Sponsorlu Haber

Hangi taş hangi enerjiyi yayıyor?

Hangi taş hangi enerjiyi yayıyor?
24.11.2016 23:15
| | |
4813

Her taşın kendi özelliğine göre yaydığı farklı bir enerji bulunur.

Kiminin nazardan koruduğuna inanılır, kiminin şans getirdiğine. Nazardan korunmak amacıyla nazar boncuklu kolye, bileklik, küpe takanlara oldukça rastlanır. Kimi taşın negatif enerjileri temizlediği söylenir, kimisinin şans getirdiği, kimisinin de bereket, bolluk. Kimi taşın aşkı çektiğine inanılır. 

Taşların kullanımına en çok takı yapımında yer veriliyor. Gümüş takılarda bu tür taşlara daha çok rastlamak mümkün. Gümüşün taşlarla birleştirildiği modeller kadınlar tarafından oldukça rağbet görüyor.  Bazı doğal taşlar enerjiyi değiştirdiği düşünülerek evlerde, ofislerde aksesuar olarak da kullanılabiliyor.  

Peki hangi taş, hangi enerjiyi çeker? Birkaç taşın özelliklerinden sizlere bahsedelim. 

Ametist

Bu taşın aşkı çektiğine inanılmaktadır. Bu nedenle en çok kullanılan taşlardan biridir  denilebilir. Ametist taşından yapılmış aksesuar ve takılara bolca rast gelebilirsiniz. Tutkulu bir aşk arayanlar, kendisine değer vermesini istediği bir eşi hayatına çekmek isteyenler ametist taşından yapılmış bir kolye, bileklik ya da yüzük üzerinde taşıyabilir.  

Kuvars

Pozitif enerjiyi arayanlar, üzerindeki negatif enerjiden bunalanlar için kuvars taşını tercih ederler. Pembe bir kuvarsı kalbinize yakın taşıdığınızda sevgi enerjinizi çoğaltabilirsiniz, bu nedenle pembe kuvars taşlı bir kolye kullanabilirsiniz.  

Opal

Opal Taşı, Gökkuşağı Taşı, Göz Taşı ya da Dünyanın Gözü isimleriyle de anılır. Bu taşı takan kişiye şans getirdiğine inanılır. Şansa ihtiyacı olduğunu düşünen kadınlar opal taşlı takı modelleri tercih edebilir. 

Turkuaz

Turkuaz rengini seven enerji, huzur ve dinginlik arayanlar için turkuaz taşı ideal. Turkuaz taşının özellikleri arasında takan kişilere enerji, huzur ve dinginlik vermesi de bulunuyor. Kolyeler, küpeler, yüzükler ve bilekliklerde turkuaz taşı oldukça fazla kullanılıyor.  

Aytaşı
Durağanlaşmış, monotonlaşmış bir ilişkiyi canlandırma enerjisini yaratmak için aytaşlı kolyeler, yüzükler ya da aytaşı ile tasarlanmış modellerdeki takıları kullanabilirsiniz. Aytaşının sezgileri güçlendirdiği de söyleniyor.
 

Gümüş yüzük modelleri, gümüş kolye modelleri, gümüş bileklikler, gümüş küpeler ve gümüş hal hal modelleri gibi birçok takı Miss Ageless’ın web sitesinde kadınların beğenisine sunuluyor. Taşlı modeller içerisinde opal taşlı, baget taşlı, swarovski taşlı turkuaz taşlı, nazar boncuklu modeller de yer alıyor. Gümüş takılardan hoşlanıyorsanız,  tüm gümüş takı modelleri ve fiyatları için www.missageless.com.tr adresinde yer alan ürünleri mutlaka inceleyin. 

Anahtar Kelimeler: Nazar, Boncuk, Kolye, Taş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"