Beykoz'un tek profesör başkanı Antalya ya atandı

  • Güncelleme: 23.12.2016 15:36
  • Okunma: 5509 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Trabzonlular Dernek Başkanı ve Bilim ve Sanayi Bakanlığı Baş Danışmanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, Uluslarası Antalya Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandı.
Beykoz'un tek profesör başkanı Antalya ya atandı

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Erdoğan'ın, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörlüğüne, Anayasa'nın 130'uncu ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulu'nun olumlu görüşü üzerine, Yüksek'i atadığı bildirildi.

Prof. İsmail  Yüksek, daha önce Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü'nden, atamalarda usulsüzlük yaptığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, görevden uzaklaştırılmış, FETÖ dönemine denk gelen uzaklaştırma nedeniyle hakkında çeşitli spekilasyonlar üretilmişti.

"Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi ajandasına hizmet eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf olacaktır. Konunun esası, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, bütünlüğüne ve birliğine kasteden malum yapı tarafından bir kez daha tekrarlanan hain, sinsi ve şerefsizce bir girişimdir." şeklinde açıklamasıyla FETÖ^ye lanet okuyan Prof. İsmail Yüksek'in; Uluslarası Antalya Üniversitesi'ndeki görevine başladığı bildirildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz