Bölge

Beykoz Bahçeli Kahve’de nargile bir yolculuktur

Beykoz Bahçeli Kahve’de nargile bir yolculuktur
20.10.2017 19:38
| | |
6103

Geçtimiz hafta yapılan programla açılışı gerçekleştirilen Beykoz’un Paşabahçe Mahallesi’ndeki Bahçeli Kahve de nargile tutkunlarına yönelik özel çalışmalar yapılıyor.

Özellikle nargile tutkunları için çeşitli araştırmalar yapılan Bahçeli Kahve’de nargile konusunda müşterileri için veri tabanı hazırlıyor.

Canlı müzik, Karaoke, yemek ve kafe tarzında hizmet veren Bahçeli Kahve, nargileye son derece önem veriyor. El ayarı, göz kararı ve medrese kültürü ile aroma ve dumancıları bir araya getiren Bahçeli Kahve’de herkesin isteğine göre nargile hazırlanarak kişiye özel veriler elde ediliyor.

Kaliteli tütünlerden farklı karışımlar yapılan Bahçeli Kahve’de nargile tutkunlarının sayısı her geçen gün artıyor.

Bahçeli Kahve’nin nargile ustası, nargilenin toprak, hava, su ve ateşten oluşan dört unsuru içerdiğini, bu dört unsurun birleştiği yerin doğal bir içim olduğunu söyledi.

Nargile’de lüle mutlaka topraktan olmalıdır

Bahçeli Kahve’nin nargile ustası Feridun Sabah şunları anlattı: Nargile’de kullanılan lülelerin toprak olması önemli… Toprak lülelerin kullanılması bu dört unsurun doğal olabilmesi adına önemli etken. Bahçeli Kahve nargilede özellikle karışımlara ve insanların meşreplerine son derece önem veriyor. Genelde herkesin hoşlandığı bir nargile tarzı vardır. Dumandan hoşlananlar ayrı bir hat, aromadan hoşlananlar ayrı bir hat… Öncelikle bu ikisinin tespit edilmesi lazım.

Bahçeli Kahve’de kişilere özel koku kütüphanesi

Bizim diğer nargile evlerinde farklı yaptığımız tamamen kişiye özel çalışmalar. Bunun yaparken de insanların kendilerini tarif etmekte güçlük çektiğini bilerek onlara farklı alternatifler sunuyor, en iyi tarzı oluşturmaya çalışıyoruz… Yani müşterilerimize özel koku kütüphanesi oluşturuyoruz.

Aslında bütün nargile içenler nihai olarak kendi karışımlarını bulmaya çalışıyorlar. Bunu müşterinin yapması yerine biz yapıyor ve müşteriye özel karışımları elde ederek koku kütüphanemizi her geçen gün büyütüyoruz.

Duman veya aromadan hoşlanması, yumuşak içim, sert, içim sevdiği meyveler vs. en nihayetinde burada gidilmeye çalışılan nokta herkesin aradığı lezzeti bulma…  Aslolan burada müşteriyle bir ortak noktada buluşma.

Bizim Bahçeli Kahve’de müşterilerimize evlerinde yaşadıkları ortamı ve huzuru sağlamaya çalışıyoruz. Herkesi bekliyoruz.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Bahçeli Kahve, Paşabahçe, Nargile, Aroma, Feridun Sabah

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"