Beykoz’a hayırlı olsun!

  • 2014.07.20 00:00
  • Okunma: 44243 kez

Kader GÜR


Aslında bütün siyasi partilerin çalışmalarına saygı duyuyorum. Herkes kendince bir politika yapıyor… Amaçları da önümüzdeki yerel seçimlerde etkili olmak…

CHP, MHP ve Saadet Partisi her şeye rağmen mücadeleyi sürdürüyor… Tabii sürdürmeleri de lazım… Burada doğru konuşmak gerekirse, önümüzdeki yerel seçimler; Beykoz’u yönettiğini, Beykoz’da söz sahibi olduğunu düşünenlerin yaptığı yorumlar gibi zor olmayacak.

 
Ben şimdiden söylüyorum… Allah (cc)’den büyük bir aksilik olmazsa AK Parti Beykoz’da 3. dönemi alacak… Bunu İkon Araştırma’nın Dost Beykoz adına yapmış olduğu araştırmaya dayanarak söylemiyorum. Sakın öyle düşünmeyin!
 
Bunu bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat vererek hazırlattığı ve takip ettiği bir projeye dayanarak söylüyorum… Projenin mevkisine ve detaylarına girmeyeceğim… Fakat konuyla ilgili görüştüğüm iki üst düzey yetkiliye vermiş olduğum söze bağlı kalarak projenin Beykoz’da çok ciddi bir yankı uyandıracağını söyleyebilirim.
 
Proje gerçekten hali hazırda çok rahat olan AK Parti’yi daha da rahatlatacak… Hatta o kadar ki başka atnernatif bırakmayacak kadar Beykoz halkının benimseyeceği bir çalışma olacak.
 
Proje sadece coğrafi anlamda yapılacak bazı şeylerle sınırlı kalmayacak… O bölgede imar sorununa da farklı bir açılım sağlaması mümkün… Nisan ya da Mayıs ayında ihalesi yapılacak. Proje bedeli 12 milyon TL… Projeyi yürütecek ilgili kamu kurumunun hesabına kaynak aktarılmış.
 
Hep söylüyorum. Beykoz’da gerçekten tabular yıkılıyor. Bahse konu projeyi değil hayata geçirmek konuşmak bile bundan 10 yıl önce mümkün değildi. Çünkü oralara dokunmaya kimsenin gücü yetmezdi… Ama bugün halkın menfaati, geleceğe yönelik umudu, işi, aşı söz konusu olduğu zaman dağları bile dümdüz ediyor hükümet…
 
Bu proje AK Parti’yi seçmen nezdinde rahatlatacağı gibi Başkan Adayı olması durumunda Çelikbilek’in rahat bir kadro kurmasına da olanak sağlayacak diye düşünüyorum… Çünkü proje seçimden önce hayata geçmiş olacak ki, bununla birlikte kişilerin şahsı çıkarları için yapmış oldukları siyaset atıl kalacak… Bu durum Beykoz’a büyük bir fayda sağlayacağı gibi 2014 Seçimlerinde kurulacak yeni meclis kadrosunun hangi isimlerden oluşması gerektiğine de daha rahat karar verilecek. Arkasında beş tane adam alıp, ‘benim gücüm var’ diyenlerin AK Parti üzerinde kurmaya çalıştıkları nüfuz anlamını tamamen kaybedecek.
 
Hükümetin Beykoz’a yönelik bu girişimlerine bakıyor ve muhalefet partilerinin yaptığı siyaseti bir yerlere koymaya çalışıyorum… Emin olun mümkün olmuyor… Özellikle CHP siyasetinin bu girişimler karşısında havada kaldığını çok rahatlıkla söyleyebilirim… Çünkü CHP sinekten yağ çıkartmaya çalışıyor… Hızır Yılmaz her şeye tepki gösteriyor. Bana göre Hızır Yılmaz yanlış siyaset yapıyor… Tamam, belki bağırıp çağırması birilerinin hoşuna gidiyor ama Sayın Yılmaz’ı kim yönlendiriyorsa yanlış yere götürüyor haberi ola…
 
CHP’nin Beykoz’da seçim kazanma olasılığı çok zayıf… Bu gerçek ortada olduğuna göre Hızır Yılmaz burada daha oturaklı bir siyaset izleyip, uzun vadede siyasi manada kendisine fayda sağlayacak girişimlerde bulunabilir. Hiç bir şey yapamıyorsa doğru işlere destek verip, azda olsa halkın yararına bir iş yapmış olur. 1 oyla kazandığı ilçe başkanlığının hemen ardından Belediye Başkanlığı’nı düşünmesi bana göre siyaseten yanlış bir yaklaşımdır.
 
Hızır Yılmaz’ı kim yönlendiriyorsa yanlış yönlendiriyor… İkon Araştırma’nın Dost Beykoz adına yapmış olduğu kamuoyu araştırmasında ortaya çıkan çarpıcı bir durumda Beykoz’da bir Beykozluluk bilincinin yerleşik olmasıdır… Bu da Beykoz dışından Beykoz’a dayatılan hiçbir şeyin Beykoz halkı tarafında ilgi görmeyeceğinin ibrası anlamını taşır… Ben bunu söylerken Hızır Yılmaz’ın Beykozlu olmadığını söylemiyorum. Öyle anlaşılmasın… Hızır Yılmaz siyaseti Beykoz dışından insanlarla yapıyor… Bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
Yazarın Yazıları