Eğitim

Eğitim

Celal Aras Lisesi’ne iki yeni laboratuvar

Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Celal Aras’ın adını taşıyan ve geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan lisesinin, Beykoz Orta Dereceli Okullar Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılan Fizik ve Kimya laboratuvarları hizmete açıldı.

Eğitim

Emre Kongar, Acarkent Doğa Koleji’nde

Ülkemizin yetiştirmiş olduğu en mümtaz bilim insanlarından biri olan Sayın Prof. Dr. Emre Kongar, Acarkent Doğa Koleji’ni ziyaret etti.

Eğitim

İnsan kaynakları eğitimleri sürüyor…

Beykoz Belediyesi’nin İnsan Kaynaklarının geliştirilmesi, verimli kullanılması ve bu alanda ortak eğitim çalışmalarını organize etmek üzere, Marmara Belediyeler Birliği ile yapılan protokol çerçevesinde verilen eğitimlerin konuları kurum içi ve kişis

Eğitim

23 Branşta ücretsiz kurslar başlıyor

Beykoz Belediyesi’nin öğrencilere derslerinde takviye sağlamak, yeteneklerini keşfedecekleri alanlar sunmak ve yetişkinlere hobi alanları açmak üzere 23 farklı branşta düzenlediği kurslar için kayıtlar başladı.

Eğitim

Doğa Koleji’nde mobil eğitim devri...

Özgün ve öğrenci odaklı eğitim sistemiyle eğitim teknolojilerinde liderlik bayrağını taşıyan Beykoz Doğa Koleji, 2012 eğitim yılında Turkcell ile yeni bir eğitim projesine başlayacağını açıkladı.

Eğitim

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi...

2011–2012 eğitim öğretim yılının ilk yarısında başarı sergileyerek dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri, Beykoz Belediyesi tarafından ödüllendirildi…

Eğitim

KOSGEB'den girişimcilere eğitim fırsatı

Kendi işini kurmak isteyenlere ve iş fikrine sahip olanlara rehberlik etmek amacıyla Beykoz’da açılan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için başvurular alınmaya başladı.

Eğitim

Paşabahçe İlköğretim'de karne heyecanı

Tüm ülkede olduğu gibi Beykoz’da da yarıyıl tatili başladı… Dost Beykoz her zaman olduğu gibi karne töreninde, Paşabahçe İlköğretim Okulu’nda idi.

Eğitim

Fatin Hoca Beykoz’da 1 numara olacak

Fatin Hoca İlköğretim Okulu Aile Birliği, Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda bir program düzenledi. Okul Aile Birliği başkanı Yaşar Kesici, Fatin Hoca’yı Beykoz’da 1 numaralı okul yapacaklarını söyledi.

Eğitim

Çelikbilek İSMEK eğitmenlerini ağırladı

İSMEK kurslarını ziyaret eden ve çeşitli konularda destek veren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’da görev yapan eğitmenler ve kurs yöneticileriyle buluştu.

Eğitim

'Öğretmenlik kutsal bir meslektir'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okul müdürleri ve öğretmenlere İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde akşam yemeği verdi.

Eğitim

Beykoz’da Öğretmenler Günü…

Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak ilan edilen 24 Kasım Beykoz’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Eğitim

Beykoz’da eğitimin durumu?

Ülkemizin geleceği eğitim, Beykoz’un geleceği eğitim, bizim ve çocuklarımızın yarınlara güvenle bakabilmesinin temel dayanağı eğitim.

Eğitim

Bilgili Hanım kursları devam ediyor

Beykozlu ev hanımlarına, internet teknolojisi ve temel bilgisayar eğitimi vermek üzere açılan “Bilgili Hanım” kursları devam ediyor.

Eğitim

Minik itfaiyeciler görev başında...

Beykoz Belediyesi Kreşi’nde İtfaiye Haftası dolayısıyla öğrencilere yönelik düzenlenen temsili yangın tatbikatına katılan minikler, hem eğlendi hem de yangın sırasında yapılması gerekenleri öğrendi.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te başörtüsü yasak mı?

Son günlerde bir çok medya organında çıkan, üniversitelerde başörtüsü yasağına ilişkin haberlerin içinde Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun da adının geçmesi Beykoz’da tartışmalara neden oldu..

Eğitim

Şehit Er Ersin Güner İ.O. yenileniyor

Beykoz’un başarılarıyla dikkat çeken okullarından Şehit Er Ersin İlköğretim Okulu hayırseverlerin büyük katkılarıyla adeta yeniden inşa ediliyor.

Eğitim

Beykoz Lojistik Yerleşkesi açıldı...

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun yeni Çubuklu Yerleşkesi düzenlenen törenle 2011 – 2012 Akademik yılını hizmete açtı...

Eğitim

Öğrencilere ücretsiz kurs kayıtları başladı

Beykoz Belediyesi’nin ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ücretsiz yaz kursları yoğun ilgi üzerine kış döneminde de devam edecek.

Eğitim

Çiğdem İÖO’ndan Başkana ziyaret

Çiğdem Mahallesi’nde 2010 yılında inşa edilen ve okulla mahalle arasında geçişi sağlayan Çiğdem İlk Okulu Üst Geçidi için, okul müdürü ve okul aile birliği üyeleri tarafından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür ziyareti yapıldı.

Eğitim

Paşabahçe İlköğretim’de ilk gün heyecanı

2011-12 Eğitim-öğretim dönemi geçen hafta erken başlayan 1.sınıfların ardından diğer sınıflarda da resmen başladı…

Eğitim

Beykoz’da 62 okul yeni döneme hazır

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına günler kala, okullarda da hummalı hazırlık devam ediyor…

Eğitim

Akademik yarışta transfer atakları...

Başarılı öğrencileri burslarla çekmeye çalışan vakıf ve devlet üniversiteleri, tanınmış öğretim üyelerini transfer ederek adayları etkilemeye çalışıyor...

Eğitim

Celal Aras Anadolu Lisesi eğitime hazır

Motor Meslek Lisesi olarak yapımına başlanan ve daha sonra Anadolu Lisesi olmasına karar verilen Beykoz Celal Aras Lisesi yeni dönemde eğitim öğretime başlıyor.

Eğitim

Beykozlu Feride LYS’de ilk bine girdi

Beykoz’un tanınan simalarından İsmail Hakkı Öztürk'ün kızı Feride Hicret Öztürk bu yıl yapılan LYS sınavında TM-2 puantöründe Türkiye 880.si oldu.

Eğitim

İstihdam garantili kurslar başladı

Beykoz’da yaşayan işsiz veya sosyal güvencesi olmayan kadınların meslek ve istihdam edinmelerini sağlamak üzere açılan “Ev Hizmetleri Yardımcı Personel Yetiştirme Programı” başladı.

Eğitim

YTÜ 100. yaşını Beykoz’da kutladı.

Rektörlüğünü Beykozun sevilen simalarından İsmail Yüksek’in yapmış olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi, kuruluşunun 100. Yılı düzenlemiş olduğu, “Akıllı Yerleşim Planlaması” adlı proje yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini İBB Beykoz Koru

Eğitim

Başarı dolu bir yıla veda ettiler...

Ayetullah Keser Eğitim Uygulama ve İş Okulu’nda, 2010 – 2011 eğitim öğretim yılsonu kapanış töreni düzenlendi…

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"