Mucizelere inanın!

  • 20.11.2019 09:33
  • Okunma: 4359 kez

Yok, hayır! Sizlere hafta sonu büyük bir onurla, bilmem kaçıncı kez seçim kazandığımı anlatmayacağım. Kimleri, kimleri alt ettiğimden bahsetmeyeceğim. Kadın-erkek eşitliğini de aşan bir gururu, bir kadın olarak nasıl da yaşadığımı söylemeyeceğim. Ben size başka bir mucizeden bahsedeceğim: Cemil Amca'nın yaşadığı mucizeden...

Hastaneye gittiğimde 45 gündür yatağa bağlanmış, ameliyat yaralarının geçmesini bekleyen, günlerdir hastanede yatmaktan morali bozulmuş, dostlarından da istediği ilgiyi bulamamış bir amcamızı anlatacağım. Teselli etmek pek mümkün olmasa da moral olmaya çalıştım kendisine. Unutulmak kötü be dostlar hele ki bir hastane odasında. Ona hayatta mücadele etmesini gerektirecek ışıklar yaktım. Hasta ziyareti kısa olur ya benim ki saatlerce uzun sürdü. Moral çok önemlidir dostlar, bunu net gördüm.

Hayatta her şeyin başı moraldir, bunu bir kez daha anladım. Hiçbir şey yokmuş ve olmamış gibi Cemil Amca'yı ziyaretimi yineledim. Her gittiğimde de sevdiği partisini, Gümüşsuyu mahallesini,mahallemde yapmak istediklerimi anlattım, öyle heyecan doldu ki o oda, bir ara hastanede olduğumuzu unuttuk. Evet anlattıklarım, yaşadığım heyecanla Cemil Amcam bir kaç gün sonra olacak seçime yetişip hastaneden taburcu oldu. Aramızda kalsın ama, hiç beklemiyordum hastaneden çıkacağını. Mucize işte. Sevginin gücü. Azmin gücü !!! Benim Cemil Yağdıran Amcam, bir ayağı protez, ameliyat yarası geçmeden, sondası çıkmadan, bana dua ede ede oyunu kullandı . Seçimi sandıkta kazanmayı bekleyen mahalleli ağabeylerim, kardeşlerim bu mucizeye tanıklık edemediler bile, seçimi ben sandıkta değil, Cemil amcamın iyileşmesiyle kazandım !!!

Cemil Amca'yı Gümüşsuyu Mahallemizin Abisi Cemil Yağdıran'ı işte bu yüzden yalnız bırakmadım. Allah her şeye Kadir'di. Bunu gözlerimizle görüp şahit olarak, bir kez daha anladım. Dedim ya, seçimleri de kazandık; ancak biz zaten bunu her seçim yaşadığımız için artık alıştım.

Son olarak, bu seçimlerde bir mucizeyi daha bu kez çocuklarımızla yaşadım. Annesi ve babası bu Pazar seçim heyecanı yaşarken, benim 10 yaşımda ki oğlum Egemen, boyundan büyük bir işi başardı: Henüz ilkokula gitmesine rağmen 1,5 yaşında ki kızım Işılay’a baktı. Kız kardeşine anne oldu-baba oldu. Anneannem Aslıhan Sözlü, 81 yaşında olduğunu unutup, ellerinin titremesini unutup, bebeğimin bezini değiştirdi. 'Torunumun çocukları İçin, Elifim için daha çok yaşamam gerekir' diye, hayata kenetlendi. İşte dostlar ben bu duygularla, şeçim günü ağlaya ağlaya CHP Gümüşsuyu mahalle delege listesini ekip arkadaşlarımla kazandım. Bizlere oy veren, Gümüşsuyu Mahallesi üyelerine sonsuz teşekkür ederim, sizler sayesinde başardım. 

Evet, öyle yürekten de inanıyorum ki mucizelere Dostlarım... Eğer sizin mucizelerin olmadığına dair içinizde ufacık bir şüphe bile varsa, onu ortadan kaldırın isterim bu satırlarımla. Ne olur, her ne yaşıyorsanız, ne kadar kötü bir durumun içinde olursanız olun, umutsuzluğa kapılmayın, mucizelere inanın...

Siz inanın, yüreğinizi temiz tutun ve çok çalışın evren size bütün güzellikleri getirecektir ...

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları