Beykoz Halide Edip İlkokulu’nda aşure şenliği

  • Güncelleme: 21.10.2016 18:34
  • Yorum: 1
Her yıl geleneksel hale gelen Beykoz Halide Edip İlkokulu aşure şenliği bu yıl da coşkuyla gerçekleştirildi.
Beykoz Halide Edip İlkokulu’nda aşure şenliği

Tüm velilerin ve öğrencilerin katkı ve  katılım gösterdiği aşure şenliğinde 2000 kişilik aşure dağıtıldı. Gönüllü velilerin ve öğretmenlerin dağıttığı aşureler özellikle öğrencilerin gülümseyen yüzleri ile daha da tatlandı. Oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşen etkinliğe çevre okul müdürleri ve esnaflar ilgi gösterdi.

Katılımın beklenenin üzerinde olması ve insanların etkinlikten memnuniyet duymasından çok etkilendiğini ifade eden okul müdürü Mehmet Özdemir, geleneksel aşure şenliğinin her yıl Muharrem Ayında yapıldığını ve mahallede çok olumlu bir hava oluşturduğunu dile getirdi.

Müdürü Özdemir, Boğazın İncisi Beykoz'un en eski okullarından biri olan Halide Edip İlkokulu'ndan mahallemizde mezun olan çok kişi var… Bu gibi etkinliklerde eski mezunlarla da bir araya geldiklerini ve eski arkadaşların hasret giderdiğini söyledi.

Okul Aile Birliği Başkanı Meltem Karaaslan ise iyi dilek ve temennilerle son bulan aşure gününün ağızlarda ve zihinlerde güzel bir tat bıraktığını kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (1 Yorum)

ünal yavuz (4 yıl önce)

harika etkinlikti herkese teşekkürler

Yorum Yaz