Mevzu Beykoz ise

  • 25.12.2020 14:46
  • Okunma: 6725 kez

Erdal ÖZTÜRK


Sevgili Beykozlular, sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Bu salgın hastalık bizleri çok hırpalıyor.

Süreç belirli bir süre bizleri birbirimizden ayırdığı gibi, ebedi ayrılıklarda yaşadığımız oluyor.

Mevzu Beykoz olduğunda biz orada yerimizi alırız. Mevzu Beykoz olduğunda biz orada sözümüzü söyleriz. Mevzu Beykoz olduğunda biz orada kavgamızı veririz.

Beykoz Belediyesi

Beykoz Belediyesi pandemi sürecini sınavı iyi vererek geçiyor. Yöneticilerin yanında çalışanları yürekten kutluyorum.

Siz belediye çalışanları, emekçileri olarak çok doğrusunu yapıyorsunuz. Değişik siyasi görüşlere sahip olabilirsiniz. Lakin sizler Beykoz halkına hizmet yapıyorsunuz. Her biriniz belediye başkanı gibisiniz. Başkanda maaşla görev yapıyor. Sizlerde maaşla ekmeğinizi çıkarıyorsunuz. Halka hizmet hakka hizmettir. Verilen görevlerden geri kalmayan tüm çalışanlarımıza başarılar diliyor ve hepinizi Allah'ım salgın hastalıklardan korusun. Etrafınızda azda olsa ben teşkilatın adamıyım, ben belli bir yörenin hemşerisiyim diyenler olabilir. Azda olsa vardır da siz onlara asla takılmayın. Zaten onların ömrü sayılıdır.  Sizler başkanınıza sahip çıkın. Beykoz halkının yanında olun.

Beykoz Hastaneleri

Pandemi süresince görüldü ki, hastanelerimize yatıp da sağ kurtulanların hikayeleri içler acısı. Beykoz Devlet Hastanesi ilçeye yetmediği gibi civar ilçelerden de gelen hastalarla yetersiz kalıyor. Personel elinden geleni yapıyor. Özel hastanelerin çoğundan memnuniyetsizlik bilgileri geliyor. Hükümet Beykoz'a hastaneler konusunda mutlaka kapasiteyi ve kaliteyi arttırmalıdır.

Beykoz Vakfı

Beykoz Vakfı kurulduğundan beri değişik alanlarda hizmet vermeye devam ediyor. Beykoz'un en önemli sivil toplum kuruluşudur. Beykoz Vakfı, R. Şahin Köktürk, Mustafa Yavuz, Birzat Mermer başkanlarla adından sıkça söz ettirdi. Daha sonra Şaban Tören ile uzun yıllar çok değişik popüler yöneticilerle gündemlerde uzun süre kaldı. Ali Zengin Başkanlığında Vakıf binası yeniden şekillendi. Bina neredeyse saraya dönüştü.  Burada Yücel Çelikbilek başkanın katkılarını unutmak mümkün değildir. Ayrıca belediye ile yapılan protokol belediye meclisinde AK Parti ve CHP meclis üyelerinin oy birliği ile geçmesi memnuniyet vericidir.  Bugün Beykoz Vakfı Adem Çalışkan başkanlığında başarılı bir yönetim ile kültür, sanat ve eğitimde Beykoz halkının hep yanındadır. Murat Aydın'ın yanımızda olması bizim şevkimizi arttırıyor. Beykoz'un çocukları ve gençlerinin adeta emrindeyiz. Çalışıyoruz, her talebi değerlendiriyoruz ve karşılamaya çalışıyoruz.

Birbirinden kıymetli Yönetim kurulu üyelerimiz var. Adem Çalışkan içişleri bakanı gibi. Bayram Atakoğlu, sosyal güvenlik ve çalışma bakanı gibi. Cengiz Kasaroğlu  çevre ve şehircilik bakanı gibi. Coşkun Okur , gençlik ve spor bakanı gibi. Erdal Öztürk, kültür ve turizm bakanı gibi. Hüseyin Yaman sağlık bakanı gibi. Mustafa Öztürk, ekonomi ve maliye bakanı gibi. Mustafa Fatih Çelikbilek, dışişleri bakanı gibi. Nevin Çalışkan, milli eğitim bakanı gibi. Nihat Şanver, ulaştırma bakanı gibi. Oğuzhan Kocatürk, enerji ve tabii kaynaklar bakanı gibi.  Saniye Efe, aile ve sosyal hizmetler bakanı gibi. Sinan Kavrak, sanayi ve teknoloji bakanı gibi. Taner Mert, ticaret tarım ve orman bakanı gibi. Uyum ahenk ve işinin ehli kadro.

Büyükşehir Belediyesi

Büyükşehir Belediye Meclisi 39 ilçeden gelen temsilcilerden teşekkül eder. Son 16 yıldır Beykoz'un Büyükşehirdeki temsilcileri AK Parti ve CHP'den oluşuyor.  Geçen ay Büyükşehirde Beykoz ilçesi planlarının itirazlar karara bağlanarak oylandı. Anadolufeneri, Poyrazköy, Kaynarca, Dereseki, Tokatköy, Beykoz, Merkez, Akbaba, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy ve Anadolukavağı mahallelerini kapsıyordu. Beykozlular için kabul gören bir plandı. Lakin CHP Büyükşehirde planlara ret verdi. CHP'nin Büyükşehirdeki temsilcileri Cemal Sataloğlu ve Gülay Demirel Beykoz'u temsil edemiyorlar. Neden ret verdiğinizi açıklayın? Bilmediğimiz bir şey varsa bilelim. Geçmişte Büyükşehirde ve İl Genel Meclisinde Beykoz'u temsil eden şahsiyetler konu Beykoz olunca akan sular dururdu.  Yeter ki Beykoz'un yararına olsun. AK Parti gündeme getirse, CHP'liler destek verirdi. CHP bir önerge verse, AK Partililer destek verir, sahiplenirdi. Birzat Mermer, İsmet Konca, Aydın Düzgün, İbrahim Hocaoğlu, İlyas Yılmaz, Hayrı Kır, Osman Bahri Dinç, Erdal Öztürk ve M. Hanefi Dilmaç. Bizler hep bu anlayışla Beykoz'u Büyükşehirde temsil ettik. Aydın Düzgün ve Coşkun Tosun kulaklarınız çınlasın. Beykoz'un oylarıyla seçilenlerin Büyükşehirde verdikleri oyların açıklamasını yapmak zorundalar. Bunu yapmayan meclis üyeleri eve dönmenin hazırlıklarını yapsınlar.

Adnan Güner CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katıldı. Kendi kararıdır. Saygı duymak lazım. Neden gitti den ziyade, niçin gittiğine bakmak lazım. Geçmişte önemli görevlerde bulundu. Hizmetleri oldu. Hiç bir görevde değilken, sade bir üye iken gitti. Ben beş yıl Beykoz Belediye Meclisinde görev yaptım. 5 yıllık meclis üyeliğinde hiç bir şaibesine şahit olmadım. CHP'yi iyi temsil etti. İYİ Partiye iyi bir kazanç olmuştur.

Muhammed Hanefi Dilmaç, twitter hesabı hiç bir gerekçe gösterilmeden kapatılmış. Bende faal olarak twitter hesabımı kullanıyorum. Acaba diyorum ki, twitter zaman zaman cep telefonuna twitterden mesaj gönderir. 'Telefon numaranı yazar mısın' der Hesabı doğrulayalım diye. Telefonlara ve mesajlara pek bakmayan acaba mesajın farkına varmamış olabilir mi?

Bahar Doğru, Beykoz Belediye Meclis üyesini farklı zamanlarda iki kez aradım. telefonu açmadı ve dönüşte yapmadı. bahar Hanım siyaset yapıyorsan o telefonu açacaksınız. Siyaset yapacaksanız, halkın yanında ve içinde olacaksınız. Siyaset yapmak, sadece ilçe başkanına yakın olmak değildir.

Anahtar Kelimeler: Mevzu, Beykoz, Erdal Öztürk

Yazarın Yazıları