Makaleler

Beykoz’un parlayan yıldızı Berranur Çiftçi

13.09.2016 15:07
| | |
3611

Merhabalar.  Beykoz ilçemizde yaklaşık 55-60 bin civarında 8-18 yaş grubunda çocuğumuzun yaşadığını ve bu çocuklarımızın sporun içerisinde bulunması gerektiğini, buna ilçemizin ihtiyacı olduğunu, daha önceki yazılarımızda belirtmiştik.  

Spor yapan, sporun içerisinde kalan çocuklarımızın ruhen, bedenen ve ahlaken sağlıklı bir birey olacağı hepimizin malumu. Genelde futbol içerikli yazılar yazan bir kişiyim. Fırsat buldukça diğer spor dallarından, sporun gündemine göre yazılar yazmaya çalışıyorum. Çeşitli spor dallarını ve bu spor dallarında başarılı olmuş sporcu kardeşlerimizi yazmaya gayret ediyorum. Bu spor dalları arasında bulunan tekvando da bir sporcumuz süratle kariyer basamaklarını tırmanıyor.

Bir kaç yıldır yıldız gibi parlıyor. Bu sporcumuz Berranur Çiftçi. Beykoz Belediyespor kulübümüzün sporcusu. Son 3-4 yıldır elde ettiği başarılarla yüzümüzü güldürüyor. Aldığı başarılarla Milli takımımıza yükselen bir sporcumuz. 2016 Yıldızlar Türkiye Şampiyonu  2016  Türkiye Şampiyonası’nda neredeyse hiç bir maçta zorlanmadan tüm rakiplerini açık farkla yenerek şampiyonluk kazandı.

Artık milli takım sporcusu. Romanya’da yapılan 2016 Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü olarak ülkemize bronz madalya sevinci yaşattı. Osman Günaçtı hocanın talebesi. Osman hoca sporcusunu çok iyi yetiştirmiş. Berranur'da hocasını mahcup etmiyor. Berranur bir kaç yıl içinde ülkemizin en önemli sporcularından biri olacak. Bundan şüphem yok. Henüz yaşı çok genç olmasına rağmen. Tekvando sporu 37-38 yaşlarına kadar üst düzey yapılabilen bir spor. Berranur eğer kendine iyi bakar, çalışmalarını aksatmazsa bu sporu en az 20 yıl daha yapabilir. Berranur'un önünde en az 4 olimpiyat, onlarca Avrupa ve Dünya Şampiyonası var. Berranur'un çalışmalarını takip etmeye çalışıyorum. Bizleri her geçen gün daha fazla gururlandırıyor.

Beykoz Belediyesi Spor Kulübümüz başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek ve Kulüp Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Muharrem Kaşıtoğlu olmak üzere sporcularının üzerine titriyorlar. Sporcularını adeta kendi evlatları gibi görüyor ve seviyorlar. Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyespor kulübüne vizyon kazandırmış bir yönetici. Önce hentbol takımının Erkekler Süper Ligi'ne çıkmasında önemli bir pay sahibi oldu. Şimdilerde ise başta Berranur Çiftçi olmak üzere Beykoz Belediyespor çatısı altında spor yapan tüm sporcuların en büyük yardımcısı konumunda. Tekvando sporu ülkemizde çok yaygın bir spor dalı.  İlgi oldukça üst düzeyde. Ülkemizin olimpiyatlarda oldukça başarılı olduğu bir spor dalı. Defalarca madalya aldığımız bir branş. Ülkemizin parlayan yıldızı Berranur Çiftçi'nin ilerleyen yıllarda ülkemizi olimpiyat oyunlarında temsil edeceğine ve madalya kazanacağına yürekten inanıyorum. Yeter ki çalışmalarını aksatmadan sürdürsün.

Uluslararası arenada başarılı olup kürsüye çıkan bir sporcumuzu gördüğümde çok duygulanırım. Yaşamaktan daima gurur duyduğum ülkemin sportif başarı anlamında çok daha iyi yerlerde olmasını istiyorum. Özellikle kürsüde İstiklal Marşımız okunurken bende coşkulu bir şekilde eşlik ederim. Berranur kardeşimizin de bu duyguyu bizlere yaşatacağına inanıyorum. Kürsüye çıkıp İstiklal Marşımızı okutacağına eminim. İstiklal Marşımızı okutan bir sporcu beni ne kadar gururlandırırsa, yaşadığım ilçe Beykoz'un bir sporcusu çok daha fazla gururlandırır. Berranur kardeşimizi bundan sonra da ilgiyle takip etmeye devam edeceğim.

Son söz olarak söyleyeceğim. Yolun açık olsun Berranur Çiftçi.

Kalbimiz ve dualarımız seninle.

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyespor, Berranur Çiftçi

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"