Eğitim

Engelliler Günü, Beykoz'da festivalle hatırlatıldı

Engelliler Günü, Beykoz'da festivalle hatırlatıldı
04.12.2018 13:01
| | |
4697

Foto galeri

Beykoz Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle balık festivali düzenlendi.

Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle Anadolufeneri Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda balık festivali düzenlendi.

Düzenlenen festivalde doyasıya eğlenen öğrenciler için çokça balık dağıtıldı.

-"Bu evlatlar bizim canlarımızdır"

Çevre okulların öğrencileri tarafından farklı gösterilerin sunulduğu programda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Bugün çok özel bir gün. Birleşmiş Milletlerin 3 Aralık'ı Engelliler Günü kabul etmesinden dolayı dünya olarak bu konuda aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Bizlerde o hassasiyetin bir parçasını bugün kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Engelli dediğimiz zaman toplumun çok ciddi bir kesiminde böyle bir hassasiyet vardır. Başka bir duyguyla onlara bakıyoruz. Onlara yardımcı olmak bizlerin görevidir. Bu evlatlar bizim canlarımızdır" dedi.

Başkan Çelikbilek'in konuşması sırasında kürsüye gelen Özel Eğitim Okulu öğrencisi, katılımcılara "hoş geldiniz" dedi.

-"Hanginiz özürlüyüz, engelliyiz?"

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da özel aslanlar diye hitap ettiği öğrencilere şunları söyledi:

"İnsanları kategorize etmeyi seviyoruz. Bu sağcıdır, bu solcudur. Maalesef aynı şeyi engelliler için de yapıyoruz. Herkesin bir eksiği var. Benim de eksiğim var senin de eksiğin var. Sen çok güzel futbol oynarken ben resim yapıyorumdur. Yürüyemeyen de onun eksikliğidir. Bu kardeşlerimize karşı olan ön yargıyı kırmak lazımdır. Geçenlerde sosyal medyada paylaştım. Bir engelli kardeşimiz asansör bekliyor önünde de on tane beyin özürlü asansör bekliyor. Altına da yazdım hangimiz özürlüyüz, engelliyiz? diye."

Protokol konuşmalarının ardından festival kapsamında çeşitli dans gösterileri sunularak balık ekmek ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Okulu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Balık Festivali

reklam
1 Yorum
hakan bobur07.12.2018 15:34:00

allah

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"