Makaleler

Büyük Beykoz taraftarına selam olsun.

23.11.2015 14:25
| | |
3095

O sene bu sene olacak mı, neden olmasın?

Beykoz 1908 kulübü yıllardır üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmak için yaptığı yatırımların karşılığını almaya başladı. 2008-2009 sezonunda PTT 1. Lig'in kapısına kadar gelen fakat bu şansını iyi değerlendiremeyen,daha sonra çok süratli bir şekilde 1.amatör lige kadar düşen Beykoz 1908 geçtiğimiz yıl son maçta elinden kaçırdığı Play-Off biletini bu yıl kazanabilmek için yoğun bir çaba gösteriyor.Bu satırlar kaleme alınırken zorlu deplasmandan en yakın rakibini 2-1 yenerek dönmüştü.

Sezon başında Fahrettin Eldek hocayı takımın başına getiren, Uğur Sakaloğlu'da idari menajerliğe getiren kulüp haftalar ilerledikçe ritim bulmaya başladı. Tribünleri dolduran çoğunluğu 20 yaşın altındaki coşkulu taraftarıyla küllerinden yeniden doğmak isteyen Beykoz 1908 sezon başında bir çoğu Paşabahçespor ile Bölgesel Amatör Lige çıkmış oyuncu kadrosuyla yeniden büyük bir çıkışın ilk adımını atmak istiyor.Neredeyse yarısından fazlası Beykoz 1908'in şaşalı günlerini görmemiş, yaşamamış babalarından, dedelerinden dinlemiş tribündeki bu gencecik arkadaşlarımız takımın 12. Adamı, itici gücü olmak için her maç, her hafta daha coşkulu,daha inanmış olarak Paşabahçe Stadı'nı dolduruyorlar.1970'li yıllarda özellikle İstanbul'un üç büyükleri başta olmak üzere her takıma oynadığı futbolla kafa tutan, kendi bünyesinde sayısız milli futbolcu, yıldız futbolcu yetiştiren 107 yıllık dev çınar eskiyi özlemle anmasına rağmen geleceğe de umutla bakıyor. Kolay mıdır arka arkaya darbeler almak, küme düşmek muhakkak ki kolay değildir. Ama gemi ne kadar su alsa da, batma tehlikesi yaşasa da onu yine sağ salim karaya çıkartacak dümeni tutan kaptandır. Başta Fahrettin hoca ve Uğur hoca olmak üzere dümen de bulunan yetkililerin ve her maç coşkusunu daha da arttıran büyük taraftarın desteğiyle geminin daha fazla hasar almadan karaya çıkacağını umuyorum.

Artık eski kötü anları anma, hatırlama zamanı değil. Geçmişten ders alarak geleceğe umutla bakma zamanı. Artık benim de her sezon en az 5-6 maçını tribüne gelerek keyifle izlediğim büyük Beykoz'u ayağa kaldırma zamanı.El ele, gönül gönüle vererek eski günleri yeniden bu büyük camiaya vefakar ve cefakar taraftara yaşatma zamanı. Tabi ki kolay değil. Ama bir yerden de başlamak lazım. Kırgınlıklar, kızgınlıklar yaşanmış olabilir. Artık bunların aile içinde çözme zamanı. Bu yanan ışık ne olursa olsun sönmemeli. Saha dışında büyüklüğü ve mazisi tartışılmayacak kadar büyük olan Beykoz'un saha içinde de büyük olma, yükselme zamanı. Bunun için gereken sadece bir şampiyonluk. O gelirse diğerleri de peşinden gelecektir. Ben buna yürekten inanıyorum. Büyük Beykoz taraftarı da sonuna kadar inansın. Elinden gelenin çok daha fazlasını kulübü için yapmaya çalışsın. Hani taraftarın dilinden düşmeyen bir söz vardır. O sene bu sene diye.

Son söz olarak evet arkadaşlar Allah'ın izniyle O SENE BU SENE.

Sağlıcakla kalın.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"