Sinan KAVRAKOĞLU
  • 05/01/2024 Son günceleme: 05/01/2024 08:27
  • 5.277

Evet! Bu günaha ortak olmayacağım!

Emeklinin ve asgari ücretlinin açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edildiği bu ortamda, insanlarımızın 70 milyonunu tek kalemde hemşerisine peşkeş çeken bir adama oy vermeyeceğim.

Evet, yanlış okumadınız, eğer aday yapılırsa, Belediye Başkanı Murat Aydın’a oy vermeyeceğim! Kuruluşundan bu yana ilk defa, üyesi olduğum, istisnasız her seçimde oy verdiğim partime Beykoz seçimlerinde oy vermeyeceğim! 2019’da verdiğim oy için de hakkınızı helal edin, bilemedim! Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyerek yanılmadım ama Murat Aydın konusunda fena yanıldım… Açık ve net, ikisi de aynı kumaş!

Açık konuşmayı severim.

Murat Aydın’ın yaptığı çalışmaları övüp duran zevata sesleniyorum!

Beykoz Belediyesi tarihinde hiçbir zaman bu kadar anti demokratik, bu kadar keyfi yönetilmemiştir.

Murat Aydın’ın çalışmalarını övüp duran zevata sesleniyorum!

Karlı Tepe Mesire Alanı, Beytaş Restaurant, Soğuksu Kültür Merkezi, Kent Ormanı ve Nikah Sarayı, Alibahadır Kent Ormanı ve daha birçok projeyi merhum Yücel Çelikbilek Başkan başlatmıştır. Bunların yanında, 2B yasasını, orman arazilerini, İBB parsellerini ve bunlar gibi kangren olmuş birçok sorunu merhum Yücel Çelikbilek Başkan çözmüştür. En büyük hayali, çok sevdiği dar gelirli Beykozlulara uygun fiyatlı on bin adet sosyal konut yapmaktı. Ömrü vefa etmedi. Allah ömür verseydi Belediyenin kasasındaki milyarlar bu gün bu işler için kullanılacaktı. Sağ olsun, karpuz festivali yapıp pedal çeviriyoruz!

Kurtarıcı diye gönderilen Murat Aydın’ın bu dönemde gerçekleştirdiği hizmetler onu kurtarmaya yeter mi bilmiyorum ama Beykoz’un kurtulamadığı çok açık!

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu’nun şeffaflıktan fersah fersah uzak ve başarısız yönetimini bahane edip Beykoz’daki onca amatör spor kulübünü yok saymak, destek vermemek, Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanını muhatap almamak! Yahu bu çocuklar spor yapmazsa nereye gidecek, kimlerin ağına düşecek hiç düşündünüz mü Murat Bey? Bu ne kibir?

Ama adım kadar eminim, Zeki Aksu Giresuncu olsaydı, Asım Özdemir Giresuncu olsaydı bütün kapılar ardına kadar açılmıştı!

Yani, Murat Aydın’ın kapıları Giresunculara açık, Beykozluya değil!

Ama şunun altını kalın kalın çizeyim:

Giresunlu birçok dostum Murat Aydın’ın bu tavrından çok rahatsız. Bir önceki makalem için beni arayan mesaj yollayan onlarca insan oldu ve çoğu Giresunlu. Sorun zaten Giresunlu olmakta değil, Giresuncu olmakta… Kuşlar, bülbüller iyi Bilir ne demek istediğimi!

Vesselam!

Yazarın Yazıları