Kader GÜR
  • 17/01/2024 Son günceleme: 17/01/2024 20:34
  • 3.897

Son iki gündür İstanbul’da AK Parti teşkilatları teyakkuzda… Detaya girmeden önce 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Erdoğan’ın birileri tarafından kandırıldığını seçimlerden sonra aylarca konuştuğumuzu hatırlatmak isterim.

Hatta o kadar ki seçim iptal olsun 2. turda seçimin kazanılacağına bile Erdoğan bir şekilde inandırıldı. Sandığın gücüne inanarak cezaevinden Cumhurbaşkanlığına yükselen ve hatta darbe girişimi bile bastıran Erdoğan, millete rağmen ilk hamlesini bazı aldatmacalar sonucu 2019’da İstanbul seçimini tekrarlayarak yapmıştı.

Gelelim bugüne!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İBB Başkan Adayı Murat Kurum ve bir Genel Başkan Yardımcısıyla birlikte İl Başkanlığında yapmış olduğu toplantı sonrası bir sihirli el devreye girerek AK Parti İstanbul Teşkilatının moral motivasyonunu alt üst etti.

Son bir haftadır adeta yüzler gülmüyor. Söylenene göre o toplantıda 3 dönem kuralının kaldırıldığı ve İstanbul’da iki ilçenin dışında mevcut belediye başkanlarıyla devam edileceği kararı alınmış.

Ben bunun doğruluğuna inanmıyorum. Bu karar hangi anket sonuçlarına dayanılarak verilmiş. Gerçek anketlere bakarsanız, İstanbul’da Fatih ve Güngören’in dışında bütün ilçelerde mevcut başkanlarla seçimlere gidilmesi durumunda oy düşüşleri yaşanıyor.

Bir AK Parti uzmanı olarak söylüyorum. Bu yazımdan sonra beni isterseniz zindana atın, isterseniz mahkemelerde süründürün. Hiç umurumda değil. Ben yine sokağın durumunu anlatacağım. Mevcut kadrolar tamamen sistemi kurmuş ve herkes inzivaya çekilmiş. Toplantılar bile kamuoyundan gizlenir hale gelmiş. Müthiş bir algı operasyonu var. Yazıklar olsun, lanet olsun. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Eğer AK Parti mevcut isimlerle seçimlere giderse İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni tekrar kaybeder. Yeni isimler, yeni heyecanlar aday gösterilirse oluşacak rüzgar Büyükşehir’in kazanılmasında çok etken olur. Gösterilecek yeni adaylar Büyükşehir Belediyesi’nin oy oranlarına 2 puan fark atar. Bunu lütfen göz ardı etmeyin.

Tüm samimiyetimle söylüyorum. AK Parti’de 3 dönem kuralının kaldırıldığı ve mevcut isimlerle seçime gidileceğinin söylenmesiyle birlikte kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Kimsenin yüzü gülmüyor. Mevcut sistem içine yerleşen rantçıların haricinde kimse mutlu değil. Bu silik enerji AK Parti’ye seçimlerde asla başarı getirmez.

Bana gelen bilgiye göre Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne konulan ankette AK Parti’nin oyu Beykoz’da yüzde 54’müş. Bu yalanları kim söylüyor? Bu operasyonları kim yapıyor? Beykoz’da Recep Tayyip Erdoğan’ın oyu yüzde 54’tür. Hanefi Dilmaç da zaten açıklamasında, “Beykoz’da en az yüzde 54 oy alırım” dedi.

Ümraniye’de Maliki Ejder Batur… Çekmeköy’de Şahmettin Yüksel… Beykoz’da Muhammed Hanefi Dilmaç… Kuruluşundan itibaren bu partinin her kademesinde emek veren ve teşkilatın her anlamda bağrına bastığı bu insanları görmezden gelemezsiniz, gelmemelisiniz. Bu ifadelerim Beykoz adayını belirlemek için değil, sokağın sesini duyurmak için kullandığım ifadelerdir.

Erdoğan’ın yasaklı olduğu dönemlerde zamanın derin devleti nasıl Erdoğan rüzgarını dindiremeyeceğini anlayıp önünü açtıysa Beykoz ve saydığım bu diğer ilçelerde aynı durum söz konusudur. Bu teşkilatların kabullendiği isimler belediye başkanı yapılmadığı sürece entrikalar ve algı operasyonları bu rüzgarı dindiremeyecektir.  

Bu teşkilatları kandırıyorlar… Bizi çökertmeye çalışıyorlar. AK Parti teşkilatları ne çektiyse, yukarıda her türlü entrikayı çevirenlerden ve rahatının bozulmasını istemeyenlerden çekti. Artık yeter! Gençliğin önünü açın… Bugün bu makamları hak ettiğini düşünüp talepte bulunanlar hiçbir şartta AK Parti’ye sırt çevirmemiş, nefer olan insanlardır. Yalan, dolan algı operasyonlarıyla bu insanların önünü kesmek vebaldir, günahtır.

Allah aşkına bir insan 30 yıl, 25 yıl, 20 yıl belediye başkanı olur mu? Eğer öyle olacaksa neden bir partinin binlerce teşkilat mensubu, milyonlarca üyesi var. Hep aynı adamlar, hep aynı kafalar. O zaman binlerce teşkilat mensubu, bir gün belediye başkanı olurum diye hayal kurmasın.

Ben inanıyorum ki, Recep Tayyip Erdoğan Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yaptığı değişiklikle oluşturduğu dinamizmi, yerel seçimlerde göstereceği adaylarla teşkilatlarda da oluşturacaktır.

Şüyuu vukuundan beter dedikleri bu söylentiler gerçek olursa, her şeyi bir tarafa bırakın sokakta bayrak asacak, vatandaşın kapısını çalacak, yeni oluşturulacak projeleri anlatacak, iftara 5 kala trafikte vatandaşa selam verecek tek bir partili kalmayacak. Bu size şaka gelmesin.

AK Parti algı operasyonlarıyla risk alma hakkını mevcut adaylarla 2019 yılında kullanmış, güçlü bir şekilde yoluna devam etmek istiyorsa; artık yeni söylemler, yeni beyinlere şiddetle ihtiyaç vardır. Teşkilatların sesini duyun. Aileleri birbirine düşürmeyin.

Yazarın Yazıları