Eğitim

Erasmus temsilcileri Başkan Çelikbilek’i ziyaret etti

Erasmus temsilcileri Başkan Çelikbilek’i ziyaret etti
26.10.2016 20:06
| | |
3987

Beykozlu öğrencilerin katılacağı Erasmus’un “Sanat, Teknoloji ve Spor, Beni Okuluma Bağlı Tutar” Projesi’nde yer alan ülke temsilcileri Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Beykoz’dan Mehmet Emin Pulatkonak ilkokulunun iştirak ettiği projeye Yunanistan, Estonya, İspanya, Portekiz ve Litvanya katılıyor.

Proje’nin 24-28 Ekim tarihleri arasındaki ilk toplantısı için ülkemize gelen koordinatör öğretmenler Başkan Çelikbilek’e çalışmalar ve proje hakkında bilgi verdi.    

Ziyarette Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç ve Proje’nin Türkiye temsilcisi Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu Müdürü Tahir Taş hazır bulundu.

Beykoz’un İstanbul’un ve Boğaz’ın incisi olduğunu, ilçede eğitim, kültür, altyapı, spor ve birçok alanda çeşitli hizmetlere imza attıklarını belirten Başkan Çelikbilek öğrencilerin farklı kültürleri tanımalarına zemin hazırlayan projeleri her zaman desteklediklerini söyledi.

Ülke temsilcileri de projenin amacının erken okul terkini önlemek, okula uyumsuzlukların tespiti, motivasyon ve başarının artması olduğu belirtildi.

Ziyarette, öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan Çelikbilek, misafirlerine Beykoz’un simgesi Çeşm-i Bülbül hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Erasmus, Ziyaret, Yücel Çelikbilek, Hanefi Dilmaç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"