Bilgehan Murat MİNİÇ
  • 29/05/2021 Son günceleme: 16/06/2021 20:50
  • 7.573

İddia ediyorum ki 248 bin küsür Beykozlunun bu isimden haberi bile yoktur.

Halbuki 2020 ve 2021 yıllarında üst üste şampiyon olan Beykoz Buz Hokeyi takımının ismi, BUZ BEYKOZ.

Hadi canım, Beykoz’da Buz Hokeyi pisti mi var ki, takımı olacak, ondan sonra da iki yıl üst üste şampiyon olacak da Beykozlunun bundan haberi olmayacak demeyin sakın.

Takımın ismi Buz Beykoz ama takım Beykoz’da değil, takım şampiyon ama kulüp iddiaya göre Kocaeli’nde…

Aslında bu konu Dost Beykoz tarafından haber yapılmıştı. Haberde geçen Amatörün Dünyası Haber Sitesi Editörü Hakan Ertürk’ün anlatımına göre Zeytinburnu Belediye Başkanı iken Buz Hokeyi takımı ile başarıları bilinen Sayın Murat Aydın, Beykoz’da seçimi kazanır kazanmaz Ankara patentli 1998 yılı kurulumlu Başkent Yıldızları Hokey Takımını satın alarak Cumhuriyet Caddesi Rüzgarlıbahçe Mahallesi No: 35/3 Beykoz adresine taşıdı, logo olarak Beykoz Belediyesinin logosunu alan kulüp, adını da “BUZ BEYKOZ” olarak değiştirdi.

Yaptığı transferler ile kendi kurduğu ve büyüttüğü 5 yıldır Buz Hokeyi'nde şampiyonluklara ambargo koymuş olan Zeytinburnu Belediyespor'a rakip oldu. Buz Beykoz ilk yılında Zeytinburnu Belediye Spor'un hegomonyasına son verdi. 2019 - 2020 sezonu şampiyonluğuna adını yazdıran "Beykoz" temsilcisi, geçtiğimiz ay Zeytinburnu’nu final maçında yine yenerek 2. Kez şampiyon oldu.

Sayın Murat Aydın’ın spora olan ilgisi ve desteğini ve tabii ki Beykoz adını taşıyan Hokey Takımının şampiyonluğunu takdir ve tebrik etmek gerek. Eminim Sayın Aydın ve arkadaşları alınan başarılar neticesinde çok sevinip mutlu olmuşlardır.

Sayın Belediye Başkanımız bu takımı kendi imkanları ile alıp şampiyon yaptı ise ister ekibiyle ister tek başına sevinmeye ve mutlu olmaya hakkı vardır elbet. Ama aynı haber sitesinde ifade edildiğine göre bu maliyetli spor dalının oyuncuları da Beykoz’da değil. Üç branşta asgari 60 kişi ile mücadele veren kulübün yalnızca sporcu malzemeleri gideri yaklaşık bir milyon TL civarı.

Oyuncuların transfer ücretleri, deplasmanlı ligin tüm masraflarının da Beykoz Belediyesi tarafından karşılandığı da sitenin iddiaları arasında. Hal böyle olunca insan sormadan edemiyor, madem BUZ BEYKOZ’un bütün masraflarını biz karşılıyoruz, bizim çocuklarımız da bu kulüpte spor yapsalar, Sayın Başkanla birlikte şampiyonluklara bizler de Beykozlular olarak hep birlikte sevinsek, olmaz mıydı?

Bu soruların Beykozluların oyunu alarak meclis çoğunluğunu oluşturan AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri tarafından Sayın Başkan’a sorulmasını beklerdik ama olmadı. Beykozlunun çoğunluğunun oylarını alarak, onların hakkını arama vazifesinin birinci sorumlusu olan gruptan ses çıkmadı.

Mayıs ayı Beykoz Belediye Meclisi toplantısında Buz Beykoz ile ilgili bazı soruları CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Sayın Cemal Sataloğlu Bey gündeme getirdi. İşte Cemal Sataloğlu’nun sorduğu ve konunun takipçisi olmalarını ümit ettiğim Beykoz Spor kamuoyunun cevaplarını merak ettiği sorular:

Buz Beykoz takımının hangi harcamaları Beykoz Belediyesi tarafından karşılanmıştır?

Beykoz Belediyesi’nin bu takıma aktardığı tutar nedir?

Buz Beykoz takımı faaliyetlerinin kapsamında bu spor için yetiştirilen, eğitim verilen ve faaliyetleri içinde olan kaç Beykozlu vardır?

İlçe sınırları içinde tesisi dahi olmayan bu sporun yerine içinde Beykozlularında yer aldığı spor alanlarını desteklemeyi düşünüyor musunuz?

Buz Beykoz takımının 2 yıllık faaliyeti kapsamında Beykozluları da içine de alacak hangi faaliyetleri yaptınız?

1998 yılında kurulan Başkent yıldızları buz spor kulübü ile Buz Beykoz spor kulübü arasında nasıl bir bağlantı vardır?

Sadece kulüp logo değişikliği yapılarak faaliyetlerine devam eden Buz Beykoz takımı için Beykoz Belediyesi tarafından Başkent yıldızları buz spor kulübüne bir ödeme yapılmış mıdır? Ödeme yapıldıysa bu tutar ne kadardır ve neyin karşılığında yapılmıştır?

Adresi Beykoz olarak gösterilen kulübün kendisi Kocaeli’nde midir?

Sayın Belediye Başkanının spora olan ilgisini ve farklı kulüplere yardımlarını takdirle izliyoruz. Buz Beykoz ile de özellikle Buz Hokeyi sevgisine hep birlikte şahit olduk. Kıymetli Başkanımız ilçe dışındaki takımlarla ilgilenmekten belki unutmuş olabilir, ilçemizde kendi imkanları ile BAL liginde mücadele eden ve 3. Lige çıkmaya namzet asırlık çınarımız Beykoz 1908’de kendisinden destek bekliyor.

Kim bilir belki de Sayın Başkan Amatör ligde bile binlerce taraftara oynayan Beykoz 1908’e destek verip bir kere de on binlerce Beykozlu ile birlikte sevinmeye, mutlu olmaya karar verir.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz