Eğitim

Beykoz'da çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor

Beykoz'da çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor
04.10.2016 21:28
| | |
8925

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürü Nihat Mutlu, Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarıyla, Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri katıldı.

Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Merkezde açıklama yapan Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Belediyesi olarak hayvan haklarına önem verdiklerini belirterek, sokak hayvanları için gönüllülerle birlikte bugüne kadar yürütülen çalışmalar, besleme noktaları ve Sokak Hayvanları Sahiplendirme Projesi hakkında bilgi verdi.

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, ”Hayvan sevgisi insanları birbirine yaklaştırır”

Sokak havyanları için bilinçlendirme yaptıklarını belirten Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, "4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün asıl amacı, insanlarda da hayvan sevgisini geliştirmek ve bu sevginin devamlılığını sağlamaktır. Hayvan sevgisi insanları birbirine yaklaştırır. Yardımlaşma duygusunu, tabiatı sevmeyi ve korumayı öğretir. İnsansız bir dünya düşünemediğimiz gibi, hayvansız bir dünya da düşünemeyiz. Beykoz Belediyesi olarak çalışmalarımızı 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde, gönül rahatlığı ve vicdanen huzurlu bir şekilde yürütmekteyiz. Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Sokak Hayvanları faaliyetlerimiz bütün ülkede ve hatta dünyada takdirle karşılanmaktadır. Uluslararası Hayvan Hakları Örgütü PETA’nın hayvan dostluğu ve çalışmaları kapsamında plaket takdim ettiği ender belediyelerden biriyiz. İlçemizde Sokak Hayvanları adına yaptığımız bütün çalışmalar aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu, gururla ve güvenle referansımız olan gönüllü hayvan severlerle birlikte gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Beykoz'da ikamet eden kayıtlı 120 hayvan sever bulunmaktadır. Sizlere hediye ettiğimiz kaplara onlar için su ve yemek koymayı unutmayalım.” diye konuştu.

Konuyla ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Turgut Özdemir, “Hayvan Barınağımızda tedavisi devam eden, yaşlı, sokağa bırakılıp insan sağlığını tehdit eden 87 köpeğimiz var. Bunların bakımını, gerekli kısırlaştırmalarını, tedavilerini yaparak, sahiplendiriyoruz. Barınağımızdaki sahipsiz hayvanlarımızı sahiplendirmeye devam ediyoruz. Hayvan severlerimizi merkezimize bekliyoruz” dedi.

Programda öğrencilere kek ve meyve suyu ile hayvanlara dağıtmaları için mama ve su kabı verildi. Öğrenciler hayvan sahiplenmek istediklerini yetkililere bildirerek, hediye edilen su kapları için Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek nezdinde Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’e teşekkür ettiler.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Sokak Hayvanları, Rehabilitasyon ve Bakım, Salim Öztürk, 4 Ekim, Hayvanları Koruma Günü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"