TÜGVA Beykoz'da gençleri yaz ayında eğlendirecek

  • 01.06.2019 18:32
  • Güncelleme: 01.06.2019 18:34
  • Okunma: 7379 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Gençlik Vakfı'nın her yıl düzenlediği ortaokul yaz okulu yeniden Beykozlu gençleri ağırlamaya hazırlanıyor.
TÜGVA Beykoz'da gençleri yaz ayında eğlendirecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi'nin direktifleriyle ülke genelindeki birçok ilçede düzenlenen ortaokul yaz okulu kampı Beykoz'da yeniden kapılarını açıyor.

Dört hafta sürecek yaz okulunun başvuruları 14 Haziran 2019 tarihinde sonra erecek.

İlköğretim 4. Sınıf mezunları ile ortaokul 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencileri aileleri aracılığıyla Beykoz Boğaziçi İmam Hatip Okulunda düzenlenecek olan yaz okuluna başvurabilecekler.

Ciddi sağlık sorunları olmayan ve şartları taşıyan öğrenciler 17 Haziran - 12 Temmuz tarihleri arasında kampa alınacak.

Yaz aylarında da öğrenirken eğlenmeleri amaçlanan ortaokul düzeyindeki gençlere, temel dini bilgiler, Esma-ül Hüsna ezberi, Kur'an-ı Kerim okuma gibi eğitimlerin yanında bilgi yarışmalarında hediyeler kazanmaları, sportif faaliyetlerle zinde kalmaları ve gezi faaliyetleriyle kültürel bilinçlenmeleri sağlanacak.

Yaz okuluna gelen öğrencilerin günlerini, hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmesini amaçlayan Türkiye Gençlik Vakfı, alanlarında uzman eğitmenler eşliğine satranç, futbol, oryanting, mini golf, basketbol, mangala ve voleybol gibi sporlarla iç içe bir yaz programı hazırladı.

"Kaliteli biçimde sürdürmeye çalışıyoruz"

Yaz okulunun başlayacak olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, ortaokul öğrencilerini bu yaşlarından itibaren eğitmeye başlayarak şuur kazandırmayı ana amaç edindiklerini belirterek, "TÜGVA olarak gençlerimiz için her yaz üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya gayret ediyoruz. Yaz döneminde ailelerin çocuklarının eğitiminden geri kalmaması ve tatil ikliminden de faydalanmalarını aynı zamanda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar geliştirmelerini arzu ediyoruz. Vakıf olarak ciddi anlamda maddi yükü bulunan yaz okullarıyla alakalı öğrencilerimize her hangi bir maliyet yansıtmadan en kaliteli biçimde sürdürmeye devam ediyoruz" dedi.

"Onları lise çağlarına hazırlıyoruz"

Tuncer, "251 bin nüfuslu ilçemizde buna ön ayak olmaya çalışıyor, daha fazla gencimize ulaşmaya çalışıyoruz. Dört hafta gibi kısa bir süre içinde birçok etkinlikle öğrencilerimizi hem eğlendirecek, hem de eğiteceğiz. Bir nevi onları lise çağlarına da hazırlayacağız." diye konuştu.

TÜGVA Beykoz Şubesi'nin düzenlediği Ortaokul Yaz Okulu'na katılımla ilgili sorular ve başvuru için 0 (539) 849 17 67 numaralı telefondan Kadir Akkuzu ile iletişime geçilebilecek.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz