Komşumuz Çelikbilek…

  • 04.01.2019 16:10
  • Okunma: 8009 kez

Sinan KAVRAK


Tepkilerin dozuna ve ortalığın sakinleşmesi yerine giderek artmasına bakarsak Beykoz’un büyük bir kesimi siyasi gelişmelerden pek memnun değil.

Bu konuyla ilgili değerlendirmemizi bir sonraki yazımıza bırakalım. Şimdi vefa zamanı…

Hiç beklediğiniz gibi olmadı, biliyorum. Ama böyle olması için her şeyi yaptık. Akıl fukara olunca dil ukala olurmuş ya. Biz de dahil, olur olmaz her şeye çemkirdik, bağırdık, itibarsızlaştırmak için her şeyi yaptık, adeta kendimizi paraladık. Benim de içinde olduğum, samimi bir ortamda birkaç sporcu kardeşimizle konuşurken; neden ve kimleri kasttetiğini çok iyi bildiğim o sözlerini bile yıllardır ona karşı kullanmaktan geri durmayacak kadar da zalimleştik maalesef!

Depreme dayanıksız olan evini yıkan bu komşumuza, bu gün yeniden inşa ettiği evi için yapılanlar? Yakıştı mı bize?

Ya bazı mesai arkadaşlarının ihanet derecesinde yetersizliği… Yazılacak o kadar çok şey var ki! 

Evet, vatandaş olarak haklıydık. Hak istemekte haklıydık. On beş yıldır bir arpa boyu yol ilerleyememize gösterdiğimiz tepkide de haklıydık. Ama haksız olduğumuz konular da maalesef o kadar çok ki!

Otuz yıldır elimize-ayaklarımıza vurulan prangaları bir kararnameyle çözecek olanların on beş yıl boyunca kılını kıpırdatmaması ne kadar zalimceyse, bu gün kürsüden; “işi ehline veriyoruz” demesi o kadar haksız ve kırıcı!

İmar konusunda kurtarıcı diye göreve getirilenlerin beş yıl boyunca bir arpa boyu yol almamış olması bence başarısızlığın ötesindedir! Soğuksu’nun merkezinde arabanın kartelini delecek kadar derin olan çukuru kapatmak için haftalar geçmesini bekleyen yetkililerin umursamazlığı beceriksizliğin ötesindedir. Kavacık gibi bir yerde, böbrek taşlarınızı düşürmenize yetecek kadar bozuk olan bir caddenin aylar geçmesine rağmen düzeltilmemiş olması da ihmalin ötesindedir!

İhmalin ötesinde o kadar çok şey var ki…

Yıllar önce bir makalemde dile getirmiştim; “Yücel Çelikbilek’in görev yaptığı dönemlerde sınavı hep çalışma arkadaşları, ekibi oldu” diye. Maalesef yine aynı şey oldu.

Diğer taraftan, emsal ilçe ve şehirlerde en az % 60 ile % 100 arasında pahalıya kullanıcılarına satılan 2-B parsellerini kişisel çabasıyla Beykozlunun rahatça alabilmesini sağlayan komşumuz Çelikbilek’tir.

İBB Parsellerini muhalefetin her türlü engellemesine rağmen gece-gündüz çalışarak üzerindeki kullanıcılarına ihaleyle devreden, komşumuz Çelikbilek’tir. Tek tek yazmaya gerek yok… Sadece şunu biliyorum, Yücel Çelikbilek Allah ömür verdiği sürece içimizde, komşumuz olarak yaşamaya devam edecek. Cenazemizde yine tabutumuza omuz verecek. Camide namazda bir bakmışız yanımızda saf tutacak. Çay ocağında iki sıcak sohbetle içimizi ısıtacak. Komşumuz Çelikbilek, komşumuz olmaya devam edecek. Herkes yaptıklarının ve yapmadıklarının hesabını mutlaka bir gün verecek.

Önemli bu kubbede hoş bir sada bırakmak ve birbirimize bakacak yüzümüzün olması…

Anahtar Kelimeler: Çelikbilek

Yorumlar (1 Yorum)

demokles (1 yıl önce)

o kadar masumane yazmış anlatmışsınız ki;enteresan.senelerin siyasetçisi belediye başkanı bir adam verdiği sözlerin öngörünüme sit alanına v.s takılacağını bilmiyormu da söz veriyor.seçim zamanı yapacağı(yapamayacağı)şeyleri söz veriyor,yapamayıncada beykoz sorunlu bir yer yasalar el vermiyor falan filan.millet salak değil(enazından büyük bir kısmı)proje hazırlarken heryönüyle inceler değerlendirirsin ona göre söz verirsin.depreme dayanıksız diye yıktığı evine gelince aynı yıktığı şekildemi yapıyor birde normal beykozlu aynı şekilde depreme dayanıksız evini yıkıp yapabilir mi?bu arada ben kadın kolları başkanının nezaman sahaya inip tapusu olmayanlara bize oy verin size tapu dağıtacağız imar vereceğiz diyeceği günü merakla bekliyorum.

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları