Makaleler

CHP’nin son şansı!

2014.07.21 00:00
| | |
13667

Siyasi seviyenin giderek dip yaptığı şu günlerde bakıyorum da vefa ve sadakat erdemleri bazı insanlarda üzerine çok bol gelen gömlek gibi duruyor!

Beş yıldır eteğine yapışıp gittikleri ağabeylerine şimdi çelme takmaya çalışanları görünce öfkem tavan yapıyor! Yani kalıba bakıyorum kalıp değil, içindekine bakıyoruminsan değil!

Geçelim, konumuz bu değil!

Son günlerde gittiğim her yerde hemen hemen aynı sorulara muhatap oluyorum.

Sorulardan biri; Kadir Topbaş’a rağmen İBB Zabıta Daire Başkanlığı’ndan istifa ederekBeykoz’dan aday adayı olan Mustafa Tahmaz’la ilgili. 

“Aday gösterilir mi? İBB’de zabıtaymış, Beykoz’da oturuyormuş doğru mu?” diye soruyor vatandaşlar? Ha bir de şunu soruyorlar; “Paşabahçe Okulu’nda öğretmenleri döven zabıtaların başında o varmış” doğru mu?” diye.

Bu yazacaklarıma bazı partililer çok bozulacak belki ama vallahi yalan söyleyemiyorum; hemen anlaşılıyor. O yüzden şu cevabı veriyorum o meraklı vatandaşlarımıza;

Mustafa Tahmaz Beykoz’da değil, Üsküdar’da oturuyor. Ancak Beykoz’da akrabaları var. Ha bir de Beykoz’da şahane bir ev yaptırdığını da duydum ama nereye ve nasıl yaptırıyor bilmiyorum(!). Evet, doğru İBB Zabıta Daire Başkanı. Aday gösterilir mi bilemem ama AK Parti eğer illa burada seçim kaybedecekse Başbakan Erdoğan bunu Yücel Çelikbilek’le yaşamayı tercih eder, Tahmaz’la değil. Yani, torpil de bir yere kadar! Öğretmenlere gelince;“evet öyle bir darp olayı oldu ama Tahmaz’ın bununla ilgisi yok”, diyorum meraklı vatandaşlara.

Şaka bir yana; Başbakan bu seçimi hiçbir şaibeye bulaşmamış ve Beykoz’a inanılmaz kazanımlar sağlamış bir isimle kazanabileceğini çok iyi biliyor; yani Yücel Çelikbilek’le.

30 yıllık belediyecilik tarihinin toplamından çok daha fazla hizmet üretmiş bir insana her önüne gelene mavi boncuk dağıtmıyor diye Başbakan Erdoğan asla sırtını dönmez. 

Beykoz’un iki seçeneği var!

Hepiniz biliyorsunuz; Yücel Çelikbilek bir söz verdi mi onu mutlaka tutar.

“2015’e kadar Beykoz’un % 95’i tapu sorunundan bahsetmiyor olacak” dedi Başkangeçtiğimiz günlerde.  CHP’nin de bütün korkusu bu zaten!    

“CHP neden hırçın, niye sürekli her şeyi bozmaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyor?” diye soruyor yine birçok Beykozlu vatandaşımız.

Nedeni son derece açık:

Beykoz’da CHP’nin seçim kazanabileceği son dönem 2014 seçimleridir. Bu açıdan 2014Beykoz siyaseti için bir milattır.

Bu yüzden sürekli manipülasyonlarla, “AK Parti yapıyorsa yanlıştır” mantığıyla oy devşirme peşindeler. Yapılan her çalışmayı, her projeyi mahkemelerde iptal ettirme çabalarının sebebi de bu.

Oylarının yüksek olduğu mahallelerdeki seçmenlerini kullanarak halkı kışkırtmaya çalışmaları da bu yüzden.

En son Belediye Düğün Salonu’nda yaşananlar bunun en çarpıcı örneği!

Beykoz’da sistemi tamamen tıkamak için Belediye aleyhine yüzlerce dava açan CHP Milletvekili Mahmut Tanal’dı provokasyonun başındaki isim.

Saatlerce süren provokasyon kime mi yaradı?

Vatandaşa yaramadığı kesin. Tıpkı CHP’ye yaramadığı gibi…

Bizzat oradaki vatandaşlardan duydum; “bu CHP’liler neden hep böyle yapıyor? Yeter artık!” diye serzenişte bulunuyorlardı.

Ya Hızır Yılmaz’a ne demeli?

Sazanlık olur da bu kadarı biraz fazla.

Çatılarda “damdaki kemancı” misali arz-ı endam ederken bu adamda bir sorun olduğunu tahmin etmiştim zaten.

Durup dururken kendini “puşt” ilan etti.

Aynı gün sabah saatlerinde Beytaş’ın otoparkında Kader Gür’le birlikte gazını yeterince alamamışız demek ki!

Neyse, geçelim!

2014 CHP için son şans demiştim.

Beykoz’un önünde iki senaryo var…

2014 seçimlerinde CHP hasbel kader kazanırsa; Beykoz beş değil 25 yıl geri gider.Belediyenin borçları 500 milyona dayanır. Şirketler batar. Beykoz’da inanılmaz bir kaos oluşur. Yüzlerce işçi kendini kapıda bulur. Beytaş, Teras Cafe, Paşabahçe Vapuru’nda olacakları sanırım anlatmama gerek yok… Plansız, programsız belediyecilik ve 1999-2004yıllarından hatırlarımızda kalan suçüstü rüşvet operasyonları, binlerce kaçak inşaat…

Bitmek bilmez bir 5 yıldan sonra 2019 gelir. Vatandaş can havliyle sandığa koşar ve AK Parti inanılmaz bir farkla seçimi kazanır. 20 yıl bu koltuğu bırakmaz. Ama zaten CHP’nin 5 yılda açtığı tahribatı temizlemek AK Parti’nin 20 yılını alacaktır.

Diğer senaryo ise; AK Parti seçimi kazanır. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek söz verdiği gibi 2015’te Beykoz’un % 95’ine tapusunu verir. Beykoz’a uyan ve Beykozluya yerinde dönüşüm imkânı verecek imar uygulamalarıyla Beykoz’u yeniden ihya eder. Belediye gelirleri ciddi oranda artar ve bu gelirler Beykoz’a hizmet olarak geri döner. Bir taraftan da ilan ettiği bütün projeleri hayata geçirir. Beykoz Arena, Karlıtepe, Kılıçlı Platosu vs. Bu başarılı çalışmaları takdir eden Beykozlu da en az dört dönem dahaBeykoz Belediyesi’ni AK Parti’ye emanet eder. Ve dolu dolu 20 yıl…

Evet, senaryolar bu ikisi. İyice düşünün, aklınıza başka bir ihtimal geliyor mu?

Benim gelmiyor da!

Vesselam…

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"