Eğitim

Eğitim

İSMEK Kanlıca Sergisi’nin açılışı yapıldı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sanat ve meslek eğitiminde önemli hizmetler veren İSMEK Kanlıca Şubesi yılsonu resim sergisinin açılışını yaptı.

Eğitim

Engelli öğrenciler hünerlerini sergiledi

Beykoz’daki eğitim uygulama ve iş okullarında eğitim gören engelli öğrenciler, Engelliler Haftası’nda (10-16 Mayıs) düzenledikleri gösterilerle başarı ve hünerlerini sergiledi.

Eğitim

Bu okul gazetesi alkışlanır…

İlçemizin güzide eğitim kurumlarından olan Paşabahçe İlköğretim Okulu’nun çıkarmış olduğu gazete birbirinden ünlü konukları ile yaptığı röportajlar ile dikkatleri fazlası ile çekmeyi başardı.

Eğitim

Ezanı güzel okuma ve musiki kursu açıldı

Beykoz Müftülüğünce din görevlilerine yönelik Ezanı Güzel Okuma ve Musiki Kursu açıldı. Emekli din görevlisi Zeki Durmuş tarafından verilen kurs programında musiki bilgisi yanında, makam bilgisi ve makamlara uygun ilahiler öğretilecek.

Eğitim

Bilgili Hanım Anadolukavağı ve Yalıköy’de

Beykozlu ev hanımlarına bilgisayar ve internet eğitim veren “Bilgili Hanım” kursu Anadolukavağı ve Yalıköy Mahalleleri’nde yeni kurs dönemine başlıyor.

Eğitim

Nasıl öğreneceğinizi biliyor musunuz?

Kavacık Selahattin Karakaşlı İlköğretim Okulu öğrencileri üniversite hocalarından ders alıyor.

Eğitim

Okullarda ortak sorun spor salonu ihtiyacı

Beykoz’da faaliyet gösteren Okul Aile Birliği Başkanları ile üyelerine, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen yemekle bir araya geldi.

Eğitim

Beykoz Lojistik'te afet tartışması

Mars Logistics, UND, AKUT ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun ortaklaşa organize ettikleri, ‘Afet Lojistiği’nin önemine dikkat çekmek ve yaklaşan İstanbul Depremi öncesinde bir farkındalık yaratabilmek amacıyla bir panel düzenlendi.

Eğitim

Beykoz Anadolu Lisesi Nevruz ile coştu

Baharın gelişini simgeleyen “Nevruz Bayramı” Beykoz Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programla kutlandı. Programda öğretmenler piyano çaldı, öğrenciler şarkı söyledi.

Eğitim

Beykozlu miniklerden Van’a yardım

Beykoz Saadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğrencileri örnek bir çalışmaya imza attı...

Eğitim

Celal Aras Lisesi’ne iki yeni laboratuvar

Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Celal Aras’ın adını taşıyan ve geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan lisesinin, Beykoz Orta Dereceli Okullar Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yapılan Fizik ve Kimya laboratuvarları hizmete açıldı.

Eğitim

Emre Kongar, Acarkent Doğa Koleji’nde

Ülkemizin yetiştirmiş olduğu en mümtaz bilim insanlarından biri olan Sayın Prof. Dr. Emre Kongar, Acarkent Doğa Koleji’ni ziyaret etti.

Eğitim

İnsan kaynakları eğitimleri sürüyor…

Beykoz Belediyesi’nin İnsan Kaynaklarının geliştirilmesi, verimli kullanılması ve bu alanda ortak eğitim çalışmalarını organize etmek üzere, Marmara Belediyeler Birliği ile yapılan protokol çerçevesinde verilen eğitimlerin konuları kurum içi ve kişis

Eğitim

23 Branşta ücretsiz kurslar başlıyor

Beykoz Belediyesi’nin öğrencilere derslerinde takviye sağlamak, yeteneklerini keşfedecekleri alanlar sunmak ve yetişkinlere hobi alanları açmak üzere 23 farklı branşta düzenlediği kurslar için kayıtlar başladı.

Eğitim

Doğa Koleji’nde mobil eğitim devri...

Özgün ve öğrenci odaklı eğitim sistemiyle eğitim teknolojilerinde liderlik bayrağını taşıyan Beykoz Doğa Koleji, 2012 eğitim yılında Turkcell ile yeni bir eğitim projesine başlayacağını açıkladı.

Eğitim

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi...

2011–2012 eğitim öğretim yılının ilk yarısında başarı sergileyerek dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri, Beykoz Belediyesi tarafından ödüllendirildi…

Eğitim

KOSGEB'den girişimcilere eğitim fırsatı

Kendi işini kurmak isteyenlere ve iş fikrine sahip olanlara rehberlik etmek amacıyla Beykoz’da açılan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için başvurular alınmaya başladı.

Eğitim

Paşabahçe İlköğretim'de karne heyecanı

Tüm ülkede olduğu gibi Beykoz’da da yarıyıl tatili başladı… Dost Beykoz her zaman olduğu gibi karne töreninde, Paşabahçe İlköğretim Okulu’nda idi.

Eğitim

Fatin Hoca Beykoz’da 1 numara olacak

Fatin Hoca İlköğretim Okulu Aile Birliği, Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda bir program düzenledi. Okul Aile Birliği başkanı Yaşar Kesici, Fatin Hoca’yı Beykoz’da 1 numaralı okul yapacaklarını söyledi.

Eğitim

Çelikbilek İSMEK eğitmenlerini ağırladı

İSMEK kurslarını ziyaret eden ve çeşitli konularda destek veren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’da görev yapan eğitmenler ve kurs yöneticileriyle buluştu.

Eğitim

'Öğretmenlik kutsal bir meslektir'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okul müdürleri ve öğretmenlere İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde akşam yemeği verdi.

Eğitim

Beykoz’da Öğretmenler Günü…

Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak ilan edilen 24 Kasım Beykoz’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Eğitim

Beykoz’da eğitimin durumu?

Ülkemizin geleceği eğitim, Beykoz’un geleceği eğitim, bizim ve çocuklarımızın yarınlara güvenle bakabilmesinin temel dayanağı eğitim.

Eğitim

Bilgili Hanım kursları devam ediyor

Beykozlu ev hanımlarına, internet teknolojisi ve temel bilgisayar eğitimi vermek üzere açılan “Bilgili Hanım” kursları devam ediyor.

Eğitim

Minik itfaiyeciler görev başında...

Beykoz Belediyesi Kreşi’nde İtfaiye Haftası dolayısıyla öğrencilere yönelik düzenlenen temsili yangın tatbikatına katılan minikler, hem eğlendi hem de yangın sırasında yapılması gerekenleri öğrendi.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te başörtüsü yasak mı?

Son günlerde bir çok medya organında çıkan, üniversitelerde başörtüsü yasağına ilişkin haberlerin içinde Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun da adının geçmesi Beykoz’da tartışmalara neden oldu..

Eğitim

Şehit Er Ersin Güner İ.O. yenileniyor

Beykoz’un başarılarıyla dikkat çeken okullarından Şehit Er Ersin İlköğretim Okulu hayırseverlerin büyük katkılarıyla adeta yeniden inşa ediliyor.

Eğitim

Beykoz Lojistik Yerleşkesi açıldı...

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun yeni Çubuklu Yerleşkesi düzenlenen törenle 2011 – 2012 Akademik yılını hizmete açtı...

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"