Katırcı verdi

İlk olarak Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk koydu. Çelenk töreninin ardından ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Sedat Simavi İlkokulu öğrencilerini makamında kabul etti. Son olarak ise Soğuksu Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu'nda yapılan programla eğitim öğretim yılı açılış programı tamamlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çelenk koyma törenine Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Şube ve okul müdürlerinin katılımıyla yapıldı. Törende Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu Müdiresi Sare Emanet günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu Müdiresi Sare Emanet: "Bir ölür, bin diriliriz"

Müdire Emanet yaptığı konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, Al-i İmran 139. Ayetini göstererek, "Gevşemeyin, üzülmeyin! Gerçekten iman etmiş iseniz, en üstün olan sizlersiniz!" Bilmezler ki biz bir ölür, bin diriliriz" şeklinde konuştu.

Müdire Sare Emanet şöyle devam etti:

"15 Temmuz 2016 akşamında, vatanımız ve milletimiz üzerindeki hain emellerini gerçekleştiremeyen, menfur emellerini de asla gerçekleştiremeyecek olan; sözde ilimi sahibi, haddini bilmez, dahili ve harici bedhahların sonunun nasıl da hüsran olduğunu her birimiz gördük. İmanla dolu oldukça, topla tüfekle hangi yürek sindirilebilmiştir ki? Elhamdülillah. Bilmezler ki bin ölür, bin diriliriz. Yunus Emre'lere, Mehmet Akif Ersoy'lara, Mustafa Kemal'lere, Ömer Halis Demir'lere ayrı ayrı selam olsun."

Eğitim öğretim yılı açılış programında Beykoz Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi, Gaziantep yöresi oyununu sergiledi.

'Kaymakam Katırcı, öğrencileri makamında kabul etti'

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenk programı sonrası Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Sedat Simavi İlkokulu öğrencilerini makamında kabul etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Şube Müdürü Necla Çağlayan ve Okul Müdürü Ali Gümüş ziyarette hazır bulundu. Öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Katırcı, 15 Temmuz vurgusu yaparak şunları söyledi:

"Sizlerinde malumu olduğu gibi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış teröristlerin ülkemizi işgali söz konusu oldu. Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklara çıkın çağrısıyla işlerin öyle olmadığını gösterdi. Başta Beykoz olmak üzere ki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ilk işgal edilen yerlerden bir tanesiydi fakat ilk kurtarılan yerlerden bir tanesiydi. Bunu Türk ordusuna, Türk askerine mal etmek mümkün değil. Hem askerin içinde hem diğer kurumların içinde çok az bir çoğunluktu. Bunların içinde eğitimcilerde vardı. Biz okullarımızı kimlere emanet etmişiz. Kendi hür düşüncesiyle hareket edemeyen insanların, kendi aklını kiraya veren insanların bu topluma verebileceği ne olur? Ancak böyle işte ihanet olur, hainlik olur. Kendi meclisine bomba atmak olur."

Ziyaretin son kısmında ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, 2016-2017 eğitim öğretim sezonunun hayırlı olmasını dileyerek ziyarete gelen öğrencilere kalem hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Beykoz Konakları vakfı Ortaokulu Açıldı

2016-2017 Açılış programı ise Soğuksu Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu'nda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk, Beykoz Konakları Vakfı Başkan Yardımcısı Rengin Akbulak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapımını Beykoz Konakları Vakfı'nın üstlendiği ortaokulun açılış programı da gerçekleştirilirken, Kurucu Okul Müdürü Akın Aydoğdu, bir konuşma yaptı. Okulun yapımında emeği geçen bağışçılara teşekkür eden Müdür Aydoğdu, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın hayırlı olmasını diledi.

Müdür Akın Aydoğdu'nun ardından Beykoz Konakları Vakfı Başkan Yardımcısı Rengin Akbulak asıl hedeflerinin kültürel ve sportif faaliyetleriyle ilçede parmakla gösterilen bir okul haline getirmek istediklerini belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Aynı amacı paylaştığımız öğretmenlerimiz ile birlikte Beykoz Konakları Vakfı olarak her türlü maddi ve manevi desteği sunmaya hazırız. Halen 12'si bu okulda öğrenci olan 130 Beykozlu öğrencilerimize verdiğimiz burs sayısını arttırmakta en önemli önceliklerden biridir. Ülkemizin geleceği bu öğrencilerimizdir. Bu geleceği en iyi şekilde oluşturmak için çok çalışmalıyız. Ezberci değil, açık fikirli ve sorgulayıcı olmalıyız".

2016-2017 eğitim öğretim yılının açılışıyla ilgili bir konuşma gerçekleştirilen Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise, "Bugün burada iki mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Hem uzun zamandır ayrı kaldığımız sevgili öğrenci ve öğretmenlerimizle kavuştuğumuz için eğitim-öğretim haftasını kutluyoruz, hem de Beykozumuzun güzide mahallesi Soğuksu'da ikinci bir okula kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu okulda devlet ve milletin nasıl el ele verdiğini görüyoruz. Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu'nun yapılmasıyla birlikte öğrencilerimiz ikili öğretim sıkıntısından kurtulmuştur" dedi.

Okulun yapılmasında ve arazinin tahsis edilmesinde yoğun çaba sarf eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuşmalarını yapmak üzere 'Bu vatan toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duranlarındır' sözüyle kürsüye davet edildi. Çelikbilek, "Velilerimize öğrencilerimize, evlatlarımıza sahip çıkmalarını tavsiye etmek istiyorum. Devlet bize çok güzel imkânlar verdi. Bu okullar büyük bir nimettir. Bunun kıymetini bilmek lazım. Bunların kıymetini bilerek iyi derecelerle bu okulları bitirmek gerekiyor. Okullarımız bizlerin geleceğidir. Sahip çıkalım" dedi.

Protokol konuşmalarının sonuncusunu ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı gerçekleştirdi. Katırcı, "15 Temmuz gecesi bu millete bir darbe vurulmak istendi. Ama Allah'ın izniyle olmadı. Neden? Çünkü zamanında küçük yaşlarda bu okullarda yetişen öğrencilerimizin aldığı iyi eğitimler sayesinde, vatan sevgisiyle olmadı. Okullar bizim en büyük önceliğimizdir. Öyle olmaya devam edecek ve okullarımıza, eğimimize yaptığımız yatırımlara devam edeceğiz. Bizim geleceğimiz sizlersiniz" dedi.

Konuşmalarının ardından Soğuksu Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu'nun açılış kurdelesi kesildi.

Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu'ndaki ilk dersi ise Kaymakam Ahmet Katırcı anlattı. "15 Temmuz darbe girişiminin" konu olarak işlendiği derste öğrenciler Kaymakam Katırcı'yı can kulağıyla dinledi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen 'darbe girişimi' kitapçığı ise minik öğrencilere dağıtıldı. Küçük çocuklar kitapçıklarını Başkan Çelikbilek'e imzalatabilmek için birbirleriyle yarış etti.

Öte yandan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yapımı tamamlanan ortaokulu gezerek bilgi aldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Derya (4 yıl önce)

Beykoz ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULUNA bekleriz sayın kaymakam beyimizi hep güzel ve yeni okullara götürmeyin çoçukların ne kadar kötü bir okulda okuduğunu gösterin kaymaka mımıza saygılarımla

Yorum Yaz