Eğitim

Eğitim

Beykoz TEGV'de ikinci dönem başladı

Geçtiğimiz aylarda 10. yılını kutlayan TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi, Sorumlusu Filiz Erdoğan önderliğinde ikinci dönem için öğrencilere kapılarını açtı.

Eğitim

Beykoz'da okullar tatil değil?

Beykoz okullar 20 Şubat 2015 (yarın) tatil değil...

Eğitim

İlk harçlığıyla Safahat ve Kur'an-ı Kerim aldı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin Beykoz Anadolu Lisesi'nde düzenlediği panele katıldı. Beraberindeki Başkan Yardımcılarıyla birlikte okula gelen Başkan Çelikbilek, burada önemli açıklamalar yaptı.

Eğitim

Çok Programlı liseye kadın eli değdi...

Beykoz'da pek çok okula otobüs ve minibüs ile kapı önüne kadar ulaşılabilirken, Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne giden öğrenciler yaklaşık 2 kilometre yol yürüyor.

Eğitim

TEGV 20. yılını Beykoz Limak Otel'de kutladı

Türkiye'de devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde İstanbul'da kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), kuruluşunun 20. yıldönümünü Beykoz'da kutladı.

Eğitim

Beykoz'da algı operasyonu....

Daha önce Beykoz Devlet Hastanesi Tepeüstü Ek Hizmet Birimi için söylenen yalanlar bu kez Ahmet Mithat Efendi İlkokulu için devreye sokuldu.

Eğitim

Beykoz'da Karne Heyecanı ve Önemli Uyarılar...

Beykoz'un başarılı okullarından olan Celal Aras Anadolu Lisesi'nin 'karne heyecanına' ortak oldu.

Eğitim

Kitap okumada ilk durak: Bozhane

İlçede okuma seferberliği başlatan Beykoz Belediyesi, öğrencilere kitap hediye etmeye Bozhane'den başladı.

Eğitim

Kimsesiz çocuklarla sevgi dolu bir gün

Beykoz Cumhuriyet Köyü’nde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı olarak hizmet veren ‘Sevgi Evleri’ni ziyaret eden Beykoz Belediyesi heyeti çocuklarla sevgi dolu bir gün geçirdi.

Eğitim

DOST BEYKOZ’dan eğitime anlamlı destek!

Beykoz'da bir köy okulundan gelen kitap desteği talebini karşılayan Dost Beykoz bunu bir projeye dönüştürdü.

Eğitim

Beykoz'da öğrenci velileri isyan etti

Beykoz’da okuluma dokunma diyenlerin mücadelesi devam ediyor.

Eğitim

Kaymakam Erdoğan, müfettiş raporuna itibar etmedi!

Türk Eğitim Sen 3 No'lu Şube Yöneticileri, Beykoz Kaymakamlığı önünde ilçedeki okul müdürlerinin atamasında usulsüzlük olduğu yönündeki müfettiş raporunu bir basın açıklaması ile kamuoyuyla paylaştı.

Eğitim

BEDES’in Meşale Anneleri yine sahnedeydi

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), 'Meşale Anneleri' projesinin beşinci yıl dönümünde, etkinliklere istikrarlı bir katılım sağlayan isimlere plaket verdi.

Eğitim

Beykoz'dan Heybeli'ye TEGV Köprüsü

Beykoz'un gözbebeği sivil toplum kuruluşlarının önde gelenlerinden olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Öğrenim Birimi, Heybeliada'da etkinlik odası açtı.

Eğitim

Lojistik sektörünün kalbi Kariyer Günleri’nde atıyor

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu tarafından her yıl düzenlenen ve sektörün önde gelen temsilcileri ile öğrencileri bir araya getiren 'Kariyer Günleri' Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Kavacık Yerleşkesi'nde gerçekleşti.

Eğitim

Stuttgart’ta Türk-Alman Üniversitesi tanıtıldı

Resmi açılışı Nisan ayı sonunda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck tarafından yapılan İstanbul Beykoz’da bulunan Türk-Alman Üniversitesi ve Destekleme Vakfı heyeti Stuttgart’ta Türk işadamları ile bir araya geldi.

Eğitim

Paşabahçe de veliler kazandı

Beykoz’daki Paşabahçe Ortaokulu’nda imam hatip sınıfı açılmasına karşı verilen mücadele kazanımla sonuçlandı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü geri adım attı.

Eğitim

Beykoz Lojistik’te kariyer günleri

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu tarafından her yıl düzenlenen ve sektörün önde gelen temsilcileri ile öğrencileri bir araya getiren 'Kariyer Günleri' Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Kavacık Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek.

Eğitim

Engelli öğretmenin Beykoz'dan Eyüp'e uzanan hikayesi

Görme engelli Tarih Öğretmeni Ali Ercan'ın Adana'da başlayan hikâyesi Eyüp'te sona erdi.

Eğitim

Beykoz'un köklü okulu İshakağa!

Adını Osmanlıda 17. yüzyılda yaşamış, Gümrük eminliği vazifesi yapmış, Beykoz’a imar alanında birçok yeni yapı kazandırmış İshakağa’dan alan, Beykoz’un en köklü okullarından olan İshakağa Ortaokulu, her geçen yıl, yükseltiyor.

Eğitim

Dr. Talha Uçar: 'Dersi derste öğrenin'

Eğitim ve başarıyı daima destekleyen Beykoz Belediyesi, sınav başarısını artırmak amacıyla liselere yönelik “Üniversite Sınavına Hazırlık ve Çalışma Düzeni Oluşturma” konulu seminer düzenledi.

Eğitim

Okulun bacası tehlike saçıyor

Beykoz Akbaba'da bulunan İsmail Özseçkin İlk ve Ortaokulu'nun çatısı can güvenliğini tehdit ediyor.

Eğitim

Kent Konseyi’nden Milli Eğitim’e ziyaret

Beykoz Kent Konseyi Eğitim, Kültür ve Turizm Çalışma Grubu üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Haftası kapsamında Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Eğitim

Beykoz’da son söz: Öğretmenlerin!

Dost Beykoz, ilçeye emek vermiş ve emekli olmuş 3 öğretmen ve faal görevine devam eden 1 okul müdürüyle özel bir söyleşi gerçekleştirdi.

Eğitim

Yeni neslin mimarlarından renkli bir gün

Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kutlama programında ilk konuşmayı bir öğretmen yaptı. Emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Murat Kahraman, duygu dolu bir konuşma gerçekleştirirken, hem ağladı hem ağlattı.

Eğitim

Beykoz’un okullarında teknoloji atılımı başladı

Beykoz Belediyesi eğitime verdiği destek kapsamında ilçedeki okullarda teknoloji atılımı başlattı.

Eğitim

Öğrencilerden Çelikbilek’e teşekkür

Beykoz Boğaziçi İmam Hatip Lisesi öğrencileri Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret ederek okulun mezun öğrencilerinden Recep Yaman'ın öncülük ettiği ve Başkan Çelikbilek tarafından yaptırılan mescit için teşekkür etti.

Eğitim

Minik eller "turşu" kurdu

“Doğa Konseptli Eğitim Modeli”nin ilham kaynağı olan Beykoz Doğa Koleji’nde öğrenciler doğal hayatla iç içe yeteneklerini keşfediyor.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"