Beykoz'da tek ve yalnız adam!

  • 19.06.2019 10:32
  • Okunma: 7385 kez

Kader GÜR


İBB Seçimleri'ni sadece bir seçim olarak görüp, geçiştirmek toplumda söz söyleme yetkinliğini kendinde görenler için büyük bir israf olur.

Bu seçim sürecinde, sorumluların ortaya koydukları, hal ve hareketleri her yönüyle analiz ederek, geleceğe taşımak işe yarar diye düşünüyorum. Bu analizi yaparken, hedefinizde birilerine keyif bağışlamak değil, gerçekleri söylemek olmalı. Ben öyle yapacağım.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın,  23 Haziran'da tekrarlanacak olan İBB Seçimleri için, 'eğer Büyükşehir'i alamazsak vaatlerimizin yüzde 70'ini yerine getiremeyiz' ifadesi klişeleşmiş bir söylemdir bana göre. Bu ifade Beykoz'da yıllarca propaganda malzemesi olarak kullanılmış ve miadını doldurmuştur.

Murat Aydın Beykoz'a yeni şeyler yapacağını söyleyerek gelmiştir. Eski söylemlerle Beykoz'a yeni şeyler yapamayacağını bilmesini isterim. Biz Beykoz'da aynı partinin iki kere üst üste seçim kazanamaması geleneğini bu söylemle yıkmış bir partiyiz ki, Beykoz halkı zaten bu konuda gereğini yapmıştır. Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Binali Yıldırım, 31 Mart Seçimleri'nde Beykoz’dan yüzde 52,90 oranında oy almıştır. Onun için Murat Aydın’ın İBB’nin arkasına sığınarak, bahane üretme hakkı yoktur.

Beykoz Belediye Başkan adayı gösterileceği kendisine söylendikten sonra bölgeyi didik didik eden; herkesi, her şeyi inceleyen Murat Aydın’ın ekibi, "Beykoz'da çürüyen politikalar" hakkında bilgi edinip kendisine sunsaymış daha iyi olacakmış.

Murat Aydın'ı bir başka konuda daha uyarmak istiyorum! Yeni seçilen, Beykoz'a yeni gelen bir adam Murat Aydın. Bu vesileyle vatandaş tarafından huyu suyu pek bilinmiyor. Vatandaşla yakın teması var. Bu güzel, bizim milletimizin de hoşuna gidiyor...

Amma velâkin, sosyal medyada popüler olan Murat Aydın, sokakta da popüler olmak gibi bir çaba sergiliyor. Onun için gittiği yerlerde yeterli insan sayısını göremeyince morali bozuluyor ve gideceği her yere söylediği saatten geç gidiyor. Bunu da ilgiyi üzerine çekmek ve kendisini konuşturmak için yapıyor.

Murat Aydın’ın bütün ekibini bürokratlardan oluşturma projesi de tek adam olma hegemonyasına hizmet ediyor.  Bu hegemonya Manolya Demirören'in Başkan yardımcısı yapılmasıyla küçük bir darbe almış olsa da, 'tek adam' stratejisini' tamamıyla yıkmaya yetmiyor. Aydın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yerel ölçekte uygulama taktiğini de 'tek adam' olmak ve ilgiyi kendi üzerine çekmek için yapıyor… Bu hegemonyayı, kolektifleştirecek bir taleple karşılaştığında da, 'çok ısrar edilirse, bırakıp giderim' diyor.

Bana göre Murat Aydın, 'tek adam'lığa değil, farkında olmadan muhtemel yalnız adamlığa oynuyor. Murat Aydın'ın bu stratejisi, tamamen kendi çabalarıyla Beykoz'da AK Parti'yi diri ve bir arada tutma çabası sergileyen İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın politikalarını da etkisizleştiriyor.

Murat Aydın'ın bu bakış açısıyla oluşturduğu siyasetin 23 Haziran Seçimleri'ne bir gönül katkısı olacağını sanmıyorum...  Sanmıyorum, çünkü Murat Aydın’ın da birçok AK Partili yönetici gibi duymazdan ve görmezden gelme taktiğine müracaat edeceğini açıkça görüyorum.

Sırası gelmişken söyleyeyim... Bu duymazdan ve görmezden gelme anlayışı bizim AK Partimize ağır darbe vurmuştur... Duymazdan görmezden geldiğimiz entrikalar nedeniyle partimizden ciddi kopmalar olmuştur… Ve bugün AK Partimiz İstanbul Seçimleri’ni kazanabilmek için o bir çırpıda harcadığımız insanların desteğine muhtaçtır.

Muhtaçtır ki, Beykoz’u her gün bir Bakan ziyaret ediyor… Ve bakanlarımızı Beykoz’da maalesef kaybettiğimiz insan hazinemizin oluşturduğu boşluklar karşılıyor. Gelenlerde; Bakanla fotoğraf çektirip, ya sosyal medyada, ‘çalışıyoruz’ mesajı vermek için, ya da ona buna güç gösterisi yaparak hava atmak için geliyor.

Bu durumun nedenlerini toplum sosyolojisi açısından değerlendirdiğiniz de, karşınıza sergilediğiniz vurdumduymazlığınız çıkıyor… Vatandaşı sadece dinlemek yetmiyor. Vatandaş haksızlıklarında ortadan kaldırılmasını istiyor.

İstiyor, istiyor da,  AK Parti eski İl Yöneticisi Sadettin Çay ve İlçe Yöneticisi Resul Rençber’in Beykoz’da yaptıkları ve nargile satarak gençleri zehirledikleri kaçak kafeterya tüm ihtişamıyla yerinde duruyor.

Beykoz’da hukuksuz ve haksız zenginleşmenin abidesi olan kaçak Qadraj Kafe, AK Parti’yi şahsi menfaatleri için kullananların sığındıkları bir liman vazifesi görüyor. Ne diyelim? Kâinatın sahibi herkese gönlüne göre veriyor!

Devlette devamlılık esassa Murat Aydın’ı zor günler bekliyor!

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (3 Yorum)

sezer (1 yıl önce)

kader bey 10 numara özet iki kelimede biz ekleyelim beykozda belediye baskanı olabilecek aday yok onu anladık ithal naşkanla başkan yardımcılığı yapabilecek adamda yok onuda anladık danışman olabilecek adamda yok onuda anladık müdürlük yapacak adam yok onuda anladık biz ilceyi kapatalım kitleyelim murat beyden başka beykozda adam yok çünkü boşuna elektirik su yakmasın ilçe bu yedigimiz farkı nasıl açıklayacaksınız murat bey gelir gelemez yıkıma baslayıp tutanaklar tutup yagdırdığınız milletin tepkisi olmasın yada yok saydıgınız çalışanlarınız yada adam yerine koymadığınız ilce ve teskilat meclis uyelerine sizleri meclis dışında bu koridorlarda görmeyeyim söylemleriniz yada gelir gelmez ihaleleri örnegin yemek ihalesini zeytinburnuna vermeniz bunlar bize beykozda secim kaynettirmiş olabilirmi acaba beykoza düşmanligınız erdogan bey zorlamı yaptı sizi buraya başkan neden danışmanınız yok murat bey beykozlu onudami ithal edeceksiniz eski başkan yardımcıları başkanlar dan danışman yapmiyorsunuz bu secimdeki oyu size gelecek secim garanti ediyorum kaybedeceksiniz teşkilat şuan son nefesini sizinle veriyor hanifi dilmacta unuttu teşkilatını

selami (1 yıl önce)

çok güzel acıklamışsınız murat aydını 1400 calışan beledoye işcisine siz benim muhattabım degilsiniz hicbir personeli odamda istemiyorum müdürlükleri ile çözsünler dersen 30 yıllık gelenegi arife günleri personel ile bayramlaşma yapmayıp adam yerine koymazsan fatih saglam hariç yardımcıların çalışana hakaretler ederek uslupla konuşur bir anda onlarca müdürün yerini degiştirip başka il ve ilcelerden tayin edersen koltuğa oturdugun anda tüm bölgelerde yıkıma başlar cezalar yağdırırsan adam yerine koymadıgın 1400 personelden 5000 oy yıkıma gittigim yerlerden 5000 bin oy teskilatı yok sayıp zeytinbutnunu belediyeye doldurdugun icin halkdan 5000 bin oy kaybederek 3 ayda iyi çalıştın murat başkan bu hızla yakımda 10 bin kişi belediyenin önüne kamp kurar ve siz pisikletle degil koruma ordusu ile bile gezemezsiniz halkın icinde o aşagladığınız 1400 calişan benim anam bacım kardeşim babam cocukluk arkadaşım hocam kapı komşum bura zeytinburnu degil yakında öğreneceksiniz burda halk kardeşine dil uzatanın dilini koparır bunu beykozlu olmayan kim oldugu belli olmayan ithal ettiginiz yardımcılarıniza ve müdürlerinize söyleyin usluplarını düzeltsinler

Erdal Öztürk (1 yıl önce)

Erken teşhis hayat kurtarır. Geç teşhis masada bırakır.

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları