Makaleler

Başkan böyle istedi!

2014.07.21 00:00
| | |
16544

Beykozspor 1908 AŞ tarihinin belki de en sahipsiz dönemini yaşayarak eğer bir mucize gerçekleşmezse küme düştü. Ya da düşürüldü…

Yani bundan sonra, -belki de oldukça uzun bir zaman- Beykoz İbrahim Kelle Stadyumu amatör lig karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak.

Evet, Beykozspor 1908 AŞ küme düşürüldü ve artık amatör liglerde mücadele edecek. 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek böyle olmasını istedi…

“Garip gurebanın parasını futbola yediremem” dedi. Ama Zeki Aksu’ya ilk yıl 1,7 milyon TL karşılıksız, yaptırımsız, sorgusuz-sualsiz, kuralsız teslim etti. Sonunun böyle olacağını bile bile…

 O para garip gurebanın değildi sanırım.

“Takıma Beykoz’un ileri gelenleri, esnafları, iş adamları destek çıksın” diyen futbolculara “Beykozlular’dan bir ‘halt’ olmaz” derken “kulüp yöneticilerini kastettim” dedi.

İşte o 1,7 trilyonu “bir ‘halt’ olmaz” dediği o yöneticilere teslim etti, kulübün borçlarına karşılık.

Başkan Çelikbilek, “ödedim kurtuldum” diyor ama bu parayı ilk yıl disiplinli bir şekilde kulübe ödeseydi takım bir üst lige çıkardı. Bir üst ligde de 100 yıllık çınar çok daha düşük bütçelerle ayakta kalabilirdi.

Çok yazık oldu.

Dediğim gibi; Başkan böyle olmasını takdir buyurdu…

Vakfın güven sorunu

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören seçimlere kısa bir süre kala peş peşe düzenlediği programlarla en azından Beykoz siyasetine yön veren isimler içerisinde yer almaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen son programın konusu Yerel Yönetimler oldu. 29 Mart Mahalli Genel Seçimleri’nde CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Şaban Tören programın açılış konuşmasında Beykozluların panele duyarsız kalmasından şikâyetçi olurken Beykoz’dan konuşmacı olarak Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek panele iştirak etti.

Şaban Tören ve diğer isimlerin içerisinde olduğu etkinlikler maalesef başına Beykoz Vakfı ismi konuyor olmasına rağmen Beykozlular tarafından ciddiye alınmıyor.

Alanlara ise Beykozluların bakış açısı değişiyor!

Vesselam…

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"