İçimize siniyor mu?

  • 11.03.2019 09:16
  • Okunma: 10355 kez

Cumhurbaşkanımızın yeni sistemle birlikte Cumhurbaşkanı ve hatta cumhurun da gitmesiyle Başkan haline dönüşmesi, toplum içerisinde derin boşluklar oluşturdu.

Son olarak önce AK Parti Genel Başkanı olarak siyaset yapıp, ardında da kendisini eleştiren kişilere Cumhurbaşkanına hakaretten dava açması, boşluğun yanında endişeyi de getirdi.

Biz ise Beykoz'da tam da "AK Parti büyük bir hata yaptı, bu atama aday Murat Aydın, CHP'nin elini güçlendirecek" diye düşünürken, neresinden tutsanız elinizde kalacak bir Meclis üyesi aday listesi ve ilçe başkanı bir köşede, Belediye Başkan adayı diğer köşede; iki kutuplu bir CHP ile karşı kaşıya kaldık. Bir yanda "Ben ne dersem o olacak" diyen bir AKP'li Başkan ve zoraki ilçeye dayattığı ithal bir aday, diğer yanda yetersiz bir CHP'li Başkan Adayı, dağılmış görünümlü bir CHP... Beykozlu bunu hak ediyor mu?

Hak etmiyor. Beykoz, hak etmediği bir dayatma listeyle karşı karşıya... AKP'ye bakıyorum, herkes mutsuz. AKP'nin seçmeni de mutsuz, örgütü de mutsuz. Yani tek tek yazmak istemem ama peşinden 10 tane Beykozlu toplayamayacak adamları listelere yazmışlar. CHP de yine aynı şekilde... Partisi için gecesini gündüzüne katmış kimse yok. Elbette hem AKP'de hem de CHP'de Beykozlular var ancak Meclis Üyesi listesinde duran bu isimler ne kadar liyakat sahibidir? CHP'nin Beykoz İlçe Başkanı, Abi dediğimiz Aydın Düzgün ne yapar? Gerçekten içine sindirebiliyor mu bu listeyi, merak ediyorum. Peki, Başkan Adayı olarak belirlenen Coşkun Tosun ne yapar? Beykoz Belediye Başkan Adayı olmak, bu kadar kolay bir iş midir? Gelecekte seçilirse birlikte çalışacağı isimleri neye göre belirlemiştir? Meclis Üyeliğini ne zannetmektedir Sayın Tosun? Belediye Meclis Üyeliği, kendisine maddi manevi katkı sunacak olan, kendisinin seçim döneminde eksik kaldığı yerlerde boşlukları tamamlayan kişi demek değil midir? 

Meclis üyeliğini bırakın, bir mahalle temsilciliğini bile cebinde para olmadığı için kabul etmemekte inat eden kişiler, ne kadar kendisini destekleyecekler? Yüzü tutmadığı için kendi mahallesindeki seçim çalışmalarına bile gelmeyen/gelemeyen bu kişilerle mi yol yürüyecek Sayın Tosun? Ne diyelim? Hayırlı olsun...

Bugünkü fotoğraf çok net bize gösteriyor ki, bu seçimlerin CHP tarafından kaybedilmesi demek, tarihi bir fırsatı elinin tersiyle itmesi anlamına gelecek. Tarih ise bu fırsatı kişisel ihtirasları uğruna kaçıran ve Beykozlu vatandaşa kaçırtan bugünün CHP Beykoz İlçe Başkanı'nı ve Belediye Başkan Adayını 50 yıl sonra bile çok net hatırlayacak. Bu iki isim, Sayın Düzgün ve Sayın Tosun, tarihin omuzlarına yüklediği sorumluluk altında umarım çok fazla ezilmez. Çünkü bu iki kişinin, böylesi kolay bir seçimi zora sokmalarının bedelini, yalnız kendileri değil, Dostum dedikleri, arkadaşım dedikleri, hemşerim dedikleri, yoldaş diye isimlendirdikleri biz yani CHP'liler de ödeyecek. 

Oysa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın adının Beykoz için açıklanması, başlangıçta hepimizi ne de çok heyecanlandırmıştı. CHP örgütünde emek veren isimler, ne büyük hayaller kurmaya başlamıştı. Motorları maviliklere sürmeye hazırdık hepimiz. Ancak ne yazık ki, ele geçen fırsat iyi bir şekilde değerlendirilmedi.

Biliyor musunuz, en çok da bugün, seçime 20 gün kala tam da bugün çok büyük bir acı hissediyorum. Keşke diyorum... Biraz daha iyi anlatabilseydim kendimi CHP'nin Beykozlu Delegelerine ve şu fırsat elimizdeyken İlçe Başkanı seçilmiş bir Elif Çelik olarak, hemşerilerimle kucaklaşabilseydim. Ben CHP Beykoz İlçe Başkanı olsaydım, bugün yaşanan bu iki kutuplu parti oluşumuna asla izin vermezdim. Asla... Meclis Üyesi listemiz asla bu denli Beykozlu Halktan kopuk ve liyakatsiz kişilerden oluşmazdı. Hepimiz bir olup şimdi gönül rahatlığıyla sokaklarını arşınlıyorduk Beykoz'un... Meclis üyelerimizi de belediye başkanımızı da gururla takdim ediyorduk herkese... 7'den 77'ye...

Olmadı, başaramadık.

Üzgünüm, çok üzgünüm dostlarım...

Ancak mücadelemi de asla bırakmayacağım. Beykoz, tam da ihtiyacı olduğu bir zamanda, gelecekte, kendisini mutlu hissedeceği, rahat hissedeceği bir CHP'ye ve onun  iktidarına  kavuşacak. Aklında tek bir soru işareti kalmadan, oyunu "Altıok"a basacak.

Göreceksiniz...

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları