Engelliler Günü, Beykoz'da festivalle hatırlatıldı

  • Güncelleme: 04.12.2018 13:04
  • Okunma: 5609 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle balık festivali düzenlendi.
Engelliler Günü, Beykoz'da festivalle hatırlatıldı

Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle Anadolufeneri Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda balık festivali düzenlendi.

Düzenlenen festivalde doyasıya eğlenen öğrenciler için çokça balık dağıtıldı.

-"Bu evlatlar bizim canlarımızdır"

Çevre okulların öğrencileri tarafından farklı gösterilerin sunulduğu programda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Bugün çok özel bir gün. Birleşmiş Milletlerin 3 Aralık'ı Engelliler Günü kabul etmesinden dolayı dünya olarak bu konuda aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Bizlerde o hassasiyetin bir parçasını bugün kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Engelli dediğimiz zaman toplumun çok ciddi bir kesiminde böyle bir hassasiyet vardır. Başka bir duyguyla onlara bakıyoruz. Onlara yardımcı olmak bizlerin görevidir. Bu evlatlar bizim canlarımızdır" dedi.

Başkan Çelikbilek'in konuşması sırasında kürsüye gelen Özel Eğitim Okulu öğrencisi, katılımcılara "hoş geldiniz" dedi.

-"Hanginiz özürlüyüz, engelliyiz?"

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da özel aslanlar diye hitap ettiği öğrencilere şunları söyledi:

"İnsanları kategorize etmeyi seviyoruz. Bu sağcıdır, bu solcudur. Maalesef aynı şeyi engelliler için de yapıyoruz. Herkesin bir eksiği var. Benim de eksiğim var senin de eksiğin var. Sen çok güzel futbol oynarken ben resim yapıyorumdur. Yürüyemeyen de onun eksikliğidir. Bu kardeşlerimize karşı olan ön yargıyı kırmak lazımdır. Geçenlerde sosyal medyada paylaştım. Bir engelli kardeşimiz asansör bekliyor önünde de on tane beyin özürlü asansör bekliyor. Altına da yazdım hangimiz özürlüyüz, engelliyiz? diye."

Protokol konuşmalarının ardından festival kapsamında çeşitli dans gösterileri sunularak balık ekmek ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

hakan bobur (1 yıl önce)

allah

Yorum Yaz