Özel Dosyalar

Düğün fotoğrafları sokağa taştı

Düğün fotoğrafları sokağa taştı
2014.07.13 00:00
| | |
26474

Son yıllarda evlenecek çiftler stüdyo fotoğrafları yerine gerçek mekânlara ilgi duyar oldu.

İnsan hayatının en özel günlerinden biri olan düğün gününü, en güzel fotoğraf karesiyle anılarına almak isteyenler, stüdyo çekimleri yerine İstanbul’un sarayları, park ve bahçelerini tercih etmeye başladı.

 
Beykoz’da bu konudaki en başarılı örnekleri SAN Fotoğrafçılık’ta bulmak mümkün. Hıdiv Kasrı, Küçüksu Kasrı, TEMA Vakfı, Beykoz Korusu, Beykoz Fidanlığı, Yoroz Kalesi, Haydarpaşa Garı, Yıldız Sarayı, Ihlamur Kasrı, Kız Kulesi, Taksim Meydanı gibi çok özel mekanlarda yeni evlilere unutulmayacak bir çekim atmosferi vadeden SAN Fotoğrafçılık hayli iddialı.
 

Düğün Fotoğrafçılığının Beykoz’daki adresi SAN Fotoğrafçılık!

 
Tüm çiftlerin albümlerinde evlilik fotoğrafları ayrı bir önem taşıyor. Son dönemde stüdyoda bilgisayar programlarıyla oluşturulan fonların ve mekânların eşlik ettiği fotoğraf kareleri yenilikten hoşlanan genç çiftleri tatmin etmiyor. Özel günlerinin en önemli anısını oluşturan fotoğraflar için gerçek mekânları tercih eden çiftlerin albümlerinde yer alan kareleri artık sadece gençlerin hayal güçleri sınırlandırıyor.
Stüdyoda poz vermek yerine deniz kıyısı, göl kenarları, yaylalar gibi doğal mekânların yanı sıra Taşköprü, cumbalı eski evler, tarihi yapılar da gelin ve damatların en güzel günlerini ölümsüzleştirmek için tercih ettiği mekânlar arasında yer almaya başladı. Çiftler moda kataloglarını aratmayacak profesyonellikte çekilen ve düzenlenen bu fotoğrafların çekimi sırasında eğlenceli dakikalar da yaşıyor.
 
 
Düğün albümlerindeki bu yeni modaya ''Dış Çekim Fotoğrafçılığı'' denirken, çiftler için Beykoz’un doğal yapısı ve tarihi mekânlarının bolluğu nedeniyle ayrı bir yeri var. Bundan dolayı İstanbul’un neredeyse bütün ilçeleri hatta komşu illerden dahi Beykoz’a fotoğraf çektirmeye gelen yeni çiftler var.  
San Fotoğrafçılık’ın işletme müdiresi Diler Kavrak, “Beykoz’un kendine has doğal güzellikleri ve tarihi mekanları yeni çiftleri kendine çekiyor. Sadece Beykozlu ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yaşayan çiftlerin yanında, komşu illerden dahi zamanı bol olan çiftler evlilik fotoğrafı çektirmek için Beykoz’u tercih ediyor. Bakırköy, Levent, Şişli, Bağcılar, Kadıköy, Ümraniye, Şile, Bostancı, Göztepe gibi ilçelerimizin yanı sıra; İzmit, Sakarya, Yalova ve hatta Bursa’dan dahi birçok çift evlilik fotoğrafı çektirmek için Beykoz’u ve bizi tercih ediyor.” dedi.
 
 
Başarılı bir dış çekim fotoğrafı için en önemli unsurun fotoğrafçının yanı sıra teknik malzeme olduğunu belirten SAN Fotoğrafçılığın kurucusu Sinan Kavrak, “başarılı bir fotoğraf çekimi için olmazsa olmaz faktör makine parkurunuzdur. Full-frame DSLR fotoğraf makineleriniz ve tabi bu çekimlerde kullanacağınız lensler ve ışık. Tüm bu malzemeleri doğru ellerle birleştirdiğinizde olağanüstü sonuçlar alıyorsunuz. SAN Fotoğrafçılık’ın bölgede en çok tercih edilen firma olmasının sebebi de tam olarak bu. Doğru ellerde en iyi malzeme ve sonucunda olağanüstü fotoğraflar…”
 
 
“Beykoz Korusu, Beykoz Fidanlığı, Tarihi Paşabahçe Vapuru, TEMA Vakfı, Hıdiv Kasrı, Yoroz Kalesi, Küçüksu Kasrı gibi mekânlar Beykoz’la özdeşleşmiş önemli mekanlar. Bu mekanlarda fotoğraf çekmek için her yerden akın akın insanlar geliyor. Ancak doğru makine ve lenslerle “işte bu!” diyebileceğiniz sonuçlar elde edebiliyorsunuz.” 
 
 
Düğün-Davet-Organizasyon
 
SAN Fotoğrafçılık yeni evli çiftlerin fotoğraf çekimlerinin yanı sıra nişan, nikah ve düğünlerinin unutulmaz anılara dönüşmesi için gerekli olan her türlü görsel hizmeti verebiliyor.
Nişan-Düğün organizasyonlarının olmazsa olmazı kamera çekimlerini Full HD formatı da dahil olmak üzere her formatta çekebilen firmada teknik ekipman parkuru son derece geniş. Kavrak, “düğün, davet ve bu gibi organizasyonlarda video kamera çekimi çok önemlidir. Bizde kamera çekimlerini TV tecrübesi olan ve halen TV Kanallarında kameramanlık yapan arkadaşlarımız yapar. Kamera çekiminin yanı sıra Jimmy-jib de bilhassa kır düğünlerinde çok önemli. Biri yer, diğeri çifti takip eden kamera olmak üzere kır düğünlerinde üç kamera kullanıyoruz. Daha sonra çekimleri stüdyoda montajlayarak adeta bir sinema filmi meydana getiriyoruz” cümleleriyle organizasyon çekimlerinde donanım ve tecrübelerinin çok yüksek olduğunu ifade etti.
 
 
Düğün Hikayesi Çekimleri
Beykoz’da “Hikâye Fotoğrafçılığının da” en çok tercih edilen markası olmayı başaran SAN Fotoğrafçılık da “Bizim için özelsiniz” sloganıyla Hikâye Fotoğrafçılığını bir adım daha ileriye taşıyarak yeni evli çiftleri sabah kahvaltılarından başlayıp gün sonuna kadar görüntüleyerek son derece zahmetli ama bir o kadar da unutulmayacak bir çalışma hazırlıyor.
İşletme Müdiresi Diler Kavrak “herkes fotoğraf çekebilir ama herkes evlilik fotoğrafı çekemez” şeklinde başladığı kısa söyleşimizde evlilik fotoğrafçılığı ve hikâye fotoğrafçılığını “farklı olursanız karşınızdaki çift özel olduğunu hissedecektir” cümleleriyle özetliyor.
“Mesleğimizi çok önemsiyoruz zira yeni evlenen çiftlerin o güne dair ellerinde kalan tek şey evlilik videoları ve fotoğraf albümleri oluyor. On yıl, on beş yıl sonra o albümler inanın dünyanın en değerli hazinesinden daha kıymetli oluyor. Çünkü yıllar sonra o albüm ve videoları açtığınızda o günkü duyguları daha yoğun yaşıyorsunuz. Biz de bu konuda müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla Beykoz ve Paşabahçe Stüdyolarımızı yeniledik. Her iki stüdyomuzda olağanüstü yenilikler yaptık. Açıkçası Beykoz’un markası olmayı başardık.
 
 
Nişan ve evlilik fotoğrafı çekimlerimizde çiftlerimizle kurduğumuz samimi ortam, çalışmalarımızın daha verimli geçmesini sağlıyor. Sonuç itibarıyla nişan fotoğrafını çektiğimiz çiftin kısa bir süre sonra evlilik fotoğrafını çekiyoruz. Yıllar önce evlilik fotoğraflarını çektiğimiz birçok çiftimizin çocuklarının sünnet fotoğraflarını çekmek ise bizleri inanılmaz mutlu kılıyor.
Çiftlerimizle stüdyomuzda başlayan çekimlerimizi Beykoz’un değişik mekânlarındaki dış çekimlerimizle destekliyoruz. Çifterimize poz verdirmek yerine, gerçek duygularının fotoğraf karelerine yansımasını istiyoruz. Ancak günün aşırı heyecanı ve telaşı çiftlerimizin o güne ait küçük ama son derece önemli mutlu ayrıntıları ıskalamasına yol açıyor. Hikâye Fotoğrafçılığının bence amacı da bu olmalı. Yani, çiftimize o günü tekrar hissettirebilmeli.”
 
 
Kavrak çiftlerin mutlaka randevu alması gerektiğinin altını çizerken, randevu saatlerine uymanın da çok önemli olduğuna dikkat çekti.
 
SAN-ART Fotoğrafçılık (KAVRAKOĞLU Fotoğrafçılık Ltd. Şti.)
Paşabahçe Sahip Molla Cad. No: 11 Yapı Kredi Bankası Karşısı Paşabahçe
Randevu Telefon : 425 54 90
 
Beykoz Merkez Camii Arkası No: 9 Beykoz
Randevu Telefon : 323 18 14
 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber Sitesi, San Fotoğrafçılık, Sinan Kavrak, Paşabahçe, Düğün, Fotoğraf, Stüdyo, Hikaye, SAN-ART

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"