Eğitim

Beykoz'un çocukları yazı bitirdi

Beykoz'un çocukları yazı bitirdi
28.07.2016 00:04
| | |
7817

Foto galeri Video galeri

TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nin Yaz Etkinlikleri Kapanış Şenliği'ni yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Türkiye'nin en güvenilir sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Beykoz'daki İpek Kıraç Öğrenim Birimi öğrencileriyle yaz ayını eğlenerek uğurladı. Okulların kapanmasının ardından Yaz Etkinlikleri başlayan TEGV'de birçok yere ziyaret gerçekleştirildi ve Gösu'da bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde bir çok etkinlik yapıldı. Filiz Erdoğan'ın öncülüğünde KOÇ Topluluğu Spor Kulübü Bağlarbaşı Korusu'nda bir şenlik düzenleyen İpek Kıraç Öğrenim Birimi, yaklaşık 100 çocuğa güzel saatler yaşattı. Lipton, Divan, Unilever, TAP Gıda ve Zeugma Lions'un katkılarıyla düzenlenen şenlikte Trabzon'dan gelen iki tiyatro Sanatçısı Tamer ve Caner Kardeşler de sahne alarak, Beykozlu çocuklarla birlikte dans etti.

Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı; akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan; kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı; insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler yetişmesine katkıda bulunacak eğitim programlarıyla etkinlikler oluşturan ve bunları uygulayan TEGV, Beykoz'da da iki Birimi ile çalışmalarını sürdürüyor. Okulların kapanmasının ardından beykozlu çocuklara özel 6 haftalık Yaz Etkinliği planlayan İpek Kıraç Öğrenim Birimi de bu süreçte çocuklarla Gönüllülerini birbirinden güzel ve eğlenceli programlarda buluşturdu. Yaz etkinliğine katılan çocuklar için Zeugma Lions'un katkılarıyla KOÇ Topluluğu Spor Kulübü Bağlarbaşı Korusu'nda bir şenlik düzenleyen TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, öğrenciler, gönüllüler ve konuklarıyla birlikte hoşça vakit geçirdi.

'Filiz Erdoğan, konuklarıyla ve çocuklarıyla tek tek ilgilendi'

KOÇ Topluluğu Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen şenliğe TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Soumlusu Filiz Erdoğan ve gönüllüleriyle çocuklarının yanı sıra TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu, TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy, Lions Genel Yönetmeni Ethem Alkan, Lions eski Genel Yönetmeni İsmet Özer Balta, Lions Kesim Başkanı Kadri Kabakçı, Lions Bölge Başkanı Nursel Sayın da katıldı. Trabzon'dan Beykozlu çocuklar için gelen tiyatro Sanatçıları Tamer ve Caner Kardeşler ise çalınan müzik eşliğinde minik çocuklarla birlikte dans etti. Hep birlikte sofraya oturulup yemeklerin yendiği ve ebru yapımı, ayraç yapımı, yüz boyama gibi etkinliklerle çocukların kendinden geçtiği şenlikte TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan da bir dakika olsun yerine oturmadı. Masaların kurulması, bayrakların yerleşimi ve çocukların aktiviteleri sorunsuz bir şekilde takip etmesi için yoğun bir çaba harcayan Filiz Erdoğan'ın en büyük yardımcıları ise Birim Gönüllüleriydi.

Oldukça eğlenceli ve bol kahkaha ile geçen günde, büyükler de çocuklara uyarak, Koru içerisinde birlikte dans etti. Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği şenlikte ise topluca fotoğraf çekinildi ve zaman zaman çocuklar ve gönüllüler, Dost Beykoz'a özel poz verdi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, TGEV, İpek Kıraç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"