Beykoz'un okullarında güvenlik önlemleri artıyor

  • Güncelleme: 23.02.2017 16:59
  • Okunma: 10473 kez
  • Yorum: 2
Tüm Türkiye'de yapılan güvenlik çalışmalarının ardından Beykoz'daki okullarda güvenlik tedbirlerini arttırıyor.
Beykoz'un okullarında güvenlik önlemleri artıyor

Ülke genelinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle çıkartılan kararnameler, tüm kamu, kurum, kuruluş ve hizmet binalarındaki güvenlik tedbirlerinin arttırılmasının ardından, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı bir genelgeyle İlk, orta ve lise düzeyindeki okullarda da güvenlik tedbirleri arttırılıyor.

Beykoz Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu ve Paşabahçe Ortaokulu, kendi çalışmalarıyla hazırladıkları bütçeyle okullara girişleri kontrollü hale getirerek güvenlik seviyesini arttırdı.

Turnikeli geçiş sistemine geçen okullar öğrencilere verdikleri kartlarla okul giriş-çıkışlarını kontrollü hale getirirken, her hangi bir olumsuzluk durumunda ise okul idarecileri anında müdahale ediyor ve gerekliyse durum öğrencinin velisine SMS yoluyla bildiriliyor.

Dost Beykoz Muhabiri'ne açıklamalarda bulunan Paşabahçe Ortaokulu Müdürü Emin Koç, mevcut durumda 768 öğrencinin eğitim gördüğünü ve yaşanan sıkıntılar sonrası bu yönteme geçmeye karar verdiklerini ifade ediyor.

Bu sistem üzerinden öğrencinin okula gelip gelmediği kontrol edilerek hızlı bir şekilde sorgulandığını da kaydeden Okul Müdürü Emin Koç, "Gerçekten okul için maliyetli olan bir iş, risk almak gerekiyor. Giriş ve çıkışlar çok sıkıntılı oluyordu. Dışarıdan insanlar ve bizim öğrencilerimizde istediği gibi giriş çıkış yapabiliyorlardı. Turnike ile birlikte okulun etrafında güvenlik önlemlerimizi arttırarak bunu açtık. Bu tamamen okulların kendi inisiyatifinde olan bir durumdur. Maddi olarak gerçekten okulu ve yönetimini zorlayan bir girişim oldu bizim için, iki taksit ödedik diğer taksitler için araştırma içerisindeyiz. Bu sistemde özellikle öğrencinin giriş - çıkış saatlerinde veya geç kalma durumlarında veli SMS aracılığıyla bilgilendiriliyor. Hasta vs olan öğrenciler içinde gelip izin aldığı takdirde izin gösteriyoruz ve çıkış yapabiliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile görüşerek sebeplerimizi sunduk ve onayları sonrasında böyle bir çalışma yaptık." dedi.

Turnike sistemi Beykoz'da bulunan sadece iki okulda yapılırken, ileri ki günlerde bu sayının artması öngörülüyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

misafir (4 yıl önce)

Emin beyi tebrik ederim tüm velilerin destek olması lazım ilk defa paşabahçe okulunda birşeyler için çabalayan bir müdür var başarılarının devamını diliyorum.

Ahmet (4 yıl önce)

Veliler için harika, okul yönetimi için gerçekten zor. Tebrik ederim okul yönetimini. İnşallah başarılı olur..

Yorum Yaz