Makaleler

Ezilenlerin yanındayız!

09.07.2015 22:35
| | |
3097

Seçmenin AK Parti’yi sarsacak küçük bir ders verme hesabıyla gittiği sandıkta elinin ayarını biraz kaçırdığı aşikâr.

Bir aydan fazla bir zaman geçti ve halen ortadaki belirsizlik devam ediyor.

Her ne kadar iş çevrelerinin merkezi sayılabilecek Kavacık gibi yerlerde kiralık dükkân tabelalarında inanılmaz bir artış var ise de korkulduğu gibi ciddi bir kriz yokmuş gibi görünüyor! En azından Okyanus Medyası’na göre kesinlikle istikrarsızlık söz konusu değil. Hatta koalisyon harika bir şey!

Borsa stabil, döviz seçim öncesi seviyelerde! Altın ha keza öyle. Baksanıza Yunanistan’da bile ülke iflas etmiş olmasına rağmen insanlar barlarda içki içip eğleniyor! Ne krizi, ne batması!

Hatta rezidans piyasasında talep patlaması yaşanıyor. Adamlar gırtlağına kadar rezidanslara batmış! Ama okyanus medyasına bakarsanız bu haberleri göremezsiniz! Zira onlar bir ülkenin batıp batmadığını bar ve gece kulüplerine dadanan alemcileri ve onların yuvarladıkları kadehleri sayarak tespit edecek kadar müthiş ve tarafsız(!) gazeteci!

Rezidans piyasası dedik ya CHP’nin Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ve milletvekili eşini anmadan geçemeyeceğim.

Aklıma 1989’daki CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İSKİ Genel Müdürü Ergun Göknel geldi. Hani şu meşhur İSKİGATE skandalı.

Skandal şimdiden Buz-Gate adını aldı bile. Ve görünen o ki bu rezidans CHP’nin tepe kadrosunda da epey baş ağrıtacak. Zira bu skandal ile ilgili tüm bilgiler CHP’nin içerisinden medyaya servis ediliyor. Kılıçdaroğlu ise ilginç bir şekilde sessizliğini muhafaza ediyor.

Hâlbuki ben en azından Sarıgül klasörünün yanına bir de İlgezdi klasörü eklemesini bekliyordum!

Sayıştay denetçileri AK Parti’li belediyelerde adeta üs kurmuşken CHP’li belediyelerin bu kadar kendi başına bırakılmasını inanın anlayamıyorum.

Türkiye genelindeki belediyelere şöyle bir baktığınızda hep CHP’li belediyelerin tartışıldığını görürsünüz. Ya hizmet yoktur, ya yolsuzluk çoktur.

AK Parti’li belediyelerde böyle bir şey göremiyorsunuz. Hoş dedikodusu bile çıksa okyanus medyası AK Parti’li o belediyenin önünden 24 saat canlı yayın yapar ama gelin görün ki Ataşehir Belediyesi’nde yaşanan bu rezidans skandalıyla ilgili tek satır yazı, haber veya yorum bulmak mümkün değil. Bir tek garibim Yılmaz Özdil eleştireyim dedi adamı paramparça ettiler, sesi kesiliverdi.

Düşünsenize hükümetin bir bakanı (ki bence o hediyeden sonra derhal görevden alınmalı ve partiden atılmalıydı) çok pahalı bir saati hediye olarak kabul etti diye linç edildi. Bunu gören yurdum medyası ne hikmetse Ataşehir’deki rezidansları göremedi!

Beykoz bu kafa için tam bir madendi. Düşünsenize sol yumruğunu havaya kaldırıp “ezilenlerin yanındayız” diyen nice milletvekili şimdi Karlıtepe’yi parsel parsel kapatmış milyon dolarlık villaları dikmişti bile.

Allah’tan Yücel Çelikbilek var. O en azından sağ elini sol göğsünün üzerine koyup karar veriyor ve günde en az beş kez huzura gelip kendini hesaba çekiyor.

Vesselam…

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"