Makaleler

Bana gerek kalmadı…

2014.07.21 00:00
| | |
16856

Bir önceki yazımda AK Parti’ye küçük çaplı eleştiriler yapmıştım… Aslında bu yazımda o eleştirileri daha da açarak AK Parti’nin Beykoz İlçe teşkilatında ki zaafı detaylarıyla ortaya koymayı düşünüyordum ki, işler değişti.

Ülkemizin hala bir ağaç meselesi bahane edilerek karıştırılabilecek kadar hassas olduğunu görünce benim pek bir şey söylememe gerek kalmadı galibe diye düşündüm.

AK Partililerin Taksim’de yaşananları görünce kendilerini silkelemeleri gerektiğini zannediyorum söylemeye gerek yok!
 
Ey AK Parti’nin Beykoz kadroları benim size bir şey söylememe gerek kalmadı… Bakın karşınızdaki insanların susamışlığına, size nasıl diş bilediklerine… Ellerinizi cebinizden çıkarın, kıymet bilin… Adamlar 60 yıldır iktidara gelmeye çalışıyorlar, sizin yerlerinizde olmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar, öyle hırslanmışlar ki, kanunları ve devleti bile hiçe sayabiliyorlar.
 
Ama siz hiç bu olaylar olana kadar bir şeyin farkında değildiniz!  Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz’da Yücel Çelikbilek… Nasılsa işler yürüyor diye bakıyorsunuz! Bakıyorsunuz da, 100’ün karşısına konulan bir milyonun içinde olduğunuzu, % 50’yi oluşturduğunuzu unutuyorsunuz!..
 
Bırakın yerel seçim hesaplarıyla zaman kaybetmeyi, bırakın bir daha meclis üyesi olabilecek miyim diye düşünmeyi… Bırakın Yücel Çelikbilek’in ardından hesap kitap yapmayı… Ülkenize, Beykoz’a değerlerinize sahip çıkın… AK Partili görünmeyin AK Partili olun. Kişisel menfaatleriniz için dürüst adamları karalamayı bırakın! Türkiye’mize Cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetini Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır, Beykoz’a da Yücel Çelikbilek… Bu değerlere sahip çıkın… Yaşanan en ufak bir kargaşada beslediğiniz kargaların nasıl gözlerinizi oymaya çalıştığını fark edin. Hürriyet’i anlarımda, Zaman Gazetesi’nin yaşanan bu kargaşadaki tavrı somut bir örnektir!
 
Bir ağaç için başlayan eylem hükümet karşıtı gösteriye dönüştü… Öyle ki, kahpece provokasyonlar yapıldı… Sosyal Medya üzerinden yayınlanan fotoğraflar karşınızdaki insanların niyetini anlatmaya yetmiyor mu? Ülkeye bir fidan dikmeyenlerin nasıl ağacı bahane ederek saldırıya geçtiğini gördünüz mü?
 
Siz de bugünden tezi yok düşün yollara! İstanbul Kanal projesini anlatın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü anlatın. Kişi başı milli gelirin nasıl 10.500 dolara çıktığını, milyonlarla ifade edilen para birimizin nasıl kuruşlara dönüştüğünü, Beykoz’da hala millete hizmet eden yapıların kimler tarafından inşa edildiğini, memur maaşlarının deprem yardımlarıyla ödendiği ülkemizin nasıl dünyanın sayılı devletleri arasına girdiğini anlatın.
 
Dünyanın her tarafını saran özellikle Avrupa da yaşanan krizlere rağmen ülkemizde ekonomik istikrarın nasıl korunduğunu, dünyanın somurucusu IMF ile defterleri nasıl kapattığımızı, 27 Milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervinin nasıl 122 milyar dolara çıktığını, okullarda kitapların ücretsiz olduğunu, hastanelerde kuyrukların bittiğini anlatın…
 
Her ile nasıl üniversite yapıldığını, denizlerin altından rayların nasıl döşendiğini, delinen Istranca dağlarına döşenen borularla İstanbul’un 50 yıllık su ihtiyacının nasıl karşılandığını, herkesin artık memleketine uçakla gittiğini haykırın…
 
Bu ayaklanma provaları ilk değil, sonda olmayacaktır… Birbirinize kenetlenin… Birbirinize güvenin, sahsı çıkarlarınızı toplumun çıkarlarının önüne taşımayın… Yorulun, ter akıtın… Çocuklarınız ve eşiniz sizi özlesin, günlerce evinize gidemediğiniz dönemler yaşayın… Ve bunun karşılığını da AK Parti’den değil, Allah’tan bekleyin.  
 

Çalışın… Çalışın… Çalışın…

Anahtar Kelimeler: Kader Gür, Dost Beykoz, AK Parti, Taksim, Çalışın, Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"