Eğitim

Beykoz Üniversitesi Arama kurtarma ekibi kuracak

Beykoz Üniversitesi Arama kurtarma ekibi kuracak
30.01.2017 13:01
| | |
3237

Katıldıkları Temel Afet Eğitimi’ni tamamlayan Beykoz Üniversitesi öğrencileri, okul bünyesinde kurulacak ekipte aktif görev alacak.

Beykoz Üniversitesi’nin Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan İş Sağlığı ve Güvenliği, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarımı Programlarında eğitim- öğretim gören öğrencileri, geçtiğimiz haftalarda Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ve T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi” sertifika programına katıldılar.

 

 

Öğrenciler, Avcılar ve Maltepe Gençlik Merkezlerinde üç gün süren eğitim sonunda yapılan yazılı ve sözlü sınav sonucu Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi Sertifikası almaya hak kazandı. Eğitime katılan öğrencilerimizin ortak görüşü ile Beykoz Üniversitesi bünyesinde Arama ve Kurtarma Topluluğu (BÜARK) kurulması ve topluluk bünyesinde başta üniversite öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz olmak üzere bölgemizde ve ülkemizde yaşayan halkımızın afetler ve acil durumlar hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor. BÜARK ayrıca yurtiçi ve yurt dışında olası afet ve acil durumlarda ilgili kurum/ kuruluşlarla birlikte arama- kurtarma faaliyetleri de gerçekleştirecek.

 

 

Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Üniversitesi, Beykoz Haber, BÜARK, Arama Kurtarma Ekibi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"