Beykoz Belediyesi'nin borcu belli oldu 3 milyar lira

  • 2
  • 5514
Beykoz Belediyesi'nin borcu belli oldu 3 milyar lira
Beykoz Belediyesi'nin borcu belli oldu 3 milyar lira

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, belediyenin mevcut borcunun 1,4 milyar lira olduğunu faizlerle birlikte yaklaşık 3 milyar liraya çıktığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Faaliyet Raporu görüşmelerine katılan Başkan Köseler belediyenin mali durumu ve ilçe kamuoyunda merakla beklenen borcun kaynağına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Köseler, "Baktığımız zaman belediyenin yaklaşık borçları var. SGK ve Maliye’ye olan borçlar ödenmediği için 1.4 milyar TL gibi görünüyor. Belediyemizin BEYTAŞ ve BEYYAP gibi iki büyük şirketi var. BEYTAŞ üzerinden 1600 kişi çalışıyor. Bunların yarattığı borcun 450-500 milyonun üzerine geçeceğini düşünüyorum. Beykoz Belediyesi 17 branşta spor hizmeti veriyor. Sporda da 60 ila 70 milyon arasında bir borç yükü devralacağımız görünüyor. Bunların geçmiş faizleriyle beraber 3 milyar TL’ye yaklaşacağını ön bir tahmin olarak söyleyebilirim. Diğer belediyelerde görüyorum. Borç durumlarını belediye binalarına asarak bunu halkla paylaşıyorlar. Biz de aynı şeyi yapacağız." diye konuştu.

"Kasayı 18 milyon lira ile devraldım"

Başkan Kösleler geçmişe yönelik ihalelerin mercek altında olduğunu ve yapılan incelemelerin sonuçlarının Çarşamba ya da Perşembe günü neticeleneceğini ifade ederek şunları kaydetti:

"Kasada 18 milyon lira gibi bir para vardı. 2/B satışından elde edilen gelir harcanmış ve borç yapılmış. İBB Daire başkanlarımızdan oluşan bir yapıyla beraber ilçe belediyeleri mercek altına alınıyor. Beykoz’da da bu devam ediyor. Henüz sonuçlanmış değil. Bir çalışma grubumuzla bunu tartışıyoruz. Profesyonel bir ekiple bunu ele alıyoruz. İhale ve sözleşmeler elden geçirilecek ve halkımızla bunu paylaşacağız."

Haber Merkezi

Kırmızı Beykoz
Önceki Kırmızı Beykoz
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (2 Yorum)

sadi asil (1 ay önce)

Anlaşılan CHP işki çıkartmak için yol yapıyor :)

hasan bayram (1 ay önce)

yayınlamasın biliyorum ama beytaşı bu hale getiren salim öztürk 2018-2021 yılında beytaşın borcu yoktu 3 liralık işe 5 liralık fatura alırsa böyle olur

Yorum Yaz