Eğitim

Eğitim

Beykoz TEGV'de İpek Kıraç 10 yaşında!

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), kuruluşunun 20. yılını 5 Aralık 2014 günü kutlayacak. Beykoz'un 2 öğrenim biriminden birisi olan İpek Kıraç Öğrenim Birimi ise 10. yılını bu ay içinde kutlayacak.

Eğitim

Beykoz'da bilgisayarsız okul kalmayacak

İlçedeki okulların her türlü fiziki ve teknik ihtiyaçlarının karşılanmasında öncü olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, Fatin Hoca İlkokulu ve Paşabahçe Ortaokulu öğretmen ve velileri teşekkür ziyaretinde bulundu.

Eğitim

Lojistik’ten denizciliğe yeni bir kaynak

Türkiye’nin lojistik temalı ilk yükseköğretim kurumu olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu lojistik ve denizcilik sektörüyle ilgili güncel yayınları ile eğitime katkıda bulunmaya devam ediyor.

Eğitim

Dost Beykoz yılın öğretmenini seçti: Özge Taşçı

Kars’ın sınır köyü Soylu’ya atanan Beykozlu öğretmen Özge Taşçı, eğitim yapılamaz raporu olan köy okulunu eğitime elverişli hale getirmek için Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’den destek istemişti.

Eğitim

Beykoz Belediyesi'nden eğitime katkı

Beykoz Belediyesi tarafından 2014- 2015 eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim harcamalarına katkı sağlamak üzere hazırlanan eğitim yardımlarının dağıtımı başladı.

Eğitim

Beykoz Vakfı'nda Bengü Efsen resitali başlıyor

Beykoz Vakfı 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla öğrencilere yönelik çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Eğitim

Ferda ve Turan Takmaz'ın ruhu Beykoz'da şad oluyor

28 Temmuz 1916'da doğan ve vefat ettiği 11 Kasım 2005 yılına değin ömrünü eğitime, bilime adayan Turan Takmaz'ın adı, eşiyle birlikte Beykoz'da bir okula verilmişti.

Eğitim

Beykoz Vakfı'ndan kırtasiye desteği

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, geçtiğimiz Ramazan ayında verdiği iftar yemeğinde, yılın 7 ayı İzmir Dikili'de yaşayacağını belirtip, tüm işleri Vakfın Genel Sekreteri Mesut Arslan'a bıraktığını açıklamıştı.

Eğitim

İmam Hatip Lisesi’ne yeni mescit

Beykoz’un ilk İmam Hatip Lisesi ve Anadolu olan, Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki mevcut mescit Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yenilettirilerek hizmete açıldı.

Eğitim

Beykozlu Çocuklar 'Bilim'le buluştu

Türkiye'nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin yer aldığı projede, Beykoz Hacı Numan Ortaokulu'nun 6. sınıf öğrencileri, bilimle ilgili deneysel gözlem gerçekleştirdi.

Eğitim

Beykoz Belediyesi'nden eğitime ‘online’ destek

Beykoz Belediyesi ilçedeki ortaokul 8. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine 4 bin adet online eğitim seti dağıtımına başladı.

Eğitim

Beykoz’da İmam Hatip eylemine CHP desteği

Beykoz Paşabahçe Ortaokulu'nda İmam Hatip sınıfı açılmasına karşı olduklarını belirten bir grup veli eylem yaptı.

Eğitim

Müdür değişikliklerine protesto

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen Türk Eğitim-Sen üyeleri, okul müdürlerinin görevden alınmasını protesto etti.

Eğitim

2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılına görkemli açılış

Üç aylık yaz tatilinin ardından, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı törenlerle başladı.

Eğitim

Beykoz halkı İmam Hatip istemiyor mu?

Beykoz’da uygulamaya sokulmak istenen “imam hatip sınıfı” düzenlemesi dün Paşabahçe Meydanı’nda gerçekleştirilen forumda tartışıldı.

Eğitim

Borsa Ortaokul velileri toplanıyor!

Geçtiğimiz aylarda bir araya gelerek, bir başka okul öğrencilerinin kendi okullarına gelmesi söylentilerine isyan eden Kavacık Borsa İlkokulu ve Ortaokulu velileri, yeniden bir araya geldi.

Eğitim

Taraf ve Kanal D'nin Beykoz’a ilgisi!

Beykoz’da imam Hatip Ortaokullarının yetersiz olması nedeniyle belli bazı okullarda ilave derslik açılması Taraf Gazetesi’nden sonra Doğan Grubu’nun da dikkatini çekti.

Eğitim

Veliler İmam Hatiplere tepkiliymiş!..

Taraf Gazetesi Dost Beykoz’un İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile yapmış olduğu röportajdan derlediği bilgilerle haber yaptı…

Eğitim

Okul öncesi kırtasiye denetimi

Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan okul sezonu öncesi ilçedeki kırtasiyelerde denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde çocukların hayallerini süsleyen okul malzemeleri incelenerek kırtasiye sahiplerine çeşitli uyarılarda bulunuldu.

Eğitim

Hangi okula ne kadar malzeme yardımı yapıldı?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçedeki ilk ve ortaokullar ila liselere ve hatta anaokullarına yardım yapan Beykoz Belediyesi, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde de öğrencilerin ve eğitim dünyasının yanında yer aldı.

Eğitim

Final, okul öncesi eğitime el attı

Türkiye’de 35 yıllık dershane deneyimine sahip olan Final Okulları şimdide okul öncesi eğitime el attı.

Eğitim

Beykoz Lojistik Öğrencilerinden Sokak Sergisi

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri İslam Taşar, Tufan Erboy, Uğur Çakır, Ali Kasa, Gökhan Alp, Hakan Şimşek, Doğukan Demir sosyal sorumluluk dersi kapsamında yaptıkları proje çerçevesinde bir sokak sergisini hayata geçirdiler.

Eğitim

Öğretmenle aşk yaşayan E.T konuştu

Kadın Din Kültürü öğretmeniyle ilişki yaşayan öğrenci E.T. konuştu: 7 ay boyunca görüştük. Bir öğretmenle ilişkisinin olduğunu öğrenince de bitti.

Eğitim

Çocuklar kitap sevgisiyle tanışacak

Beykozlulara “Kütüphaneler Haftası”nda “Çocuk Kütüphanesi” müjdesi geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Osman Akfırat Kütüphanesi bünyesinde çocuklara özel kitap ve yayınlardan oluşan bir kütüphane kurulacağını söyledi.

Eğitim

Gökçepınar Okulu’ndan Başkana plaket

Çelikbilek, Sadettin Gökçepınar İlköğretim Okulu Aile Birliği tarafından düzenlenen kahvaltı programında velilerle buluştu.

Eğitim

Lojistik öğrencileri sektörle buluştu

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Endüstriye Dayalı Öğrenme Koordinatörlüğü ve Lojistik Kulübü tarafından düzenlenen 5. Kariyer Günleri sona erdi.

Eğitim

Beykoz çağ atlamaya devam ediyor

Beykoz, ilçeye yapılan eğitim yatırımlarıyla her geçen gün yeni okul ve başarı imkânlarına kavuşuyor.

Eğitim

Beykoz İş Okulu’na yepyeni sınıf

Hafif zihinsel engelli öğrencilere meslek edindirmeye yönelik eğitim faaliyetleri yürüten, Beykoz İş Okulu, Beykoz Belediyesi, Turyap Gayrimenkul ve Göksu Evleri Hayvanseverleri’nin katkılarıyla yep yeni bir bilgisayar sınıfına kavuştu

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"