Beykoz’da işaret dili eğitiminin ilk etabı tamamlandı

  • Güncelleme: 30.04.2019 20:00
  • Okunma: 6577 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Devlet Hastanesi’nde işitme engellilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla açılan işaret dili eğitimi tamamlandı.
Beykoz’da işaret dili eğitiminin ilk etabı tamamlandı

Hastane bünyesinde yapılan törenle eğitime katılan personele sertifikaları verildi… Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde tüm devlet hastanelerinde başlayan işaret dili eğitiminin Beykoz Devlet Hastanesi’ndeki ilk etabı tamamlandı.

“İşaret dili sürekli aktif tutulmalı”

Eğitime katılan 14 Beykoz Devlet Hastanesi personeline Başhekim Süleyman Erdoğdu, İdari Hizmetler Müdiresi Selda Ceylan ve İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur’un katılımıyla sertifikaları verildi. Programda bir konuşma yapan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Mamur, Halk Eğitim olarak çok çeşitli alanlarda kurslar düzenlediklerini ve Beykoz Devlet Hastanesi ile başka alanlarda da iş birliği yapabileceklerini söyledi. İşaret dilinin alıştırmaya ve tekrara bağlı olduğunu ifade eden Mustafa Mamur, sertifika alan kursiyerlerin unutmamaları için sürekli işaret dilini aktif tutmaları gerektiğini ve kendilerini geliştirmelerini istedi.

İşaret dilinin 2. seviyesi olduğunu da sözlerine ekleyen Mamur, işaret dili de bir dildir. Öğrenmek gerekiyor. O nedenle devam etmek lazım” dedi.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu’da, “üniversite mezunu da olsanız ilkokul mezunu da olsanız bu bir eğitimdir.” diye konuştu. Hastane personelinin özellikle mesai sonrası özel fedakârlıklarıyla bu kurslara katıldığını ve bu nedenle kendilerini ayrıca tebrik ettiğini söyleyen Erdoğdu, “bu kursu biz gönüllülük esasına dayalı olarak yaptık. Hiçbir personelimize zorlama yapmadık” ifadelerini kullandı.

Erdoğdu, “bu nedenle arkadaşlarımıza teşekkür amaçlı bir belge veriyoruz. İnşallah 2. etaba da devam ederler. Bundan sonra diğer eğitimlere el atmamız lazım. Yeter ki siz istekli olun. Eğitimle ilgili her konuda arkanızdayız. İnsanlara yardımcı olmanın verdiği mutluluk her şeye bedeldir. Onun için sizi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Beykoz Devlet Hastanesi ve Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte organize ettikleri ve 120 saat süre ile davam eden eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

Sena Çakmak’ın eğitmen olarak görev yaptığı kursa katılanlara sertifikalarını hastane yöneticileri verdi.

Haber Merkezi  

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz