Makaleler

Türkiye batıyor!

24.12.2016 15:02
| | |
4697

Evet, Türkiye Batıyor! Sadece iç siyasetiyle değil, Ortadoğu ve Avrupa Birliği'nin kutlu burjuva ırkına yönelik siyasetiyle herkese batıyor(!)

 

Türkiye, jeopolitik konumu itibari ile dünyanın en güzel, bir o kadar da en sorunlu topraklarına sahip! Sadece siyasi olarak değil, üç kıta arasında köprü vazifesi görüp iki deniz arasında su yoluna sahip başka bir ülke yok (!) Yer altı kaynaklarının zenginliği ve dünyanın enerji yükünün en ağır kantarını çeken Ortadoğu’ya olan yakınlığıyla da önemli bir ekonomik güç (!)

Bu topraklarda yaşayan her kim olsaydı da aynı sorunları yaşayacaktı. İngiliz'in olsaydı Amerikalılar, Fransızların olsaydı Almanlar diş bileyecekti ama şu bir gerçek; bizden başka hiçbir toplum da bu kadar uzun kalamayacaktı (!) Lügatında ‘aile apartmanı’, ‘aile ziyareti’ ve ‘aile salonumuz vardır’ gibi kalıplar bulunmayan hiçbir kültür bu topraklarda yapamazdı zaten! Bu topraklarda yaşam sürebilmenin kilit taşı ‘aile’ olabilmekti... Düşünün... Laz, Kürt, Çerkez, Roman... yüzyıllardır ‘ailece’ yaşadık bu topraklarda. Düğünlerimiz, damak tatlarımız, müziklerimiz, sevinç gösterilerimiz bile birbirinden farklıydı ama söz konusu ‘vatan’ olduğunda tepkimiz aynıydı.

Dedim ya;  Alman Fransızdan, İngilizler Amerikalılardan kolayca alabilirdi bu toprakları ama özgeçmişinde dünyaya hükmettiği yazan genleri bozmadan alamazsın (!) Bozmadılar mı? Bozdular tabi... Bozdular ama en bozulmuşumuz, en narkozlumuz bile söz konusu 'vatan’ olduğunda gerisinin ne olduğunu gösterdi 15 Temmuz’da...

Türkü Kürtle, Aleviyi Sunniyle kırmaya çalıştılar, çalışıyorlar ve çalışacaklar. Benim yaşım, tarihin tozlu sayfaları yetmez oynanan oyunların hesabına!

Hemen her yazımızda paylaşıyoruz, Türkiye yok artık, Büyük Türkiye var(!) Yıllardır ekonomik ve siyasi baskılarla boyun eğen ‘hasta adam’ yok artık! Ayar verilen değil, ayar veren Büyük Türkiye var(!) Kendi iç meselelerini çözmeye yetmeyen Türkiye değil, çevresindeki tüm mazlumların umudu olan Büyük Türkiye var(!)

Bunak Avrupa Birliği, İngiltere ve Amerika’nın bir arada yürüttüğü ‘ortak’ ve aleni baskılara direnç gösteren Büyük Türkiye var(!).

Dün eski Türkiye’yi yalnızlığa iten eller, bugün ıssız bırakmak için seferber olmuş durumdalar. Rusya büyükelçisine yapılan suikast, Fetö’nün tasmasını elinde tutanları kangren etmeli artık (!) Fetö’nün sadece Türkiye’nin problemi olmadığı bir kez daha tescillenmiş oldu ancak halen bizi ve bizimle hareket eden ülkeler dışında kimseyi ilgilendirmiyor....  Yalnız değiliz ama; azız!

Müslümanız ya biz, kanımız bizden başka herkese helal! Bu coğrafyada dökülen kanların onlar için zerre kadar önemi yok. Eğer Ortadoğu'da dökülen Müslüman kanı değil de petrol olsaydı; tek damlasının dahi zayi olmaması için inanın tüm dünya orada toplanırdı(!) Geçtiğimiz sene tüm dünya liderlerini Paris’te toplamaya vesile kılan terör ne ise Ankara, Beşiktaş ve Kayseri’de yaşadığımız da aynı terördü ama tek bir yabancı lider gördünüz mü? Göremezsiniz!

Türkiye batıyor dostlar! Avrupa'ya batıyor! Madem batıyor, inletsin! Hükümetin elle tutulur misillemeler yapmasını bekliyoruz. Teröre çadır açan Avrupa’nın terör saldırıları sonrası gelen taziye ve kınama mesajlarına teşekkür etmeyin! Bir Türk vatandaşı olarak sesleniyorum; Avrupa marka makam araçlarından inin artık! Dünyanın hiçbir yerinde ticaret dışında bir dertleri olmayan Japonların araçlarını kullanın(!) Tarımı geliştirin, Avrupalı sadece lale yesin!

Türkiye batıyor madem, ses gelsin!

Anahtar Kelimeler: Laz, Kürt, Çerkez, Roman, Ortadoğu, Almanlar, Alman, Fransız, İngilizler, Amerikalı, Avrupa

Diğer Yazıları
Dahası

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"