Mesleki Eğitim Kursu katılımcıları sertifikalarını aldı

  • Güncelleme: 03.12.2016 20:41
  • Okunma: 3499 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da ‘Mesleki Eğitim Kursu’nu başarıyla bitiren Temizlik İşleri Personeli, düzenlenen sertifika töreniyle belgelerini aldı.
Mesleki Eğitim Kursu katılımcıları sertifikalarını aldı

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Başkan yardımcısı Salim Öztürk ve kursiyerler katıldı.

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri iş sağlığı eğitmeni Mehmet Kubilay Er, mesleki eğitim konusunda sinevizyon eşliğinde konuyla ilgili bilgiler aktardı. Belgenin alınması zorunluluğu, eğitimin önemi, çalışma şartları,  işe uygun mesleki eğitim belgesini belgelendiremeyenlerin istihdam edilemeyeceği konularına değinildi.

Kaymakam Ahmet Katırcı: “Belgeyle kendinize güveniniz artacaktır”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Kalifiye elaman olarak işinizi en iyi şekilde yapacaksınız. Bu belgeyle kendinize güveniniz artacaktır. Beykoz Belediyesine, Halk Eğitim Merkezine teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum.“ diye konuştu.

Başkan Çelikbilek: “Bilenle bilmeyen bir değildir”

Programla ilgili bilgi veren Başkan Çelikbilek, “Burada farklı bir konuda toplandık. Öncü ve anlamlı bir iş yapıyorsunuz. Bilenle bilmeyen bir değildir. Çünkü bundan sonra eğitimsiz bir kişi işe alınmayacaktır. Ciddi gayretler göstererek bu belgeyi almaya hak kazandınız. İstanbul’da bunu yapan ilk belediyeyiz. Verdiğimiz eğitimlerde 5 sınıf oluşturuldu ve her sınıfa 48’er saat eğitim verildi. Ardından 208 personel çöp toplama personel eğitimi belgesini almaya hak kazandı. Bunların 203’ü şantiyemizde çalışmaya devam etmektedir. Kurslara katılan tüm arkadaşlarımızı ve emeği geçenleri tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.” diye konuştu.

Programın sonunda tüm kursiyerlere belgeleri takdim edildi ve toplu fotoğraf çektirildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz