Makaleler

Süper ikili hoşgeldiniz

05.02.2016 15:55
| | |
3355

Yazımızın konusu bu sezon Süper Amatör Lige çıkmayı başaran iki kulübümüz İstanbul Mesudiyespor ve Anadoluhisarı İdman Yurdu.

 

İstanbul Mesudiyespor sezonun ilk haftalarından itibaren şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu oynadığı futbolla ve aldığı sonuçlarla tüm rakiplerine kabul ettiren bir kulübümüz.

Kadrosuna çok önemli oyuncuları transfer ederek sezona başlayan Aşkın Karadeniz hocanın yönetimindeki Beykoz’umuzun yükselen değeri İstanbul Mesudiyespor.

Kadrosunda Dinçer Kayhı, Onur Atilla, İshak Kuş, Gökhan Eleman gibi tecrübeli  Şaban, Hasan, Talip gibi bir çok yetenekli oyuncu bulunduran her biri birbirinden karakterli oyunculardan kurulu İstanbul Mesudiyespor.

Tam manasıyla takım olmuş, kendisini izlemeye gelmiş taraftarlarıyla bir bütün olmuş bir takım İstanbul Mesudiyespor.

Bir maç sonrası aradığım kaptan Dinçer Kayhı’nın abi bir kafede oturduk çay içiyoruz. Sohbet ediyoruz.Aşkın hocada yanımızda. Maç değerlendirmesi yapıyoruz dediği ekip ruhunu ve karakterini yüzde yüz ortaya koymuş bir takım İstanbul Mesudiyespor.

Her antrenmanına en az üç yöneticisinin geldiği hedefe kilitlenmiş ve daha büyük hedeflere koşmak için mücadele eden İstanbul Mesudiyespor.

Bence de daha büyük hedeflere yelken açmalılar.Takımda bu arkadaşlık yönetimde bu uyum ve dayanışma olduğu sürece başaracakları daha çok şey var.Ben buna inanıyorum.Bu sezon 7-8 maçlarını izleme şansı buldum.Ben bu birliktelik ruhuyla ilerleyen yıllarda rahatlıkla profesyonel liglere çıkacaklarını düşünüyorum.

Anadoluhisarı İdman Yurdu 100 yılı aşkın mazisiyle Türk sporuna hizmet eden sayısız sporcu yetiştirmiş Beykoz’umuzun efsane kulübü.

Geçtiğimiz yıl şampiyonluğu son maçta kaybetmiş hedefini bu yıl şampiyonluk olarak belirlemiş Gökhan Hadi hocanın önderliğinde ilk haftalardan beri Kartal Elçi takımıyla şampiyonluk yarışına girmiş şampiyonluğu kazanmış Anadoluhisarı İdman Yurdu.

Yaş ortalaması 23- 24  en tecrübeli oyuncusu 28 yaşında olan 33 yaşındaki Gökhan Hadi hoca’nın çalıştırdığı 20-21 yaşında oyuncuların tüm sezon boyu şampiyonluk için ter döktüğü bir takım Anadoluhisarı İdman Yurdu.

Seyirci anlamında sıkıntı yaşayan maçlarını sadece 50-60 kişinin izlediği adeta boş tribünlere oynayan Anadoluhisarı İdman Yurdu.

Çok başarılı bir sezon yaşadılar.Yıllar sonra hak ettikleri şampiyonluğu kazandılar. Süper Amatör Lig için kadroları yeterli değil.Bir çok takviyeye ihtiyaçları var. Öncelikle Süper Amatör Ligde kalıcı olmaları lazım. Önce kalıcı olup daha sonra üst ligleri hedeflemeleri lazım. Bu yıl 7 - 8 maçlarını izledim. Umarım Süper Amatör Ligde kalıcı olurlar.

Yukarıda bahsettiğim iki kulübümüzün de sezon öncesi hazırlıklarını izlemeye gittim. Aşkın Hoca’ya da, Gökhan Hoca’ya da lige hazır mısınız? diye sordum. İkisi de sezonun başlamasına bir ay var hazır değiliz ama olacağız. Hedefimiz şampiyonluk demişlerdi. İkisini de yürekten kutluyorum.Söyledikleri ve istedikleri gerçekleşti. İki takımda da mücadele eden kardeşlerimi kutluyorum. Tüm sezon boyu centilmence mücadele ettiler.Sadece işlerini yaptılar. İnandılar, çalıştılar ve başarılı oldular.

Son söz iki takımımızda maalesef kendi sahası olmayan kulüpler. Tüm sezon boyu saha saha dolaşarak mücadele ettiler. Bu iki takımımızın da saha ve tesis problemi mutlaka çözülmeli. Beykoz Belediyemiz bu başarılı kulüplerimiz için elinden gelenin en iyisini yapmalı.Anadoluhisarı İdman Yurdu takımının sahası yeniden açılmalı. İstanbul Mesudiyespor için ise mutlak surette bir tesis ve stat yapılmalı.

Görüşmek üzere sağlıcakla kalın. 

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"