Elif ÇELİK
  • 19/01/2022 Son günceleme: 19/01/2022 19:04
  • 4.617

Zorlu bir yılı geride bıraktık dostlar ve yeni yıla da yine ekonomik zorluklarla başladık.

Geçen yılı mumla arayacağız gibi düşünsek de her şey bu kadar kötü ve itici mi? Yok mu bizi 2022 yılında heyecanlandıracak bir gelişme? Umut edeceğimiz hiçbir şey yok mu?

Var, elbette var... İşte şimdi sizleri, yeni yılın ilk ayında, benim umutlarımı yeşerten ve gelecek on bir aya da umutla bakmama aracılık edecek o güzel insanları yazacağım.

Bu isimleri yazarken de şunu eklemeden geçemeyeceğim. Beni, geçtiğimiz 2021 yılında ve tıpkı daha önceki yıllarda da olduğu gibi yalnız bırakmayan, zorluklarla mücadele ederken, desteğini benden ve atölyemin üzerinden esirgemeyen insanlar olduğu kadar, beni üzen, bana yanlış yapan ve benim hakkımı yiyen insanlar da oldu. Yanımızda bizlere destek olan değerleri yazmadan önce bana haksızlıklar yapan, yok yere günahımı üzerine alan ve beni sıkıntıya sokan kişilere de en başta, teşekkür ederek başlamak istiyorum.

İnanın bana yaşattığınız tüm bu zorluklar, benim mücadele gücüme güç katıyor. Bilin isterim, sizler haksızlık ettikçe bana, ben daha çok güçleniyorum. Diğer yandan da şimdi yazacağım isimlere de o bana değer veren insanlara da daha bir candan sarılıyorum, onların kıymetini daha çok anlıyorum. Altını çizerek söylüyorum, siz bizlerin kötü olmasını istedikçe, bizler daha çok çalışıyoruz. Başarımı ve toplum tarafından aldığım takdirleri de en çok size borçlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Dostlarım,

Neredeyse üzerinden 5 yıl geçti. 2017 yılında başladığımız cam üretimine, 2022 yılında da kesintisiz bir şekilde devam etmekteyiz. Bu süreçte ekmeğimize nankörlük edenler olsa da dede mesleği "cam üflemeyi" atölyemizde harika bir ekiple kocaman bir aile olarak da sürdürmeye çalışmaktayız. Beni patrondan ziyade bir abla, bir kardeş ve hatta yeri geldiğinde ikinci bir anne olarak gören kimi zaman bana kızı gibi davranan çalışma arkadaşlarımı sevgiyle kucaklıyorum. İyi ki varsınız. Bu mücadeleyi kazanımlarımızı, hepinize borçluyum. Evimiz, yuvamız, ekmek teknemiz dediğimiz atölyemizde bir dağ gibi bir kale gibi bir arada durduk. Çalışma arkadaşlarım, sağ olun, var olun.

Ve işte bizler ekmeğimize sahip çıkarken, atölyemizin dışında kalmayıp, içeriye kadar gelerek, bizim ailemizden bir parça olanlar da var.

İşte o güzel insanlar:

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Selim Safi, Beykoz eski Kaymakamı Ahmet Katırcı, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP eski Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İBB ve Beykoz Belediye Meclisi Üyesi Cemal Sataloğlu, SGK Beykoz İlçe Müdürü Ferda Özkalender, İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir ve Başkan Yardımcısı Ali Haydar Tunç, İSMMMO Mali Müşavirler Oda Sekreteri Erol Demirel, İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Sadullah Kabahasanoğlu, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Manolya Demirören, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gülsüm Yılmaz, Eski İl Genel Meclisi Üyesi İlyas Yılmaz, Beykoz Belediyesi eski Meclis Üyesi Hakkı Emanet, Beykoz eski Meclis Üyesi Süha Okan Uzun, Beykoz Dernekler Birliği ve Beykoz Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun, KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Toplumsal Açlıkla Mücadele ve Eğitim Derneği (TAMEV) Başkanı Nuray Marçak, Gaye İnsan Derneği Başkanı Bilgehan Murat Miniç, Kerkük Eğitim ve İnsani Yardım Vakfı Başkanı Cumbut Küzeci, TOFD Beykoz Şube Bakanı Saniye Efe, Maslak Lions Kulübü Başkanı İlknur Silahtaroğlu, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz, İş insanı Ekrem Başlantı, Acarkent Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayşe Tunalı Narman, Beykoz Belediyesi eski Meclis Üyesi Adem Öztürk, Göksu Muhtarı Gül Bağdatlı, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, Örnekköy Muhtarı Talip Güney, eski CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Vakfı eski Başkanı Şaban Tören, Doğu Karadenizliler Derneği Kadın Kolları Başkanı Zerrin Bekar, Siyasetçi ve iş insanı Yılmaz Özdemir, Beykoz eski Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, Çelik Elektrik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Çelik, CHP Eski Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gündüz, İş insanı Gökhan Taneri Vural, iş insanı Taner Aksu, spor kulüpleri psikoloğu Cüneyt Pulant ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli çok kıymetli canlar..

Bitti mi? Elbette hayır... Başta köşe yazarı olduğum Dost Beykoz olmak üzere ilçemizin basın emekçileri Doğuş Haber, Beykoz Ses ve Özgün Basın Aileleri... İstanbul Gerçeği ve Flash Haber Gazetesi... Hepinize 2021 yılında bana ve cam atölyemize verdiğiniz destek ve katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Son olarak, eşim Soner Çelik'e... Zorlu günlerimde kocaman bir yetişkin gibi verdiğim sorumlulukların üstesinden gelen canım oğlum Egemenime... Atölyemin ve gönlümün ışığı camlar Prensesim Işılay'a... Desteğini bir gün bile benden esirgemeyen, duaları ile her zaman yanımda olan 84 yaşındaki canım anneannem Aslıhan Sözlü’ye... Her daim yanımda olan, cam sanatçısı ağabeyim Ömer Meral'e... İyi ve kötü günde her zaman yanımda olan ustam, can yoldaşım Mehmet Kömürcü'ye sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum.

Ekmeğine sahip çıkan ve ekmeğimize sahip çıkmaya çalıştığımız sırada bize destek olan güzel insanlar...

İyi ki varsınız...

Sizler benim 2022'ye umutla bakmama neden olanlarımsınız...

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz