Beykozlu uzmanlardan velilere seminer

  • Güncelleme: 02.03.2017 20:35
  • Okunma: 4745 kez
  • Yorum: 0
Eğitim uzmanları Beykoz İmamhatip Ortaokulu öğrenci velilerine bir iletişim semineri verdi.
Beykozlu uzmanlardan velilere seminer

Beykoz İmam Hatip Ortaokulu’nda, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları kapsamında “Evin Okula Yakınlaşması ve Değişen Anne-Baba Rolleri Projesi” hayat geçirildi.

Anne babalara çocuğun büyüme ve ruhsal gelişim sürecinde, değişim ve gelişimine yönelik özelliklerini tanıtarak etkili anne baba rollerinin belirlenmesi ve uygulanmasını içeren proje, sağlıklı aile ve toplum için anne babaların birbirleri ve çocukları ile etkili iletişim kurabilmeleri için davranış ve alışkan kazanabilmelerini amaçlıyor.

Kendi kendini denetleyen, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, girişimci, kendini geliştiren çocuklar ve gençler yetiştirilmesine katkıda bulunmak düşüncesiyle hazırlanan proje, ülkemizdeki tüm İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde uygulanmaya başlandı.

Beykoz’da da bu alanda uzman olan Değerler Eğitim Uzmanları, geçen yıl “Evlâtlarımızı ve Neslimizi Kuşatan Tehlikeler. Kurtuluş ve korunma çareleri” konulu bir seminer verdirmişti. 50-60 dakika olarak düşünülen seminer ilgi yoğunluğu nedeniyle iki saati aşkın bir süre devam etmişti.

Çalışmalardan memnun kalan veliler, “Evin Okula Yakınlaşması ve Değişen Anne-Baba Rolleri Projesi”ni de,  Ali Oflu, A. Raif Öztürk ve Ali Kaya’dan oluşan ekibin uygulamasını istedi.

Önceki gün yapılan seminerde, “Din Eğitiminde, Aileler, çocuklar ve gençler için Pedagojik Formasyon” başlıkları ele alındı.

Seminerde konuşan Ali Oflu; eğitimin okul, öğrenci ve aile ilişkileri hakkında bilgilendirmelerde bulunurken, Dr. M. Talha Uçar’da, çocukların sigara ve diğer bağımlılıklardan korunma ve kurtarılma tekniklerini anlattı.

Ali Kaya ise çocukların TV, internet ve benzeri oyun alışkanlıklarına karşı, ailelerin davranış biçimleriyle ilgili teknik bilgiler verdi.

Dost Beykoz Yazarı A. Raif Öztürk ise her konuda olduğu gibi, bu konuda da bütün teknik gereklilikler yerine getirildikten sonra çocukların, her birimizle her an ilgilenmekte olan Yüce Allah’a havale edilmesi gerektiğini ve onlar için duaların eksik edilmemesi gerektiğini Dr. İşan Hüseyin örneği ile anlattı.

Seminer sonrasında, velilere katılım sertifikası verildiği programdan son derece memnun kaldığını ifade eden Beykoz İmam Hatip Ortaokulu Müdürü; Kani Kadı, Beykoz Değerler Eğitimi Uzmanlarına teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Eğitim, Uzman