Beykoz’da askıda kırtasiye dönemi başladı

  • Güncelleme: 11.12.2018 17:19
  • Okunma: 4651 kez
  • Yorum: 0
Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Beykoz’da yeni projeye imza attı. İhtiyaç sahibi öğrenciler için askıda kırtasiye uygulaması başlattı.
Beykoz’da askıda kırtasiye dönemi başladı

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ihtiyaç sahibi öğrenciler için askıda kırtasiye uygulamasını başlattı. İlçe Spor Müdürlüğü’nde kurulan askıdan ihtiyaç sahibi öğrenciler bizzat kendileri gidip ihtiyaçlarını temin edebildikleri gibi, okul yöneticileri de ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarını temin edebilmek için İlçe Spor Müdürlüğü’ne müracaat edebiliyor.

Tek şart Beykoz’da eğitim görüyor olmak

İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, bu projeden yaralanabilmek için tek şartın Beykoz’da eğitim görüyor olmak olduğunu söylerken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza; hiçbir koşulda yalnız olmadıklarını, ihtiyaç hissettikleri her an ve her alanda yanlarında olduklarını hissettirmek istediklerini söyledi.

Küçük, dezavantajlı gruplarda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize gönülden destek vermek ve yürekten bağlı olmak için “Askıda Kırtasiye Projesi” ni hayata geçirdiklerini kaydetti.

Çocukların kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz

“Hedefimiz; öğrenim çağında olan çocuk ve gençlerimizin, Eğitim Öğretim hayatlarında öğrenmeyi olumsuz etkileyebilecek, motivasyon kaybı yaşatabilecek, kimlik ve kişilik oluşumunda en önemli basamaklardan birisi olan özgüven duygusunu zedeleyebilecek imkansızlıklar içerisinde olan çocuklarımıza dokunabilmek ve bir takım kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak kendilerini güvende ve huzurlu hissettirebilmek.” diye konuşan İle Spor Müdürü Bülent Küçük, “Hükümetimiz ve Bakanlığımızın bu husustaki hassasiyeti tartışmasız bir gerçek, zira öğrenim çağında olan çocuklarımızın kitap materyallerinin tamamı devletimiz tarafından ücretsiz olarak karşılanmakta ve dağıtımı yapılmakta. Bizlere düşen böylesine anlamlı bir projeyi ateşleyerek tüm ülkemiz genelinde yaygınlaştırılmasına destek vermek ve kitap ile bütünleşen diğer kırtasiye malzemelerini de toplum olarak üstlenerek ihtiyaç sahiplerinin faydalanabileceği zemin hazırlamak” ifadelerine yer verdi.

Projeyi varlıklı aileler yürütecek

Küçük şöyle devam etti: “Maddi durumu iyi olan aileler; kendi çocuklarının eğitim öğretimi için gerekli olan kırtasiye malzemelerini alırken belirleyeceği çocuk sayısı kadar da proje için alacak, böylelikle kendi çocuklarında da “Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında yerleştirilmesi ve geliştirilmesi hedeflenen Yardımlaşma ve Dayanışma değerlerinin de pekiştirilmesi için mükemmel bir imkân sağlamış olacaklar.”

Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, sözlerinin sonunda projenin hayata geçirilmesinde katkıları olduğunu söylediği Beykoz kaymakamı Ahmet Katırcı, Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Taner Mert’e teşekkür ettiğini söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz